Painter X za 599 zł przy zakupie tabletu Wacom

Strona główna Aktualności

O autorze

Wszystkich, którzy profesjonalnie zajmują się malowaniem przy pomocy komputera powinna zainteresować nowa promocja firmy KSK Dystrybucja, dystrybutora m.in. tabletów Wacom. Przy zakupie profesjonalnych tabletów z serii Intuos3 oraz Cintiq można jednocześnie nabyć pełną wersję programu Corel Painter X za 599 zł, czyli za mniej niż połowę jego normalnej ceny.

Dystrybutor nie zapomniał też o posiadaczach tabletów Wacom Intuos3, którzy dokonali ich zakupu w miesiącu premiery Corel Paintera X, czyli w lutym b.r. Również oni będą mogli nabyć oprogramowanie w promocyjnej cenie 599 złotych brutto do dnia 31 marca 2007 roku na podstawie dokumentu zakupu. We wszystkich przypadkach program będzie dołączany w pełnej, komercyjnej wersji - jedyną różnicą będzie brak pudełka, z którego, jak poinformował nas dystrybutor, zrezygnowano ze względów logistycznych. Nie jest to jednak tzw. wersja OEM.

Przypomnijmy, że Corel Painter X nie jest typowym programem do tworzenia i edycji grafiki rastrowej ale jednym z nielicznych narzędzi malarskich przeznaczony do ręcznego tworzenia grafiki przy pomocy komputera (i najlepiej właśnie tabletu). Program oferuje zestawy cyfrowych pędzli, materiałów malarskich i tekstur wiernie oddających wygląd i zachowanie ich tradycyjnych odpowiedników. Najnowsza wersja programu Corel Painter została wzbogacona m.in. o system malowania RealBristle, który jeszcze realistyczniej niż dotychczas odwzorowuje tradycyjne narzędzia malarskie, dostępne są ponadto nowe narzędzia kompozycyjne czy efekty pozwalające na łatwe dopasowanie palety. Udoskonalono także zarządzanie kolorami i pracę na warstwach.

Cena detaliczna najnowszego Paintera waha się w granicach 1300 - 1350 zł brutto. Najtańszy tablet A6 Wide z profesjonalnej serii Intuos3 to wydatek 999 zł brutto. Za komplet - tablet z Painterem - zapłacimy więc niewiele więcej niż za sam program.

Oczywiście biorąc pod uwagę, że ceny większych modeli zaczynają się od 1499 zł, z pewnością nie jest to oferta dla osób amatorsko zajmujących się grafiką, jednak już dla osób trudniących się tym profesjonalnie może stanowić bardzo ciekawą propozycję. Hobbystom zaś przypominamy, że do innych modeli (np. z serii Graphire4, których koszt zaczyna się od 429 zł) dołączany jest bezpłatnie Painter Essentials 3, którego normalna cena detaliczna wynosi około 350 zł. Sam Painter X pojawi się też niedługo w wersji edukacyjnej (bez prawa do użytku komercyjnego) za około 320 zł brutto.

Promocja rozpocznie się 1 marca i potrwa do wyczerpania zapasów. Szczegółowe informacje na temat warunków promocji znajdują się jutro na stronie www.tabletywacom.pl.

Wersje testowe Paintera X i Paintera Essentials 3 pobrać można w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej

© dobreprogramy