r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PagePlus SE - darmowe studio DTP

Strona główna Aktualności

Niestety bardzo niewielu producentów oprogramowania komercyjnego udostępnia bezpłatnie wcześniejsze wersje swoich produktów. Chlubnym wyjątkiem jest tu Serif - założona 1987 roku firma specjalizująca się w tworzeniu programów graficznych i do składu tekstu, które w zamierzeniu mają dostępnymi na każdą kieszeń alternatywami dla drogich propozycji innych producentów.

Z udostępnianych bezpłatnie przez tego producenta programów wybraliśmy trzy naszym zdaniem najbardziej wartościowe - DrawPlus 4.0, PhotoPlus 6.0 i PagePlus SE 1.0 - i w dniu dzisiejszym opublikowaliśmy je na łamach vortalu. Szczególną uwagę chcielibyśmy jednak zwrócić na tą ostatnią pozycję. Należy ona bowiem do kategorii programów w których bezpłatne propozycje można policzyć na palcach jednej ręki...

PagePlus SE to program do składu publikacji (DTP) do zastosowań domowych i biurowych. Pozwala na tworzenie wizytówek, broszur, papieru firmowego, zaproszeń, menu, kalendarzy, kartek pocztowych i innych prostych publikacji. Wraz z programem dołączonych jest kilkanaście przykładów różnych publikacji, dodatkowo z poziomu programu można ich pobrać ponad 500. Dzięki temu, nawet pomimo braku polskojęzycznego interfesju, uzyskanie ciekawych efektów jest stosunkowo łatwe i nie wymaga dużej wiedzy. Głównym brakiem PagePlus SE uniemożliwiającym (pół)profesjonalne wykorzystanie jest brak możliwości otwierania, edytowania czy choćby generowania plików w formacie PDF (opcje te są dostępne w komercyjnej odmianie programu). Dla własnych potrzeb sprawdzi się za to znakomicie.

Bezpłatną wersję PagePlus SE można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Skład publikacji DTP

Niedogodność w postaci braku możliwości generowania dokumentów PDF można wyeliminować instalując jeden z generatorów PDF dostępnych w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Konwertery i generatory PDF

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.