PagePlus Starter Edition X9

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

PagePlus Starter Edition to bezpłatna edycja programu przeznaczonego do składu publikacji (DTP) do zastosowań domowych i biurowych.

Pozwala na tworzenie wizytówek, broszur, papieru firmowego, zaproszeń, menu, kalendarzy, kartek pocztowych i innych prostych publikacji. Wraz z programem dołączonych jest kilkanaście przykładów różnych publikacji, dodatkowo z poziomu programu można ich pobrać ponad 500. Dzięki temu, nawet pomimo braku polskojęzycznego interfejsu, uzyskanie ciekawych efektów jest stosunkowo łatwe i nie wymaga dużej wiedzy. PagePlus Starter Edition dodatkowo wspiera obsługę formatów Microsoft Word i OpenOffice. Dzięki tej funkcji możliwe jest szybkie importowanie tekstu bez konieczności uruchamiania zewnętrznych edytorów.

Głównym brakiem aplikacji uniemożliwiającym (pół)profesjonalne wykorzystanie jest brak możliwości otwierania, edytowania czy choćby generowania plików w formacie PDF (opcje te są dostępne w komercyjnej odmianie programu). Poza tym PagePlus Starter Edition nie oferuje wsparcia dla systemu barw CMYK, HSL, Pantone i Spot Colours, został pozbawiony narzędzia do edycji grafik (PhotoLab) z poziomu programu oraz posiada limit tworzenia 5-cio stronicowych projektów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #27 11.01.2014 16:04

BRAK pdf oraz przestrzenie barwnej CMYK - kompletnie eliminuje program - w drukarniach cyfrowych bez tych dwóch rzeczy nie ma czego szukać z przygotowanymi tu plikami.

  #26 26.05.2012 09:21

Dzisiaj i jutro jest promocja na program wartości 100$ ! a przy okazji dodam że po 2 m-cach przerwy nareszcie powrócił portal Giveaway.

  #25 17.01.2011 06:54

Regularnie puszczam ze Scribusa publikacje do druku. Doskonale się sprawdza w codziennej pracy.

  #24 15.10.2010 19:42

Prawda jest taka że do DTP są tylko 2 programy ; QuarkXpress i InDesign . Uważam że lepszy jest QXP , składam gazety na nim , nie ma sobie równych , trochę działałem na ID ale nie jest tak intuicyjny i prosty a zarazem tak efektywny . Takie programy jak ten albo Scribus nadają się jednynie do zrobienia czegoś raz na 3 miesiące i to jeszcze przez totalnego laika . Niestety tak samo jest na polu grafiki , PS nie ma sobie równego i chyba nic go nie zdetronuje zwłaszcza że spora część użytkowników ma ... pirata a więc nie ma ograniczeń .Ale jest jeden naprawdę doby program dla amatorów tyle że do obróbki zdjęć (np na Allegro czy Flickr ) to PhotoScape . Polecam i tyle !

  #23 07.09.2010 20:09

@Janek_czytelnik
Nie ma za co.Bardzo chwałe te firme za ich programy...filozofia.Ma być funkcjonalnie intuicyjne i tak latwo by kazdy szybko chwytal i zamiast ogladac setki tutkow poprstu tworzyl swoje prace.w razie klopotow pisz to pomoge

  #22 07.09.2010 18:12

Jak już pisałem, zarejestrowałem się tam :P. Na stronie, która pojawiała się kiedy wybierałem, że chcę pobrać aplikację, nie było przycisku umożliwiającego ściągnięcie pliku. Rozwiązaniem okazało się poczekać i po pewnym (dość długim) czasie przycisk się pojawił.
Tak czy inaczej, dzięki za szybką odpowiedź :).

  #21 06.09.2010 18:46

Żeby ściągnąć wersje freeware trzeba najpierw założyc tam konto.Wtedy po wybraniu freeware pojawia się link download przy instalacji trzeba wpisać serial który jest na stronie po zalogowaniu się.

  #20 05.09.2010 10:31

Link z dobrychprogramow nie działa, ale łatwo odnaleźć aplikację na stronie Serif, na którą przekierowuje. Nie mogę jej jednak ściągnąć, bo po rejestracji na stronie pobierania nie ma żadnego linka ani przycisku umożliwiającego ściągnięcie pliku instalacyjnego. Jeśli ktoś wie skąd może wynikać taki problem, będę wdzięczny za informacje :).

