Paint.NET 3 już do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się już trzecia edycja bardzo dobrego, darmowego programu umożliwiającego edycję grafiki - Paint.NET.

Paint.NET to program do obróbki grafiki rastrowej stworzony przez grupę studentów z Washington State Uniwersity. Może z powodzeniem pełnić rolę zamiennika dołączanego do systemu operacyjnego programu graficznego. Paint.NET posiada wiele cech typowych dla drogich komercyjnych programów, takich jak historia wykonywanych operacji czy praca nad grafiką z wykorzystaniem warstw. Ambicją twórców jest dodanie jak największej ilości funkcji profesjonalnych pakietów graficznych i rozpowszechnianie projektu za darmo. Jak podkreślają autorzy, są otwarci na wszelkie komentarze i sugestie.

Edycja trzecia przynosi ze sobą wiele zmian w tym bardziej intuicyjny interfejs, nowe efekty edycji obrazu (Clouds, Median, Unfocus, Outline, Sharpen) czy system zarządzania wieloma dokumentami w zakładkach. Dodatkowo użytkownik ma teraz możliwość definiowania własnych kolorów palety. Programiści zadbali również o to by aplikacja była już kompatybilna z Windows Vista.

Najnowszą wersję aplikacji Paint.NET 3.00 można pobrać z naszego vortalu w dziale Programy -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy