Pakiety językowe dla Windows 7 RC opublikowane

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował dzisiaj w usłudze Windows Update 31 pakietów językowych - w tym polski - dla systemu Windows 7 w wersji Release Candidate.

Pakiety językowe to nakładki na w tym przypadku angielski system Windows 7 w wersji Release Candidate. Po ich zainstalowaniu możliwe jest płynne przełączanie się pomiędzy interfejsem w oryginalnej wersji, a wersji zlokalizowanej. Na jednym systemie można zainstalować dowolną liczbę pakietów językowych np. tak, by każdy użytkownik mógł korzystać z Windows w swoim rodzimym języku.

Instalacja pakietu językowego niesie jeszcze jedno udogodnienie - dostępne stają się opcje rozpoznawania mowy czy tekstu pisanego w tym języku. Naszym czytelnikom szczególnie polecamy więc wypróbowanie polskiego modułu rozpoznawania pisma - jest to nowość w Windows 7 i nasze testy na polskiej wersji systemu pokazały, że sprawuje się całkiem przyzwoicie. Na rozpoznawanie naszej ojczystej mowy niestety musimy jeszcze poczekać.

Aby zainstalować pakiet językowy, należy udać się do usługi Windows Update, wyszukać aktualizacje (jeśli pakietów nie ma jeszcze na liście), po czym pobrać wybrane wersje językowe. Następnie wersję językową interfejsu można przełączyć w odpowiednim aplecie Panelu sterowania.

© dobreprogramy