PITy PITy 2.2020.22.2

Strona główna Windows Dom Rozliczenia podatkowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Bardzo wygodny w zastosowaniu program wspierający wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych PIT.

PITy 2019 - wspierane deklaracje

Za pomocą aplikacji możemy wypełnić zeznania PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A i PIT-19A oraz pełną gamę załączników, a później wydrukować lub złożyć wypełnione deklaracje przez Internet. Program dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. Użytkownik nie musi nawet posiadać informacji na temat docelowego Urzędu Skarbowego, wybiera go jedynie z listy. Prace nad PITami można zapisać i w dowolnym momencie kontynuować. Wszystkie formularze posiadają wbudowaną wysyłkę danych do systemu e-Deklaracje.

System podpowiedzi i brak ograniczeń OPP

Co ważne dane wpisane do jednego druku można eksportować do innego dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzanie wielokrotnie tych samych danych. Dodatkowym atutem programu jest pomoc w zakresie zasad wypełniania deklaracji. Można wprowadzić dowolną Organizację Pożytku Publicznego, skorzystać z listy liczącej niemal 30 pozycji Organizacji proponowanych przez autora lub skorzystać z odnośnika do wyszukiwarki OPP.

W programie uzyskamy informacje dotyczące przeznaczania każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne takie jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu czy wysokości kwotowe progów. PITy 2019 umożliwiają również drukowanie poleceń zapłaty. Do programu załączony został również ujednolicony tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Kluczowe cechy PITy 2019:

  • jedna z najpopularniejszych aplikacji do przygotowywania deklaracji PIT
  • dostępny bezpłatnie do zastosowań domowych
  • wspiera najpopularniejsze deklaracje podatkowe oraz załączniki do nich
  • pozwala na rozliczenia indywidualne, osób samotnie wychowujących dzieci, małżonków razem lub osobno
  • przyjazny niedoświadczonym podatnikom, dzięki rozbudowanemu systemowi podpowiedzi
  • umożliwia deklarowanie dowolnej organizacji OPP

Uwaga!

  • Zgodnie z postanowieniami licencji "osoby korzystające z bezpłatnej licencji zobowiązują się do wskazania w zeznaniu dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, której Urząd Skarbowy przekaże kwotę 1% podatku należnego..."

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, szybki, intuicyjny i z odpowiednim kreatorem
Chyba ślepy jestem bo nie znalazłem.
ocena użytkownika
20.05.2016 23:49 • Recenzja do wersji 2015 1.7.3.14

W jednej z firm, z którymi współpracuje programu tego używa się od co najmniej 6 lat ( a wydaje mi się, że więcej) i nigdy nie było z nim najmniejszych problemów. Program wyposażony w dobry kreator, który prowadzi nas przez cały proces wypełniania pita. Może tez wybrać gotowy formularz (identyczny jak tez z urzędu skarbowego), gdzie wpisujemy wszystkie dane.

Program w swojej darmowej licencji wymaga, abyśmy przekazali jeden % naszego podatku na wybrane OPP (organizację pożytku publicznego), jednakże nie sugeruje jaka to organizacja ma być. Niestety większość darmowych aplikacji tego typu ma to pole wypełnione i nie ma możliwości zmiany.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten program na kolejne lata.

Na tle konkurencji,- nie dostrzegam. Od strony interfejsu i obsługi standard. Formularze (mój Boże) wszyscy znają.
Błąd dyskwalifikujący możliwość zakończenia edycji i wykonania zadania do którego aplikacja została stworzona
ocena użytkownika
28.04.2015 20:42 • Recenzja do wersji 2014 1.6.2.39

Męczyłem się z tym programem godzinę. Starczy. Przy zaznaczeniu wyboru rozliczenia indywidualnego program uparcie wstawia do rubryki przeznaczonej dla danych małżonki datę urodzin. Moją! Klonując ją z mojej rubryki powyżej. Pal licho! Rzecz w tym, że przy podsumowaniu dokumentu, wywala ten wpis jako BŁĄD!!! uniemożliwiający dalsze czynności (wydruk, wysyłka). Próbowałem edycję dwa razy, od nowa. Nic! Każdorazowe usunięcie, wycięcie nie skutkuje. Następna czynność z automatu przywołuje powrót wpisu. Można pp zablokować tą konkretną rubrykę i owszem, nareszcie pozostanie pusta ale to też jest później pokazane jako błąd! Niestety muszę wrócić do innych programów (e pity) rozliczam już od kilku lat. Najgorsze jest to, że szkoda mi każdej sekundy zmarnowanej na tą piramidalną biurokrację tym bardziej, że mam pracodawcę z ogromnym sztabem kadrowo - księgowym. Nawiasem mówiąc co roku nóż mi się w kieszeni otwiera kiedy myślę o autorze formularzy US. Wypełniam pity od lat ale bełkot z odsyłaczami do ustaw i przepisów zamiast czytelnej, zrozumiałej dla laika pomocy to skandal. Obfitość oczywistych danych (nazwę miasta piszę chyba 3 razy), zamiast przejrzystej prostoty to skandal i marnotrawstwo. Kończę. Ilekroć miewam takie refleksje, przypominam sobie, że funkcjonuję w ...RP.