Pad Mad Catz L.Y.N.X 9 – takich kontrolerów potrzebują androidowi gracze

Strona główna Aktualności

O autorze

Gry mobilne rozwijają się prężnie, jednak nie możemy narzekać na klęskę urodzaju w przypadku kontrolerów, które mogą sprawić, ze gra na tablecie czy smartfonie będzie znacznie wygodniejsza, niż ma to miejsce na interfejsach dotykowych. Bardzo ciekawą propozycję zaprezentowała firma Mad Catz.

Mowa o padzie L.Y.N.X. 9 oraz dołączonych do niego akcesoriach. Futurystyczne wzornictwo dobrze odzwierciedla całkiem pomysłową konstrukcję. Pada można bowiem rozłożyć, a następnie umieścić pomiędzy dwoma częściami uchwyt na tablety. Do urządzenia można także dołączyć moduł z klawiaturą QWERTY lub uchwyt na smartfony. Trzeba przyznać, że takie możliwości prezentują się spektakularnie, także ze względu na drapieżny wygląd L.Y.N.X.

Pad jest wyposażony w dwie gałki analogowe, dwa spusty oraz cztery przyciski akcji. Jego główny zastosowaniem mają być oczywiście gry mobilne, stąd pełna kompatybilność z Androidem, niemniej z urządzenia będzie można z powodzeniem korzystać na Windowsie czy konsolach w bardziej tradycyjny sposób.

Komunikacja odbywa się oczywiście za pośrednictwem Bluetooth, natomiast zastosowana bateria ma według producenta pozwalać na 30 godzin. Oczywiście tak szerokie możliwości mają swoją cenę: za zestaw złożony z pada wraz z modułami pozwalającymi na zamontowanie tabletu, smartfona oraz klawiaturę, przyjdzie zapłacić 1300 złotych.

© dobreprogramy