reklama

PITy 2008 - oręż w walce z zeznaniami podatkowymi

Strona główna Aktualności

O autorze

Opadły już sylwestrowe emocje, można więc zasiąść do podatkowych rozliczeń. Miłośnicy wypełniania PITów raczej nie należą do większości naszego społeczeństwa. Niewątpliwie jednak odpowiednie narzędzia mogą znacznie ograniczyć poziom stresu podczas wypełniania druczków do Fiskusa. Ci którzy liczą na zwroty nie powinni się ociągać, złożenie deklaracji w styczniu prawdopodobnie zagwarantuje szybki wpływ środków z Urzędów Skarbowych.

Możliwie bezbolesne rozliczenie zapewnić może odpowiednia aplikacja wspomagająca generowanie deklaracji. Dziś na łamach vortalu opublikowaliśmy znakomity program, znany wielu naszym czytelnikom z poprzednich "pitowych sezonów", który na pewno sprosta tym wymaganiom. PITy 2008 to bardzo wygodny w zastosowaniu program wspierający wypełnianie rocznych deklaracji podatkowych.

Za pomocą aplikacji możemy wypełnić zeznania PIT 28, 36, 36L, 37 i 38 oraz pełną gamę załączników. Program dokonuje obliczeń, a użytkownik musi wypełnić jedynie niezbędne pola. Użytkownik nie musi nawet posiadać informacji na temat docelowego Urzędu Skarbowego, wybiera go jedynie z listy. Prace nad PITami można zapisać i w dowolnym momencie kontynuować, oczywiście aplikacja generuje wydruki. Co ważne dane wpisane do jednego druku można eksportować do innego dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzanie wielokrotnie tych samych danych. Dodatkowym atutem programu jest pomoc w zakresie zasad wypełniania deklaracji.

W programie uzyskamy informacje dotyczące przeznaczania każdego z PITów, szczegółowe informacje na temat ulg oraz inne, jak choćby kwoty kosztów uzyskania przychodu czy wysokości kwotowe progów. PITy 2008 umożliwiają również drukowanie poleceń zapłaty. Do programu załączony został również ujednolicony tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Program PITy 2008 jest bezpłatny do zastosowań domowych. Pamiętajmy o przysługującym nam prawie do przekazania 1% podatku na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

PITy 2008 pobrać można w dziale: Programy -> Dom -> Rozliczenia Podatkowe

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama