r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pale Moon Commander 2.0.0

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek

Pale Moon Commander to dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwala na łatwą konfigurację jej zaawansowanych ustawień. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł dokładnie skonfigurować np. opcje związane z akceleracją sprzętową, bezpieczeństwem, a nawet zachowaniem kart. Dodatek został stworzony przez twórców przeglądarki Pale Moon, modyfikacji Firefoksa.

Galeria programu

Po zainstalowaniu dodatku dostęp do ustawień zaawansowanych możemy uzyskać z poziomu dwóch miejsc. Pierwszym jest przejście do listy dodatków, a następnie kliknięcie przycisku Opcje przy pozycji Pale Moon Commander. Druga metoda to wybór opcji Narzędzia z paska menu (na platformie Windows jest ukrywany, można go odkryć naciśnięciem przycisku ALT), a następnie przejście do pozycji Advanced Options. Wszystkie zaawansowane opcje zostały ułożone w grupy i podgrupy w celu łatwiejszego ich odnalezienia.

Pierwsza zakładka dotyczy wyświetlania. Skonfigurujemy na niej ustawienia akceleracji 2D, wygładzania krawędzi w przypadku grafiki 3D, typ renderingu fontów i ich wygładzanie, a także profile kolorów. Druga zakładka oferuje ustawienia dotyczące sieci: pozwala na sterowanie protokołem IPv6, ustawianie buforów DNS, a także automatycznego dopisywania początków i końców adresów. Znajdziemy tutaj również ustawienia potokowania (http Pipelining), które mogą pozwolić na szybsze ładowanie stron internetowych, a także ustawienia związane z działaniem protokołu SPDY.

Trzecia zakładka dotyczy wydajności. Tutaj znajdziemy opcje konfiguracyjne silnika JavaScript, m.in. wybór jego silnika, oraz całkowite wyłączenie JS. Zarządzać możemy odśmiecaczem, a także dokładnie skonfigurować wielkość pamięci podręcznej przeglądarki, tak tej dyskowej jak i przechowywanej w pamięci operacyjnej. Dzięki dodatkowi w kilka sekund będziemy mogli włączyć jej kompresowanie. Kolejna z zakładek zawiera ustawienia dotyczące interfejsu użytkownika. W podgrupach znajdziemy m.in. funkcję podświetlania domen, usuwanie informacji o protokole z paska adresu, automatyczne uzupełnianie adresów, a także sterowanie trybem ekranowym zarówno uruchamianym ręcznie jak i inicjowanym przez aplikacje napisane w HTML5. Jedna z grup umożliwia zarządzanie kartami: możemy szybko wyłączyć efekt animacji jaki towarzyszy ich zamykaniu, zmieniać zachowanie przycisku wyłączania karty, a także sposób przełączania między nimi.

Przedostatnia zakładka to funkcje związane z bezpieczeństwem. Tutaj możemy sterować zachowaniem i uprawnieniami JavaScriptu i skryptów zawartych na stronach np. zmianą atrybutów obrazków, pozwoleniem na zamykanie okien, blokowaniem przycisków myszy lub przycisku zamykania, oraz pasków przeglądarki. Dzięki tej grupie skonfigurujemy także ustawienia SSL dobierając najniższy i najwyższy wspierany protokół (np. decydując się tylko na TLS), blokując skrypty, które nie są wysyłane kanałem szyfrowanym, a także wymuszając tego typu połączenia. Zaawansowani użytkownicy mogą się nawet pokusić o ręczne sterowanie włączonymi i wyłączonymi algorytmami i protokołami, które są obsługiwane w przypadku transmisji szyfrowanych.

Ostatnia z zakładek pozwala na wyłączenie wbudowanej w Firefoksa przeglądarki plików PDF, ustawianie limitu miejsca dla HTML5 Local Storage, a także resetowanie ustawień do domyślnych. Dodatek niestety nie oferuje polskiej wersji językowej, ale dla zaawansowanych użytkowników chcących dokładnie określić ustawienia Firefoksa nie powinno stanowić to problemu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pale Moon Commander: Firefox niczym dobrze skrojony garnitur

16
OPROGRAMOWANIE 07.10.2014 | Łukasz Tkacz

Firefox to spośród wiodących na rynku przeglądarek aplikacja, którą możemy spersonalizować w największym stopniu. Ustawienia dają nam do dyspozycji wiele opcji, ale jeszcze więcej jest schowanych „pod maską” i dostępnych choćby za pomocą podstrony about:config. Niestety, nie każdy wie, co oznaczają wszystkie linie konfiguracyjne. Tutaj z pomocą przychodzi Pale Moon Commander. Jest to o dodatek do przeglądarki Firefox i jego pochodnych, który pozwala na łatwą konfigurację jej zaawansowanych ustawień. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł dokładnie skonfigurować np. opcje związane z akceleracją…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #11 06.07.2017 19:47

Nadal nie można tego dodać do firefoxa.

Bogdan_G   19 #10 19.11.2015 03:45

Teraz, pale moon Commander, to nie da się tego dodać do Firefoxa. http://postimg.org/image/bbbtsejyt/
Ale na pale moon 25.8.0 atom win xp, ten dodatek działa wyśmienicie.

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #9 12.07.2015 22:42

@MrBeckham666: Sprawdzilem. Nie udało mi się pobrać spolszczenia. Configuration mania też działa w PaleMoonie, ale trochę okrojone opcje. Jednak przyzwyczajenie, to podstawa. Po angielsku, to nie dla mnie. Oczywiście, że korzystam z wielu aplikacji, co są po angielsku, ale to proste, jak spacesniffer, czy peStudio. Sam disconnect wystarczająco redukuje reklamy. No, szybko to jest.

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   20 #8 12.07.2015 13:57

@Bogdan_G: http://www.palemoon.org/palemoon-atom.shtml wersja na xp była i jest od bardzo dawna :)
dodatek jest ok z palemoon działa dobrze i tak jak trzeba. i tak raczej używają tego ci bardziej zaawansowani a oni raczej znają angielski dobrze.:) Pozdrawiam :) Ghostery i ublock wydaje mi się działać dużo sprawniej na slimjet i palemoon.

Bogdan_G   19 #7 12.07.2015 10:02

@MrBeckham666: No, na XP to nie da się zainstalować PaleMoona, a XPmaniaków jest dużo. Z pale Moon Commander, to trochę wtopa, bo nie po polsku, a zresztą, od dawna jest inny dodatek po polsku, gdzie znajdziesz wymienione w opisie ustawienia i znacznie więcej, od wyłączenie trybu chronionego flasha, czy ochrony przed śledzeniem, co muli Firefoxa (lepszy już Disconnect, co przyspiesza ładowanie ciężkich stron).

To Configuration Mania. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/configuration-mania-4420/
Szkoda, że redakcja nie dodała na DP ten dodatek, do tego stabilny. Ostatnio w CM przywróciłem poprawny User-Agent.

  #6 11.07.2015 23:23

Na stronie twórcy (http://www.palemoon.org/commander.shtml) jest zamieszczona instrukcja/poradnik w pdf-ie (po angielsku) wyjaśniająca wszystkie opcje tego dodatku. Bardzo pomocna, zwłaszcza dla użytkowników Firefoxa.

MrBeckham666   20 #5 11.07.2015 14:57

@72325: zainstaluj palemoona i masz firefoxa już usprawnionego. oczywiscie w palemoon te rozszeżenie też działa.

Autor edytował komentarz.
72325   3 #4 15.10.2014 11:29

Jakieś sugestie/poradniki jak poprawnie skonfigurować ten dodatek żeby zbytnio nie namieszać w opcjach ??

guiness   4 #3 07.10.2014 18:33

Działa z innymi przeglądarkami na bazie Firefoxa, nie tylko z Pale Moon.

  #2 07.10.2014 17:24

Moonchild =/= Monolith

  #1 07.10.2014 17:21
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.