r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PIT-y przez Internet już w przyszłym roku?

Strona główna Aktualności

O autorze

Prawdopodobnie już od przyszłego roku będziemy mogli składać roczne rozliczenia podatkowe drogą elektroniczną. Ministerstwo Finansów przygotowuje rozporządzenie, dzięki któremu będziemy mogli kontaktować się z urzędem skarbowym przez Internet już od sierpnia 2006 roku.

Grzegorz Fiuk, zastępca dyrektora departamentu informatyzacji w Ministerstwie Finansów podkreślił, że w dalszym ciągu większość firm będzie mogła składać lub wysyłać PIT-y w tradycyjny sposób. Obowiązkiem składania rozliczeń podatkowych drogą elektroniczną zostaną obciążone te przedsiębiorstw, których roczny dochód przekrocza 5 milionów euro.

Zdaniem Grzegorza Fiuka, wprowadzenie takiej usługi jest bardzo potrzebne, ponieważ nowe rozporządzenie będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla nas, ale również dla administracji.

Podobnego zdania jest Wiesław Zawadzki z Business Centre Club. Podkreślił on, że taka możliwość będzie dużym ułatwieniem ponieważ niektóre firmy często muszą kontaktować się z urzędami oddalonymi o kilkadziesiąt kilometrów.

Według Ministerstwa Finansów, rozporządzenie będzie gotowe w ciągu najbliższych tygodni.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.