  #19 04.09.2010 16:31

@bluescreen79
Zgodze się z toba całkowicie ze Scribus to kolejny program opensource który posiada praktycznie wszystko potrzebne w DTP sam go uzywam w pracy gdyż indesign to za droga przyjemność.A Pageplus w wersji SE jest moim zdaniem również świetny.Prosty i intuicyjny.A że w wersji darmowej nie ma opcji publikuj w pdf to mozna przecież wgrać sobie wirtualną drukarkę co pozwala i tak stworzyć pdf.Do celów edukacyjnych tego programu idealny.Oby producenci inni jak Adobe czy Autodesk pozwolili ludziom sie pobawić swoimi programami legalnie w domu.ale cóż ich programy sa dla elity...przez co piractwo się szerzy.

  #18 04.09.2010 14:47

@Maja"Program w podstawowej wersji jest darmowy, więc trudno wymagać cudów. Powiem tak: jest dobry w celach warsztatowych, chociażby po to, żeby nauczyć się podstaw małej poligrafii. Natomiast jeśli chcemy na nim pracować w celach innych niż szkoleniowe - odradzam. Warto zainwestować w płatne odpowiedniki, nawet jeśli pracujemy w dtp amatorsko".

Żadna z negatywnych i uciażliwych (rejestracja) cech programu Page Plus nie występuje w prezentowanym na vortalu darmowym Scribusie. Jest to wersja pełna, ze świetną obsługą eksportu do PDF do X3, nie wymagająca rejestracji, spolszczona w całości. Scribus posiada wszystkie kluczowe cechy programów DTP z wyższej półki, jest przy tym nieustannie rozwijany. Świetny do pracy i nauki DTP. Pisze o nim bo dziwi mnie fakt że tak okrojona i niezgrabna wersja programu firmy Serif może byc brana pod uwagę jako program do nauki DTP. Zdecydowanie nietrafiony program.

  #17 04.09.2010 10:51

Szybka reakcja.dobry portal.tylko nie wiem czemu taka niska ocena redkacji program jest świetny.Wsumie Drawplus i webplus tej formy sa porgramami o kapitalnych mozliwosciach i niezwyklej prostocie uzytkowania.

Komentarze do poprzednich wersji

  #16 03.09.2010 07:53

na stronei producenta jest aktualna nowa wersja programu wiec nie wiem czemu w portalu jest zabytek

  #15 01.08.2010 22:20

poczta.o2.pl klasyfikuje nadawcę klucza do spamu. Do Białej Księgi należy wpisać freeserif.software.com

  #14 04.04.2010 15:14

Ph ! Beznadziejny !jak jest spetup czy cos caly pasek zielony i nic !

  #13 04.04.2010 15:10

Ściągam instaluje mi się i jakoś nie widze wymagania klucza !!!

  #12 08.02.2010 19:53

Program bardzo przydatny dla celów edukacyjnych czyli głównie w szkołach. Jest legalny i darmowy co zachęca do uzytkowania.
Ma jednak dwie paskudne negatywne cechy obniżajace znacznie jego wartość:
1. nie posiada polskiej nakładki językowej co bardzo utrudnia
posługiwanie sie nim w Polsce.
2. bardzo utrudnione pozyskanie klucza rejestrowego i jest to
między innymi wynikiem nie rozumienia co program przy tej
czynności mówi o spsobie wykonania rejestracji która jest
bezwzglednie konieczna. Dość długi czas oczekiwania na
otrzymanie samego klucza po wysłaniu danych do firmy

  #11 12.01.2009 00:10

Program w podstawowej wersji jest darmowy, więc trudno wymagać cudów. Powiem tak: jest dobry w celach warsztatowych, chociażby po to, żeby nauczyć się podstaw małej poligrafii. Natomiast jeśli chcemy na nim pracować w celach innych niż szkoleniowe - odradzam. Warto zainwestować w płatne odpowiedniki, nawet jeśli pracujemy w dtp amatorsko. Nie chcę się rozpisywać; program jest do ściągnięcia bezpłatnie, więc każdy kto chce się dowiedzieć szczegółów może sprobować sam. Jeśli ktoś chce się nauczyć paru rzeczy z zakresu dtp albo stworzyć jednorazową lub amatorską publikację np. na potrzeby jednorazowej broszury firmowej czy gazetki szkolnej - Page Plus wystarczy. Jeśli potrzebuje dtp do konkretnych celów - sam się przekona, że potrzeba czegoś więcej.

  #10 26.06.2007 09:28

Dołączam się do prośby przedmówcy, może ktoś wie gdzie można znaleźć spolszczenie?

  #9 05.03.2007 10:52

Wiecie może gdzie znajde spolszczenie do tego programu jak tak to prosze o kontakt mój nr. gg 10623966

  #8 04.03.2007 23:46

proponuje zajrzeć do folderu ze spamem, tak przynajmniej klasyfikuje go skrzynka na o2.pl