Pajączek NxG Professional 5.9.9

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pajączek 5 NxG Professional jest następcą popularnego Pajączka 2000.

Wersja Professional jest swoistym "kombajnem", który z zasady ma zaoferować webmasterom wszystko czego potrzebują przy realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Zawiera ponad 40 różnych schematów kolorowania składni, obsługuje serwery FTP oraz oferuje synchronizację serwisów. Wspiera pracę grupową oraz posiada zaawansowane narzędzia edycji dla różnych języków (PHP, XHTML, XML, JavaScript) i zarządzania witrynami. Warto zauważyć, że pomimo adresowania programu do profesjonalistów Pajączka cechują bardzo przejrzysty interfejs użytkownika i duża wygoda pracy.

Nowa wersja aplikacji wprowadza wsparcie dla standardu HTML5 i obejmuje podpowiedzi kodu dostępne po kombinacji klawiszy CTRL+SPACJA w obrębie znacznika, wsparcie w inspektorze znaczników w głównym oknie programu i w oknach edycyjnych znaczników. Pojawił się również nowy schemat kolorowania o nazwie „HTML + CSS + Invisible”, który ułatwia edycję tekstu w treści stron WWW poprzez zastosowanie prawie niewidocznej kolorystyki dla znaczników przy wyraźnych, pogrubionych tekstach wyświetlanych na stronie. Dodatkowo wprowadzono funkcję testera połączeń z serwerami FTP i odświeżono wygląd okna ustawień.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ogromne możliwości programu – także w zakresie konfiguracji
Stosunkowo wysoka cena wersji z aktualizacjami wieczystymi
ocena użytkownika

Pajączek 5 NxG Professional jest profesjonalnym (jak sama nazwa wskazuje) programem do pisania stron internetowych. Dawno, dawno temu korzystałem z Pajączka 2000. Kiedy po latach ukazały się dwie nowe wersje, z wielkim zdziwieniem odkryłem, że nowiutki Pajączek Standard jest dużo uboższy, niż stary Pajączek 2000. Nie było wyjścia – musiałem zdecydować się na wersję Professional.

W chwili obecnej Pajączek 5 NxG Professional to nie tylko program do pisania stron w HTML-u, albo XHTML-u. Umożliwia tworzenie rozbudowanych serwisów z wykorzystaniem ASP, CSS, JavaScript, mySQL, VBScript, czy PHP. Zapewnia pełne wsparcie dla języków znacznikowych, skryptowych i baz danych SQL.
Pajączek zawiera bardzo wygodny edytor tekstowy z tyloma schematami kolorowania składni, że znacznie przekracza to wyrafinowane nawet potrzeby, ale także edytor WYSIWYG, z którego – prawdę mówiąc – nigdy jakoś nie korzystałem.
Program wyposażony został w klienta FTP i WebDAV z obsługą dowolnej liczby serwerów (można korzystać z szyfrowania SSL/TLS), co dla mnie było bardzo ważne.

Pajączek 5 NxG Professional sprawdza składnię, testuje kod, podkreśla błędy (niestety, z tym akurat radzi sobie średnio), zawiera kreatory (np. galerii grafik), generatory (np. komentarzy), edytory (np. formularzy), gotowe szablony stron (serwisów), podpowiedzi, pomoc kontekstową, kursy, specyfikacje i sto innych rzeczy mniej czy bardziej przydatnych. Niektóre z nich można z powodzeniem używać także w celach niezwiązanych z tworzeniem stron, na przykład narzędzie do zmiany nazw dowolnej liczby plików, według – opracowanego przez siebie doraźnie – systemu czy metody.

Pajączek 5 NxG Professional mógłbym uznać za „kombajn” za bardzo rozbudowany i za bogato wyposażony, gdyby nie to, że zarówno okna programu, jak i paski narzędzi, można sobie konfigurować w sposób najzupełniej dowolny, według własnych upodobań, a przede wszystkim – realnych potrzeb. Podczas procesu instalacji jest też możliwość, choć niewielka, rezygnacji z niektórych komponentów.

