[PGA] Targi ruszyły. Warto śledzić z nami informacje, bo rozdamy wiele nagród

Strona główna Aktualności

O autorze

W ten weekend na tereny Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny ściągną tłumy graczy i fanów świata elektronicznej rozrywki jako takich, by wziąć udział w następnej edycji Poznań Game Arena. Wydarzenie, które powróciło do jesiennej ramówki imprez po krótkiej przerwie kilka lat temu, z edycji na edycję chce zaskakiwać zwiedzających coraz większą liczbą niespodzianek. Teraz też atrakcji nie zabraknie. Ekipa dobrychprogramów szykuje relację, którą warto śledzić. Szykujemy dla Was wiele konkursów.

Wstęp na odbywające się między 16 a 18 października targi jest tradycyjnie płatny. Zainteresowani wcześniejszym wejściem, czyli pierwszym dniem dla VIP-ów, musieli nastawić się na wysupłanie100 złotych na piątkowy bilet. Porozglądać się po stoiskach w mniejszym ścisku mogą od godziny 10 do 18. Bilet jednorazowy na któryś z pozostałych dwóch dni to dużo mniejszy wydatek 20 złotych. Hale Targów otwarte będą od 9 do 20 w sobotę i do 18 w niedzielę. Przed wybraniem się na zwiedzanie warto zainstalować w telefonie oficjalną darmową aplikację PGA 2015. Najważniejsze informacje, wystąpienia oraz mapki stoisk będziecie mieli wtedy zawsze pod ręką.

Warto równocześnie pamiętać, że impreza to nie tylko szereg kącików wystawców z licznymi konkursami i nagrodami, ale również ciekawe wydarzenia na żywo. Na scenie głównej w pawilonie 6A będziecie mogli śledzić rozgrywki w League of Legends, Counter Strike: Global Offensive czy Hearthstone, spotkać się m.in. ze znanymi graczami, a także pokibicować w konkursie cosplay, czyli oklaskiwać najlepsze przebrania. W pawilonie 7 na małej scenie również pojawią się turnieje, ale tu należy bardziej zwrócić uwagę na ciekawe panele dyskusyjne z reprezentantami ogólnie pojętej branży gier. Przy okazji w pawilonie 6 odbędą się spotkania z popularnymi polskimi gwiazdami YouTube, tak zwane Stars4Fans jednak wymaga osobnego biletu. Jeśli kogoś interesuje tworzenie gier, pewnie opłacił też sobie wstęp na Games Industry Conference, odbywające się znowu przy okazji Poznań Game Arena w pawilonie 14.

Lista firm prezentujących swoje produkty na targach jest długa. Na pewno warto będzie zajrzeć do strefy Xboksa One i sprawdzić w akcji konsolowe wydanie gry FIFA 16, wyjątkowe wyścigi Forza Motorsport 6, zobaczyć przed premierą Rise of the Tomb Raider albo położyć ręce na najnowszych urządzeniach z systemem Windows 10. Na halach na pewno natkniecie się także na Nintendo, które okupuje jeszcze większą powierzchnię, niż przed rokiem. Dowiecie się, co knują polscy producenci tacy jak 11bit studios, Techland, TheFarm 51 (z niezwykle zapowiadającym się projektem Chernobyl VR) oraz całe mnóstwo niezależnych twórców gier rozstawionych w pawilonie 7. W pawilonie 8A sklep Cdp.pl zaprasza zaś na wielki giermasz. Wiele tytułów nabędziecie na wyprzedaży znacznie taniej. Wydawca gwarantuje też emocje z oglądania wstępu do PES World Finals, a więc walki o wysokie miejsca w lidze Pro Evolution Soccer 2016. Będzie ponadto okazja przekonać się o sile VR, a to poprzez założenie na oczy gogli HTC Vive, tworzonych w porozumieniu z firmą Valve. Cyberprzestrzeń już się czai...

Zanim rozejrzycie się za wystawcami sprzętu, nie należy zapominać o odbywającym się na PGA międzynarodowym turnieju Continental Rumble w World of Tanks, który na pewno przyciągnie do siebie w sobotę wielu wirtualnych czołgistów. Przybędzie też studio Crytek, ojcowie serii Crysis, aby promować swą sieciową strzelankę Warface. W temacie zestawów PC, laptopów czy podzespołów i akcesoriów komputerowych, rozejrzycie się po stoiskach takich firm jak ASUS, Acer, MSI, Logitech, Natec, Mad Catz, Roccat, SteelSeries, Fritz!, Wilk Elektronik, a połączone siły Intela i Della zaprezentują niejeden ciekawy produkt. Nie obędzie się poza tym bez pokazów ostrego podkręcania.

Oczywiście zgrana paczka redaktorów, w składzie coleslav, kristov_pl oraz TomisH, jest już na miejscu i będzie podsuwać waszej uwadze wiele interesujących tematów. Warto zapoznawać się z publikowanymi w związku z PGA treściami, ponieważ niejednokrotnie przemycać w nich będziemy proste zadania konkursowe. Wystarczy uważnie śledzić informacje, by mieć szansę na ciekawe nagrody od wystawców, których odwiedzimy.

© dobreprogramy