[PGA2013] Kingston, LG i AMD: synergia produktów i Porsche

Strona główna Aktualności

O autorze

Chyba największym stoiskiem na PGA jest połączone stoisko firm Kingston, LG i AMD. Na powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych możemy zakosztować masy atrakcji, spotkać znanego overclockera i dowiedzieć się o najnowszych produktach, a także zasięgnąć porad i plotek od przedstawicieli tych trzech firm.

Z pewnością największą atrakcją stoiska jest symulator jazdy Porsche. Na podeście stoi prawdziwe Porsche 911 z pełnym wnętrzem. Jeździmy po wirtualnym torze i śrubujemy czasy. Każdy może spróbować swoich sił, a dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wrażenia z jazdy potęgują elektryczne siłowniki, które przy kraksie czy „bączku” rzucają autem na wszystkie strony. Oczywiście nie mogłem się oprzeć i też spróbowałem. Adrenalina rośnie tak szybko, jak obroty silnika podczas startu. Po wyjściu z auta, nogi drżały mi jeszcze przez kilka minut. Mój wynik jednak potwierdził, że z powołaniem się nie minąłem i drugi Krzysztof Hołowczyc czy Robert Kubica ze mnie nie będzie. Niestety przejazd jest na tyle atrakcyjny, że kolejki przypominają te spod sklepu mięsnego sprzed ćwierć wieku. Dla tych, którzy się nie załapią na atrapę Porsche, zostały przygotowane dwa stanowiska z profesjonalnym fotelami-symulatorami jazdy, gdzie przejedziemy się autem klasy WRC, z równie atrakcyjnymi dodatkowymi wrażeniami w postaci ostrego bujania w fotelu.

Kolejną atrakcją jest prawdziwa klatka znana z walk MMA. Spokojnie, nie będzie kontaktowych walk z przeciwnikiem stojącym przed nami w kolejce, może byłoby to jednak atrakcyjniejsze :) Na ringu można zmierzyć się w hitowym World of Tanks. Oczywiście i tu przewidziane są atrakcyjne nagrody. Gramy na bardzo wydajnych komputerach opartych o karty AMD Radeon w konfiguracji CrossFire, które zapewniają płynną grę przy rozdzielczości 2560x1080 na najnowszych monitorach LG w formacie obrazu 21:9.

Nowości, jakie możemy zobaczyć na stoisku, to już wspomniane monitory LG, karty graficzne AMD Radeon w najnowszej odsłonie. Tu można je przynajmniej zobaczyć, bo w sklepach jest ich jak na lekarstwo. Rozmawiając z przedstawicielem AMD usłyszałem, że taka sytuacja jeszcze trochę może potrwać. LG pokazało też swój flagowy telewizor 4K, topowy smartofon LG G2 i wchodzący dopiero do sprzedaży w Polsce tablet G Pad 8.3.

Najciekawszymi jednak informacjami podzielił się z nami Kingston. Po pierwsze linia produktów HyperX odłącza od siebie przedrostek Kingston i jako marka premium tego producenta będzie samodzielnie walczyć o rynek (coś na wzór Toyoty i Lexusa). Kingston stwierdził, że 10-letnia już linia produktów jest na tyle rozpoznawalna, że sama zadba o swój wizerunek. Mało tego, w ramach produktów HyperX pojawiły się słuchawki dla profesjonalnych graczy. Kingston już od jakiegoś czasu wspiera drużyny wyczynowych graczy. Decyzja z pojawieniem się słuchawek ze znanym z pamięci logo HyperX wydaje się słuszna, wszak słuchawki są bardziej widoczne podczas turniejów niż moduły zamontowane gdzieś głęboko w obudowie :). Słuchawki, choć to nowość w ofercie Kingstona, nie są nowatorskim produktem. Jest to efekt umowy ze SteelSeries, który wykorzystał znany model Syberia II.

Całkowitą nowością, którą można zobaczyć na PGA, jest pendrive Kingstona o pojemności bagatela 1 TB! Produkt jest w sprzedaży na światowym rynku dosłownie od tygodnia lub dwóch. Sprzedano go w ilości dosłownie kilkudziesięciu sztuk. Cena zwala z nóg, bo po przeliczeniu jest to około 5 tyś. złotych. Dla niezdecydowanych jest wersja 512 GB za blisko 2,7 tyś. zł. Wspomniane kilkadziesiąt sztuk dotychczas zostały zakupione przez studia filmowe, którym jak widać brakowało tego produktu.

Ostatnią już nowością na stoisku jest MobileLite Wireless. To urządzenie dość podobne do testowanego przez nas WiDrive, jednak bez wbudowanej pamięci. Kingston zdecydował się na wycięcie kości pamięci w zamian za port USB i czytnik kart SD, do których podłączymy odpowiednie nośniki. Przez wbudowany moduł WiFi połączymy się z urządzeniem i będziemy mogli przekazywać wszelkie dane przez dedykowaną aplikację ze sparowanych urządzeń. Dodatkowo w nowy produkt został wbudowany powerbank, który pozwoli naładować telefon z baterią do 1600 mAh. Te wszystkie zmiany spowodowały, że MobiLite będzie dość tani i jego cena powinna zamknąć się w okolicach 50 dolarów. Więcej na temat tego urządzenia będziecie mogli poczytać niebawem w naszej recenzji.

© dobreprogramy

Komentarze