Paint Shop Pro X i Painter Essentials 3 gratis z tabletem WACOM

Strona główna Aktualności

O autorze

Niezwykle interesująco prezentuje się oferta na wprowadzone niedawno do sprzedaży tablety Graphire4 Classic White Edition firmy WACOM. Przy zakupie modelu A6 otrzymujemy dwa programy graficzne o wartości blisko dwukrotnie przekraczającej cenę tabletu!

Standardowo do wszystkich modeli tabletów WACOM Graphire4 z linii Classic oferowany jest program graficzny Painter Essentials 2, w nowym modelu White Edition dostępna jest już zaś najnowsza, 3. wersja tego bardzo ciekawego programu firmy Corel. Oprócz tego w ramach rozpoczętej niedawno promocji do każdego modelu z serii Graphire4 (w tym również do Graphire4 Classic White Edition) dołączany jest bezpłatnie Paint Shop Pro X PL - program do tworzenia i edycji grafiki rastrowej, przede wszystkim zdjęć. Oba programy są w pełnych, komercyjnych wersjach. Cena detaliczna Painter Essentials 3 to około 350 zł zaś Paint Shop Pro X około 420 zł. Biorąc pod uwagę, że ceny tabletów Graphire4 Classic White Edition zaczynają się od 429 zł (za model A6) oznacza to grubo ponad 300 zł oszczędności - nawet jeżeli w ogóle nie potrzebujemy tabletu ale chcielibyśmy zakupić oba programy. Niemniej, sam tablet również polecamy bo rysowanie (szczególnie w Painterze) tabletowym piórkiem jest dużo wygodniejsze niż tradycyjną myszką. Ten konkretny model tabletu wyróżnia się ponadto niezwykle ciekawym wzornictwem.

Painter Essentials 3 to ograniczona funkcjonalnie ale jednocześnie atrakcyjna cenowo odmiana programu Corel Painter. Podobnie jak swój pierwowzór, Corel Painter Essentials, nie jest klasycznym programem do służącym do edycji grafiki rastrowej ale przede wszystkim narzędziem do kreatywnego, "cyfrowego malowania" przy pomocy komputera. Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych, często nieosiągalnych w innych programach, efektów. Co równie ciekawe, Corel Painter Essentials umożliwia także taką obróbkę już posiadanych materiałów (np. fotografii) aby wyglądały jak np. namalowane farbą olejną obrazy.

Paint Shop Pro X jest zaawansowanym narzędziem do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej, w szczególności zdjęć. Program w powszechnej opinii jest najpoważniejszym komercyjnym konkurentem Adobe Photoshop. Oferuje porównywalne możliwości do liderów w tej dziedzinie m. in. warstwy, konwersję kolorów, rozbudowane operacje na palecie kolorów, obiekty, narzędzia do grafiki wektorowej i oczywiście inne niezbędne narzędzia w każdym szanującym się programie tego typu. Nowości w wersji X to m.in. zintegrowane Learning Center wyjaśniające jak uzyskać profesjonalne efekty, zingerowane narzędzie korekcyjne Smart Photo Fix, narzędzia do retuszu twarzy Makeover Tools, zaawansowane narzędzia Advanced Photo Editing Options i wiele innych...

Szczegółowe informacje o tabletach Graphire4 Classic White Edition i wspomnianych promocjach można uzyskać na stronie www.tabletywacom.pl, prowadzonej polskiego dystrybutora - firmę KSK Dystrybucja.

Wersje testowe obu programów można pobrać w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy
s