Reaktywacja bloga

Witam Wszystkich ponownie na moim blogu.

Jak pewnie zauważyliście przez ostatnie 3 miesiące był on martwy. Jednak moja nieplanowana i niezapowiedziana przerwa wakacyjne ma się wreszcie ku końcowi i od przyszłego tygodnia planuje regularnie, co tydzień, udostępniać nowe wpisy. Już teraz uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę, że mój następny wpis, który pojawi się najprawdopodobniej w sobotę, dotyczył będzie Podcastów i będzie częścią mojego sztandarowego cyklu Piractwo,a po co to komu?

Piractwo, a po co to komu? — sport

Witam Wszystkich w moim kolejnym wpisie z cyklu Piractwo, a po co to komu? W dzisiejszym artykule zajmiemy się legalnym dostępem do internetowych transmisji z różnych rozgrywek oraz wydarzeń sportowych.

Słowem wstępu

Jedną z głównych rzeczy, która powstrzymuje wielu ludzi przed rezygnacją z usług operatorów telewizyjnych i całkowitym przerzuceniem się na internetowe serwisy z wideo, są transmisje z różnych wydarzeń sportowych.

Zasada Pareta na blogu DP

Każdy kto zajmował się kiedyś ekonomią, zarządzaniem lub logistyką na pewno słyszał o zasadzie Pareta. Zasada ta w znacznym uproszczeniu mówi, że 20% przyczyn generuje 80% skutków lub, że z 20% badanych obiektów związane jest 80% pewnych zasobów. W logistyce magazynowej, która jest przedmiotem moich studiów zasadę ta przybiera następującą postać: 20% towarów w magazynie generuje 80% zysków.

Popularyzacja nauki - TOP 10 serwisów

Witam wszystkich w moim dzisiejszym wpisie, w którym przedstawię Wam moją, subiektywną listę 10 najlepszych polskich serwisów, których celem jest popularyzacja nauki. Od razu zaznaczę, że trzy z nich zamiast lub oprócz standardowych artykułów oferują również podcasty oraz, że pominąłem naukowe kanały na YouTube, ponieważ na temat dobrych, polskojęzycznych kanałów w tym serwisie planuje napisać oddzielny wpis.

Aplikacje, które zachęcą do wyjścia z domu

Witam wszystkich w ten ciepły majowy dzień. Z racji trwającego właśnie długie weekendu chciałbym przedstawić Wam 5 aplikacji, które potrafią zmotywować do wyjścia z domu czy to na dłuższy spacer czy też na wycieczkę rowerową. Nie przedłużając zbytni przejdźmy już do moich dzisiejszych propozycji.

Ingress

Świetna gra od studia Niantic, która zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Players Choice Awards w roku 2014. Ingress zaliczyć można do gatunku gier strategicznych.

Omówienie zmian na moim blogu

Witam wszystkich w moim kolejnym wpisie. W dzisiejszym tekście chciałbym poinformować o kilku drobnych zmianach jakie ostatnio pojawiły się na moim blogu. Jako, że nie jest ich dużo wpis ten bedzie bardzo krótki.

Po pierwsze poprawiłem spis treści zawierający linki do wszystkich moich wpisów, możecie do niego zajrzeć klikając tutaj.

Po drugie zmieniłem wykorzystywany przeze mnie motyw wizualny z domyślnego na matma autorstwa HardCore IV.