r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pad od Wii U wkrótce wykorzystamy z PC

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Jeżeli myśleliście, że fajnie byłoby mieć funkcje oferowane przez kontroler z ekranem dotykowym od Wii U (który ja osobiście nazywam padletem) na PC to oczywiście nie byliście jedyni. Tak jak domorośli programiści zaczęli zabawę z Kinectem na długo zanim Microsoft oficjalnie wypuścił sensor w wersji komputerowej, tak też niezwykle ciekawy manipulator Nintendo już został wstępnie rozgryziony. Zajęło to trochę czasu z uwagi na liczne kłody rzucane pod nogi hakerów sprzętu przez producenta, ale udało się zmusić go oto do posłuszeństwa. Jak tego dokonano przybliża w skrócie prezentacja.

Odkrycia są do obejrzenia także w formie wideo, zaś po zapoznaniu się z materiałem pochodzącym z konferencji 30c3, zainteresować się od razu warto internetową witryną dla libdrc, czyli upublicznionego zestawu bibliotek potrzebnych do samodzielnych zabaw z padem, udostępnianych jako open source. Znajdziemy tu oczywiście aktualizowaną na bieżąco dokumentację, a także pierwsze przykłady zastosowania. Padlet jako drugi ekran PC oraz idealny kompan fanów emulatora Dolphin? Co na to teraz Nintendo?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.