Painter X z tabletami Wacom za 299 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma KSK Dystrybucja - dystrybutor m.in. tabletów Wacom ogłosił nową promocję skierowaną do wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się malowaniem przy pomocy komputera.

Przy zakupie profesjonalnych tabletów z serii Intuos3 oraz Cintiq można jednocześnie nabyć pełną wersję programu Corel Painter X za 299 zł, czyli za około 25% jego normalnej ceny. Promocja trwa od dzisiaj do wyczerpania zapasów. We wszystkich przypadkach program będzie dołączany w pełnej, komercyjnej wersji, która może być jednak wykorzystywana wyłącznie z zakupionym tabletem. Jest to druga odsłona tej promocji, przy czym poprzednio Painter X kosztował 599 zł.

Przypomnijmy, że Corel Painter X nie jest typowym programem do tworzenia i edycji grafiki rastrowej ale jednym z nielicznych narzędzi malarskich przeznaczony do ręcznego tworzenia grafiki przy pomocy komputera (i najlepiej właśnie tabletu). Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników. Najnowsza wersja programu Corel Painter została wzbogacona m.in. o system malowania RealBristle, który jeszcze realistyczniej niż dotychczas odwzorowuje tradycyjne narzędzia malarskie, dostępne są ponadto nowe narzędzia kompozycyjne czy efekty pozwalające na łatwe dopasowanie palety. Udoskonalono także zarządzanie kolorami i pracę na warstwach.

Cena detaliczna najnowszego Paintera waha się w granicach 1300 - 1350 zł brutto. Najtańszy tablet A6 Wide z profesjonalnej serii Intuos3 to wydatek 999 zł brutto. Za komplet - tablet z Painterem - zapłacimy więc mniej niż za sam program.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że ceny większych modeli zaczynają się od 1499 zł, z pewnością nie jest to oferta dla osób amatorsko zajmujących się grafiką, jednak już dla osób trudniących się tym profesjonalnie może stanowić bardzo ciekawą propozycję. Hobbystom zaś przypominamy, że do innych modeli (np. z serii Graphire4, których koszt zaczyna się od 429 zł) dołączany jest bezpłatnie Painter Essentials 3, którego normalna cena detaliczna wynosi około 350 zł. Warto dodać, że sam Painter X występuje także w wersji edukacyjnej (bez prawa do użytku komercyjnego) za około 300-320 zł brutto.

Szczegółowe informacje na temat warunków promocji znajdują się jutro na stronie www.tabletywacom.pl.

Wersje testowe Paintera X i Paintera Essentials 3 pobrać można w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy