reklama

PSN Day 1 Digital, czyli nowości na PS3 od razu w cyfrowej formie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Konsolowi giganci traktowali do tej pory kwestię dostępności cyfrowych wersji najnowszych gier po macoszemu. Wii w tym temacie śpi, na Xboksie 360 na edycję tytułu do pobrania czeka się nawet kilka miesięcy, w przypadku PlayStation 3 opóźnienia też były, chociaż ostatnio niektóre produkcje zaczęły pojawiać się równocześnie w pudełkach w sklepach i na PlayStation Network. Okazuje się teraz, że to były przymiarki do programu Day 1 Digital.

Począwszy od października, stopniowo coraz więcej ukazujących się na bieżąco ważnych gier trafi w odsłonie dla PS3 nie tylko na półki, ale też od razu na PSN. W ramach programu pojawią się na początkek 007 Legends, Assassin's Creed III, Dishonored, Doom 3 BFG Edition, Medal of Honor: Warfighter, NBA 2K13, Need for Speed: Most Wanted i Resident Evil 6. Cenowo cyfrowe odpowiedniki nie będą się niestety różnić od zwykłych wersji, ale w przypadku wielu produkcji abonenci PlayStation Plus mogą liczyć na przynajmniej 10-procentowy upust, jeżeli zdecydują się na zamówienie przedpremierowe. Jak ma to wyglądać w Polsce? Cóż, Day 1 Digital rusza powoli — najpierw w Stanach Zjednoczonych, niebawem inicjatywa powinna jednak dotrzeć również do Europy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama