PaintSupreme 1.5

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PaintSupreme to program do obróbki grafiki rastrowej, który warto mieć pod ręką. Jego podstawową zaletą jest możliwość pracy na warstwach i ciekawe narzędzia zaznaczenia.

Interfejs programu został zaprojektowany tak, aby jak najczytelniej prezentować narzędzia i informacje, ale jednocześnie utrzymany jest w konwencji programów do obróbki rastrowej. Możliwość pracy z nieograniczoną liczbą warstw jest ogromną zaletą programu. Warstwy można klonować, grupować i łączyć, brak na razie niestety opcji nakładania warstw (cień, iloczyn, różnica, jaśniejszy kolor itp), więc trzeba zadowolić się możliwością manipulacji kolorem na każdej warstwie osobno oraz możliwością ustawienia przezroczystości każdej warstwy.

Narzędzia zaznaczenia to nie tylko elipsa i prostokąt, ale również różdżka i lasso, dzięki którym zaznaczymy obszary według koloru, lub odręcznie. Znajdziemy tu oczywiście również podstawowe narzędzia do malowania (pędzel, próbnik i ołówek), narzędzie tekstowe i kształty wektorowe (wielokąty, krzywe odręczne). Na potrzeby retuszu znajdziemy tu również pędzel klonujący. Wszystkim pędzlom można wybrać kształty, miękkość brzegów i przezroczystość, co przy odrobinie wprawy pozwala całkiem sprawnie rysować w tym programie. Znajdziemy tu również narzędzie do rysowania gradientów, które co prawda obsługuje jedynie na gradienty dwukolorowe, ale bardzo prosto można sterować przezroczystością każdego koloru, a zanim gradient zostanie umieszczony na rysunku, dostępny jest podgląd na żywo, co nie zdarza się często.

Narzędzi typowych dla obróbki zdjęć nie znajdziemy tu wielu, ale paleta jest satysfakcjinująca. Przede wszystkim znajdziemy tu niezbędne krzywe i poziomy z możliwością modyfikacji każdego kanału osobno, balans kolorów oraz sterowanie nasyceniem barw. Znajdziemy tu również filtry usuwające szum i wyostrzające zdjęcie oraz filtry dokonujące automatycznej korekty zdjęcia, ale z tymi narzędziami należy uważać, gdyż nie mają one żadnych parametrów.

Ograniczenia wersji demonstracyjnej

Wersja demonstracyjna ma wszystkie możliwości pełnej wersji programu poza zapisem. Do dyspozycji mamy jednak opcje eksportu, więc obraz można wyeksportować w jednym z ponad 20 obsługiwanych formatów. Stracimy w ten sposób warstwy, ale jeśli to nie jest problem, wersji demonstracyjnej PaintSupreme można spokojnie używać na co dzień.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
kop524   6 #9 24.03.2015 12:17

Aktualnie ten progs kosztuje 5.99$ na stronie producenta więc nie przesadzajcie, że taki drogi.

Emigrant Sebastian   11 #8 03.01.2013 22:53

Tak jak mówiłem tak też zrobiłem. Cóż, bardzo ładny instalator, i, i..., i chyba na tym koniec. Jak na aplikację 64-bitową działa zbyt powolnie w porównaniu do kilku innych 32-bitowych programów tego typu. Program podrabia szatą graficzną Adobe PhotoShop Elements 7.0, nawet logo wygląda łudząco podobnie, myślę że w tym właśnie tkwi kluczowy punkt biznesplanu producenta, narzędzia żadne jakieś inne, nawet moim zdaniem nie do końca przetestowane, np maskowanie. Zasadniczo nie polecam programu jako uzupełniającego już posiadaną bibliotekę softu do grafiki rastrowej. Moje programy płatne to: PhotoImpact 12 i X3, Adobe PhotoShop Elements 7, Serif PhotoPlus X4, Portrait Professional 10, FastStone MaxView 2.5, plus 3 inne zupełnie nieprzydatne jak np Ashampoo Photo Optimizer 4. Korzystam również z darmowego oprogramowania takiego jak XnView, Noiseware Community Edition, PhotoScape, Hugin 0.47, easyHDR BASIC 2, oraz kilku innych które używam raz na 18 miesięcy więc nie ma sensu o nich wspominać. Nie zamierzałem się chwalić, zresztą jak widać nie ma czym, twierdzę jedynie że jeśli posiada się zbliżony zestaw tytułów to wówczas na PaintSupreme 1.5 szkoda czasu a już na pewno bez mała dwudziestu dolarów amerykańskich.

Autor edytował komentarz.
Emigrant Sebastian   11 #7 03.01.2013 22:10

Mnie bardzo ciekawi czym producent tego oprogramowania chce wyciągnąć z mojej kieszeni $19.99, pobiorę wersję 64-bity, zainstaluję i sprawdzę, wrócę tutaj i Wam opowiem jak ja to widzę w porównaniu do PhotoImpact X3 który kosztuje tyle samo.

MrMoon   8 #6 28.12.2011 07:21

Widzę że redakcja bardzo ciepło podeszła do tego programu. Bez jaj, taaakie braki w funkcjonalności w porównaniu z np. GIMPem, za tego trzeba dodatkowo zapłacić stówę i ocena redakcji 8.0 vs 8.5 GIMPa. Strach się bać jak ten program zbliży się funkcjonalnością to będzie mu się należało spokojnie 11/10 :P

  #5 27.12.2011 22:37

Tak samo myślę jak moi przedmówcy. Jak płatny program można nazwać konkurencją do darmowego Paint.NET ? Lekki absurd :) W tej samej "cenie" posiada zapis pracy. PaintSupreme w tej "cenie" tego nam nie oferuje...

  #4 27.12.2011 19:23

jeżeli obsługuje CMYK to owszem, jest konkurencją. a cena nie jest jakaś gigantyczna. to jak z tym cmykiem obsługuje go?

nie widzę też jak zmienić kolor grandietu. cały czas mam biały - kto wie jak to zmienić xd

Agntx   14 #3 27.12.2011 17:09

Dokładnie, płatny program nie powinien być nazywany konkurencją tego pod znakiem freeware.

M_D   4 #2 27.12.2011 16:33

Konkurent Paint.net? Płatny konkurent darmowego programu? :D

JesperKyd   7 #1 27.12.2011 15:04

Nie jest to żadna konkurencja dla paint.net'a jeśli należy za niego płacić.