Licencja na program jest bezterminowa, nie wygasa nigdy, jednak okres, w którym można korzystać z uaktualnień (obecnie dostępne są opcje: 1, 2, 3 lata, albo „na zawsze”), zależy od ceny, którą gotowi jesteśmy zapłacić, a te różnią się w sposób zasadniczy.

15.12.2010 11:09 | Recenzja do wersji 5.9.5

Komentarze

0 nowych
  #99 24.01.2017 12:04

@battle_sheep (niezalogowany): Zgadzam się z przedmówcą - super kombajny w stylu DevCpp ( 10GB miejsca na dysku - sic! ) zajmują dużo miejsca i w większości zawierają nieprzydatne wodotryski. N++ to prostota, przejrzystość, pełna kontrola nad tworzonym kodem, przy okazji dość często programy są wydajne i skrojone na miarę. Sprawdzałem przy weryfikacji tez w języku komercyjnym CUDA C, jednocześnie się go ucząc. N++ był jedynym programem, nieodinstalowanym przeze mnie po kwadransie w OS Win10.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #98 03.07.2016 22:42

Mój pierwszy program gdzie uczyłem się podstaw tworzenia stron, Oj do niego zawsze będę czuł jakiś sentyment. A widzę, że najnowsza wersja posiada multum nowych możliwości.

msnet   23 #97 07.12.2014 23:52

Używam wersji 5.9.7 i jakoś nie widzę powodów, by ją aktualizować. Wg mnie zbyt duże koszty jak różnice między wersją, którą posiadam, a najnowszą (której też przez chwilę używałem w celach testowych).

  #96 22.10.2013 16:18

Za to się płaci?

  #95 29.05.2013 14:53

5.9.9 jest super! I ma HTML 5 :)

nitro2012   11 #94 26.02.2013 02:15

wersja 5.9.8 to dramat, sypie błędami... autor wystawił jako wersję alfa... może nie ma tego HTML5 itd. ale ja używam i mi pasuje... polecam wersję 5.9.7 która jest bardzie odporna na błędy

  #93 17.10.2012 20:51

program b dobry... podobne i szersze funkcjonalności zawarte są w notepad++
testowałem masę różnych pozycji edytorów i ciągle zostaje przy n++ bo jest uniwersalny - przydatny wszędzie w mniejszym lub większym zakresie... w czym bym nie pisał (może nie mam zbyt szerokich zainteresowań (: ale pomaga mi w każdym środowisku) tak naprawdę nie można opierać się na edytorze bo tworzą się przyzwyczajenia, których później trudno się pozbyć. Dla początkujących i średniozaawansowanych odradzałbym pajączka czym prostsze edytory tym szybciej przystosujemy się do środowiska.

  #92 24.04.2012 15:45

Chcesz tworzyć strony internetowe? Zakup ksiązki i naucz się chociaż xHTML i CSSa nie będziesz miał problemów z edytorem, ponieważ wtedy możesz wykorzystać zwykły notatnik jaki jest w każdym Windowsie.
Pozdro.

  #91 26.03.2012 22:04

*szczur fredek
Bardzo polecam RJedit. Jest to naprawdę świetny edytor. Posiada kolorowanie składni, wstawki kodu, konfigurowalne paski narzędzi, FTP i wiele ułatwień i skrótów. Do tego darmowy i po polsku ;)

  #90 13.03.2012 22:08

Witam
Czy jeśli zrobię stronę w tym programie, to mogę ją potem wykorzystać w celach komercyjnych?

