PKO Bank Polski walczy z awarią. Są problemy z logowaniem do bankowości i IKO (aktualizacja)

Strona główna Aktualności
Awaria PKO, źródło: downdetector
Awaria PKO, źródło: downdetector

O autorze

PKO Bank Polski zmaga się z awarią, w wyniku której klienci mają problem z logowaniem. Jak wynika z raportów w serwisie downdetector, usterka ma charakter ogólnopolski, bowiem zgłoszenia napływają z wielu miast, w tym Warszawy, Wrocławia, Krakowa czy Katowic.

W momencie tworzenia niniejszej publikacji, liczba zgłoszeń klientów PKO sygnalizujących awarię przekroczyła już 800. Z komentarzy dowiadujemy się natomiast, że problemem jest głównie logowanie – zarówno do aplikacji mobilnej IKO dostępnej na Androida i iOS-a, jak i do bankowości internetowej PKO przez przeglądarkę.

Niestety, w tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwa awaria. PKO jak na razie nie poinformował oficjalnie o problemach na swoim Facebooku. Komentujący inne posty zwracają tu natomiast uwagę na wyjątkowo długie oczekiwanie na połączenie na infolinii. Możliwe więc, że z nią również związana jest usterka lub jest przeciążona przez klientów próbujących zgłosić awarię bankowości internetowej.

Aktualizacja, godz. 11:45

Problemy w PKO zostały już rozwiązane. Bank poinformował o usunięciu usterek, a gwałtowny spadek liczby zgłoszeń w serwisie downdetector tylko potwierdza to zapewnienie.

Mobilną aplikację PKO BP na Androida i iOS-a można pobrać w naszym katalogu oprogramowania.

© dobreprogramy
s