reklama

Pakiet biurowy Adobe?

Strona główna Aktualności

O autorze

Mike Downey, zajmujący w Adobe stanowisko group manager for platform evangelism powiedział, że choć nie może ujawnić planów firmy, to możliwości stworzenia pakietu biurowego przez Adobe nie można odrzucić.

Pracownik firmy podkreślił, że stworzyła ona już odpowiednią platformę, która pozwala tworzyć funkcjonalne aplikacje działające zarówno jako klasyczne desktopowe jak i webowe, działające w oknie przeglądarki. Nosi ona nazwę Adobe Integrated Runtime (AIR), poprzednio Apollo. Dzięki wykorzystywaniu technologii Flash i Flex technologia Adobe jest niezależna od systemu operacyjnego. Ponadto ułatwia wymianę i współdzielenie dokumentów.

To, że Adobe może odnieść sukces widać na przykładzie webowego edytora tekstu o wdzięcznej nazwie Buzzword, który jest teraz w fazie zamkniętej bety. Bazuje on na Flashu i Flex. Jest dużo bardziej zaawansowany niż oparte na AJAX narzędzia takie jak Google Docs. Jesienią ma być udostępniona publiczna beta. Finalna wersja, mająca pojawić się w ciągu kilku miesięcy, ma szansę zyskać znaczenie na rynku edytorów tekstu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić