PageFour 1.87

Strona główna Windows Biuro Programy dla pisarzy
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PageFour to niewielkie i zarazem bardzo przydatne narzędzie wspomagające w pisaniu książek, scenariuszy, nowel i innych artykułów. Aplikacja jest adresowana do kreatywnych pisarzy, dziennikarzy oraz publicystów. PageFour posiada wszystkie najważniejsze cechy i funkcje, wspomagające i ułatwiające pisanie różnych tekstów na komputerze.

Program umożliwia pracę nad kilkoma tekstami i artykułami w tym samym czasie, a także pozwala na sortowanie i drukowanie dokumentów w różnych formatach. PageFour to fantastyczne narzędzie dla każdego pisarza. Wszystkie narzędzia pracy zostały w taki sposób rozmieszczone, że jego obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. Dodatkowo posiada intuicyjny interfejs użytkownika, składający się z wygodnego edytora tekstowego i opcji do zarządzania poszczególnymi plikami oraz dokumentami.

PageFour pozwala na szybkie wykonywanie zrzutów ekranowych z utworzonego bądź modyfikowanego tekstu, sprawdzanie pisowni i gramatyki, importowanie dokumentów z innych formatów, a także wyszukiwanie słów kluczowych oraz pełnych zdań w artykułach. Znajdziemy w nim opcję do archiwizowania dokumentów i tekstów oraz narzędzie tezaurus do wyszukiwania synonimów (wyrazów bliskoznacznych). Oprócz tego wyróżnia się możliwością zabezpieczania każdej strony hasłem i innowacyjną funkcją do automatycznego zapisywania tekstu.

Uwaga!

  • PageFour dostępny jest w wersji próbnej i pozwala na 45 dni darmowego testowania.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 02.01.2018 17:03

Na stronie producenta jest dostępna darmowa wersja

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #4 27.07.2016 17:02

@Raf20076: Dokładnie - to nie jest zamiennik dla Worda lub Write. Swoja drogą Twój komentarz wygląda jak dobra recenzja programu.

Raf20076   2 #3 29.06.2014 00:34

PageFour to nie kombajn typu MS Word czy nawet LibreOffice - to raczej notatnik przeznaczony dla pisarzy lub osób piszących pamiętnik lub prowadzących swój dziennik. Praca zorganizowana jest w ten sposób że tworzymy notatniki nadając im nazwę (Notebooks) a w nich tworzymy foldery i dodajemy strony (pages). Notatniki można zabezpieczyć hasłem jak i foldery czy strony. ZALETY 1. PageFour posiada funkcje sprawdzania pisowni w czasie pisania, aby program obsługiwał język polski trzeba ściągnąć dodatkowe słowniki ze strony http://www.softwareforwriting.com/dictionaries.html 2. Funkcja SmartEdit pozwalająca zeskanować tekst w celu wyłapania powtarzających się fraz z możliwością ustawienia zakresu od 2 słów do 20, oraz ustawienia ile razy dana fraza się ma powtarzać w tekście żeby została wyłapana. Przydatna funkcja jeśli pisząc często się powtarzamy nie zdając sobie z tego sprawy. 3. Zapisywanie wersji roboczych tekstu (Snapshots) czyli jednej z wersji tekstu, która może być przechowywana do 100 dni jeśli zmienimy to w ustawieniach. (tekst nad którym pracujemy nie usuwa się sam, tylko snapshots - wersja robocza) Snapshots można też ręcznie zapisać jako plik rtf i wtedy nie będziemy się martwili że się sam usunie. Jeśli piszemy jakiś tekst, zapisujemy wersje roboczą (snapshots) a pierwotny tekst zmieniamy czy poprawiamy. Wtedy mamy dwie wersje tekstu. Można robić setki wersji w zależności od potrzeby, ponadto przywrócić dowolną wersje roboczą, która zastąpi obecny tekst nad którym pracujemy (funkcja Roll back).4. Można archiwizować wszystkie notatniki, foldery i strony (zrobić kopię zapasową). 5 Każdą stronę można zapisać do pliku rtf, txt lub doc. 5. Funkcja liczenia ilości słów w tekście
WADY - 1. Nie posiada tezaurusa dla języka polskiego tylko dla języka angielskiego. 2. Przy formatowaniu rozmiaru strony nie ma możliwości wybrania rozmiaru strony np A4, B5 etc można jedynie ręcznie ustalić odległość lewego i prawego marginesu. 3. Program jest tylko w wersji angielskiej. 4. Import dokumentów Word'a nie działa przynajmniej u mnie (Mam MS Worda 2010 Starter, windows 7 Starter być może importuje ze starszych wordów).5 Ostatnia wersja programu jest z 2012 roku.

Autor edytował komentarz.
Azazell   2 #2 03.05.2012 14:41

Mała usterka :P

m-a-c-k-o   6 #1 03.05.2012 14:21

he he pierwsze zdjęcie w galerii programu daje najlepszy pogląd na jego wygląd ;)