Piractwo, a po co to komu?
liczba publikacji: 20pierwszy wpis: 25 Lutego 2018ostatni wpis: 16 Lutego 2019

Seria ta poświęcona jest legalnym sposobom dostępu do kultury za pośrednictwem internetu.

Piractwo, a po co to komu? — gazety i czasopisma

Witam w drugiej części mojej serii poświęconej dostępowi do kultury za pośrednictwem Internetu. W pierwszej części zajmowałem się książkami. Jednak jak wie każdy fan słowa drukowanego oprócz książek czytać trzeba również gazety i czasopisma. Na wstępie chciałbym wyjaśnić czym jedne różnią się od drugich, ponieważ zauważyłem, że coraz więcej osób stosuje te określenia zamiennie, a wcale nie są to synonimy.

Piractwo, a po co to komu? — muzyka

Witam w trzeciej części mojego cyklu poświęconej legalnemu dostępowi do kultury w Internecie. W dzisiejszym wpisie postaram się pokrótce omówić sytuacje sztuki organizacji dźwięków w czasie rzeczywistym, jak to muzykę definiuje Wikipedia.

Kiedyś było inaczej

Moja przygoda ze słuchaniem muzyki rozpoczęła się stosunkowo niedawno, bo gdzieś około roku 2008 i trzeba przyznać, że wtedy, czyli 10 lat temu sytuacja na rynku muzycznym wyglądało zgoła inaczej. Chociaż iTunes

Piractwo, a po co to komu? — filmy i seriale

Poprzednie 3 odsłony mojego cyklu Piractwo, a po co to komu? były przyczynkiem kilku całkiem ciekawych dyskusji, jakie miały miejsce w komentarzach. Swój głos zabrały za równo osoby, które zgadzały się ze mną jak i takie, które popierały piractwo. Tak czy inaczej, dzięki tym komentarzom wiem, że ktoś z uwagą czyta moje wpisy, co motywuje mnie do dalszego pisania. W dzisiejszej części cyklu czeka nas bardzo obszerny temat jakim są filmy i seriale.

Kiedyś było inaczej

Na przełomie wieków źródeł filmów i seriali było bardzo mało.

Piractwo, a po co to komu? — filmiki

Witam w kolejnym odcinku mojej serii Piractwo, a po co to komu?, który tym razem poświęcony będzie serwisom, które z braku lepszego określenia nazwę YouTubo podobnymi. Z racji poruszanej tematyki wpis ten można traktować jako uzupełnienie poprzedniego, dotyczącego dostępu do filmów i seriali. Pozostając jeszcze w temacie poprzedniego artykułu chciałbym Wam podziękować za wszystkie komentarze, które do niego napisaliście.