  #89 10.03.2012 17:17

nie jestem zwolennikiem kombajnuw np. pajączek najnowszy bo ja pisze html-a również dla satysfakcji a nie dla szpanu "patrzcie ludzie mam swoją strone internetową zrobiłem ją w programie za 300 zł" nie jestem też zwolennikiem notatnika bo nie zna stylów css-a itp. po latach pisania w zajączku 4.1 pora na coś lepszego może znacie jakiś fajny darmowy programik

  #88 24.11.2011 19:41

Buduję strony www dla samego siebie i nie jestem profesjonalistą. Jestem czystym amatorem samoukiem. Do tej pory budowałem strony w oparciu o darmowego "Zajączka". Czasami próbowałem "Pajączka". Teraz na stałe chciałem kupić "Pajączka" ale niestety na "http://www.pajaczek.pl" są jakieś problemy, zaś po telefonie "osobnik" który odebrał telefon też nie zbył zbyt zainteresowany aby mi sprzedać ten program. Ściągnąłem wersję testową i uważam że ten program chyba jest do d..... Wygenerowany szablon strony internetowej przez ten program sam z siebie zgłasza ogromną liczbę błędów!!!!!. To chyba coś nie tak????

  #87 19.11.2011 11:55

Czy ten program jest darmo i bez wirusa?

  #86 06.10.2011 10:07

Po wypróbowaniu wielu programów do tworzenia stron sprawdziłem kilkadziesiąt edytorów i jak dla mnie Pajączek jest zdecydowanie najlepszy. Co prawda większość rzeczy na pojedynczych plikach robię w Notepad2, który jest dużo lżejszy, ale gdy przychodzi do operacji na wielu plikach (np. masowa zamiana kilkudziesięciu wierszy powtarzających się w dużej liczbie plików), to nie znam lepszego programu od Pajączka. Korzystam z tego programu od ponad 7 lat.

  #85 19.09.2011 17:29

Używam tego programu od ponad 5 lat i pod Windows 7 jest cała masa bugów, których nikt nie chce nawet próbować łatać. Zero pomocy na forum. A przecież chodzi o jakość pracy w tym programie, a nie o drapanie się po d..pie.

kamil12   2 #84 22.07.2011 21:24

HTML 4.03, nie 4.0, zapewniam, że różnica wielka.

  #83 12.07.2011 11:55

Pracuję ma Pajączku i Xara. Dla mnie jest super. Cena OK. Polski produkt. A że trzeba trochę pomyśleć, poczytać i popróbować to jest przecież nauka. Wspierajmy polskich programistów.

  #82 09.07.2011 16:59

Weźcie se dajcie spokój z Pajączkiem jest totalnie zjechany za przeproszeniem nie korzystajcie z tego czegoś, lepiej korzystać z Dreamweaver'a jest o wiele lepszy czemu bo jest obsługa standardu HTML5 i CSS 3 od organizacji W3C a w Pajączku i tutaj prawdziwa niespodzianka dalej HTML4 i do tego wygląd programu ja z czasów Windows 98 to naprawde poraża i zniechęca coś jeszcze co ? Użytkownikowi tego programu wydaje sie że program zrobi wszystko za nas sam bo jest tam tyle ułatwień że naprawde tylko geniusz to mógł wymyślić Odradzam ;)

martino479   1 #81 20.06.2011 22:34

ja preferuje kombajny Adobe i takim czymś jak pająk to sobie nie zawracam głowy jest to dobre narzędzie ale nie za te pieniądze co jest oferowane jak wydać kasę to raz a porządnie..........

  #80 05.03.2011 04:18

kolejny polski produkt mający za zadanie wyciągnąć od rodaka pieniądze i dania mu za nie szmelcu jakim nie wątpliwie jest pajączek, przede wszystkim odradzam program początkującym bo skutecznie potrafi zniechęcić do pisania stron, szybciej stronę zbudowaną na blokach z dodanym zewnętrznym arkuszem styli napisałem w notatniku w pół godziny w pajączku męczyłem się nad tą samą stroną 3 godziny.

Nawalone wszystko co tylko możliwe do jednego miejsca po złączone to jakoś ze sobą tak że nie idzie się połapać gdzie co jak i kiedy. o jezu ODRADZAM!! PRZEREKLAMOWANY TOTALNIE !!!

Nie polecam A już na pewno szkoda na niego tych pieniędzy.