Pale Moon Commander 2.0.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pale Moon Commander to dodatek do przeglądarki Firefox, który pozwala na łatwą konfigurację jej zaawansowanych ustawień. Dzięki niemu użytkownik będzie mógł dokładnie skonfigurować np. opcje związane z akceleracją sprzętową, bezpieczeństwem, a nawet zachowaniem kart. Dodatek został stworzony przez twórców przeglądarki Pale Moon, modyfikacji Firefoksa.

Po zainstalowaniu dodatku dostęp do ustawień zaawansowanych możemy uzyskać z poziomu dwóch miejsc. Pierwszym jest przejście do listy dodatków, a następnie kliknięcie przycisku Opcje przy pozycji Pale Moon Commander. Druga metoda to wybór opcji Narzędzia z paska menu (na platformie Windows jest ukrywany, można go odkryć naciśnięciem przycisku ALT), a następnie przejście do pozycji Advanced Options. Wszystkie zaawansowane opcje zostały ułożone w grupy i podgrupy w celu łatwiejszego ich odnalezienia.

Pierwsza zakładka dotyczy wyświetlania. Skonfigurujemy na niej ustawienia akceleracji 2D, wygładzania krawędzi w przypadku grafiki 3D, typ renderingu fontów i ich wygładzanie, a także profile kolorów. Druga zakładka oferuje ustawienia dotyczące sieci: pozwala na sterowanie protokołem IPv6, ustawianie buforów DNS, a także automatycznego dopisywania początków i końców adresów. Znajdziemy tutaj również ustawienia potokowania (http Pipelining), które mogą pozwolić na szybsze ładowanie stron internetowych, a także ustawienia związane z działaniem protokołu SPDY.

Trzecia zakładka dotyczy wydajności. Tutaj znajdziemy opcje konfiguracyjne silnika JavaScript, m.in. wybór jego silnika, oraz całkowite wyłączenie JS. Zarządzać możemy odśmiecaczem, a także dokładnie skonfigurować wielkość pamięci podręcznej przeglądarki, tak tej dyskowej jak i przechowywanej w pamięci operacyjnej. Dzięki dodatkowi w kilka sekund będziemy mogli włączyć jej kompresowanie. Kolejna z zakładek zawiera ustawienia dotyczące interfejsu użytkownika. W podgrupach znajdziemy m.in. funkcję podświetlania domen, usuwanie informacji o protokole z paska adresu, automatyczne uzupełnianie adresów, a także sterowanie trybem ekranowym zarówno uruchamianym ręcznie jak i inicjowanym przez aplikacje napisane w HTML5. Jedna z grup umożliwia zarządzanie kartami: możemy szybko wyłączyć efekt animacji jaki towarzyszy ich zamykaniu, zmieniać zachowanie przycisku wyłączania karty, a także sposób przełączania między nimi.

Przedostatnia zakładka to funkcje związane z bezpieczeństwem. Tutaj możemy sterować zachowaniem i uprawnieniami JavaScriptu i skryptów zawartych na stronach np. zmianą atrybutów obrazków, pozwoleniem na zamykanie okien, blokowaniem przycisków myszy lub przycisku zamykania, oraz pasków przeglądarki. Dzięki tej grupie skonfigurujemy także ustawienia SSL dobierając najniższy i najwyższy wspierany protokół (np. decydując się tylko na TLS), blokując skrypty, które nie są wysyłane kanałem szyfrowanym, a także wymuszając tego typu połączenia. Zaawansowani użytkownicy mogą się nawet pokusić o ręczne sterowanie włączonymi i wyłączonymi algorytmami i protokołami, które są obsługiwane w przypadku transmisji szyfrowanych.

Ostatnia z zakładek pozwala na wyłączenie wbudowanej w Firefoksa przeglądarki plików PDF, ustawianie limitu miejsca dla HTML5 Local Storage, a także resetowanie ustawień do domyślnych. Dodatek niestety nie oferuje polskiej wersji językowej, ale dla zaawansowanych użytkowników chcących dokładnie określić ustawienia Firefoksa nie powinno stanowić to problemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bogdan_G   19 #11 06.07.2017 19:47

Nadal nie można tego dodać do firefoxa.

Bogdan_G   19 #10 19.11.2015 03:45

Teraz, pale moon Commander, to nie da się tego dodać do Firefoxa. http://postimg.org/image/bbbtsejyt/
Ale na pale moon 25.8.0 atom win xp, ten dodatek działa wyśmienicie.

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #9 12.07.2015 22:42

@MrBeckham666: Sprawdzilem. Nie udało mi się pobrać spolszczenia. Configuration mania też działa w PaleMoonie, ale trochę okrojone opcje. Jednak przyzwyczajenie, to podstawa. Po angielsku, to nie dla mnie. Oczywiście, że korzystam z wielu aplikacji, co są po angielsku, ale to proste, jak spacesniffer, czy peStudio. Sam disconnect wystarczająco redukuje reklamy. No, szybko to jest.

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   20 #8 12.07.2015 13:57

@Bogdan_G: http://www.palemoon.org/palemoon-atom.shtml wersja na xp była i jest od bardzo dawna :)
dodatek jest ok z palemoon działa dobrze i tak jak trzeba. i tak raczej używają tego ci bardziej zaawansowani a oni raczej znają angielski dobrze.:) Pozdrawiam :) Ghostery i ublock wydaje mi się działać dużo sprawniej na slimjet i palemoon.

Bogdan_G   19 #7 12.07.2015 10:02

@MrBeckham666: No, na XP to nie da się zainstalować PaleMoona, a XPmaniaków jest dużo. Z pale Moon Commander, to trochę wtopa, bo nie po polsku, a zresztą, od dawna jest inny dodatek po polsku, gdzie znajdziesz wymienione w opisie ustawienia i znacznie więcej, od wyłączenie trybu chronionego flasha, czy ochrony przed śledzeniem, co muli Firefoxa (lepszy już Disconnect, co przyspiesza ładowanie ciężkich stron).

To Configuration Mania. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/configuration-mania-4420/
Szkoda, że redakcja nie dodała na DP ten dodatek, do tego stabilny. Ostatnio w CM przywróciłem poprawny User-Agent.

  #6 11.07.2015 23:23

Na stronie twórcy (http://www.palemoon.org/commander.shtml) jest zamieszczona instrukcja/poradnik w pdf-ie (po angielsku) wyjaśniająca wszystkie opcje tego dodatku. Bardzo pomocna, zwłaszcza dla użytkowników Firefoxa.

MrBeckham666   20 #5 11.07.2015 14:57

@72325: zainstaluj palemoona i masz firefoxa już usprawnionego. oczywiscie w palemoon te rozszeżenie też działa.

Autor edytował komentarz.
72325   3 #4 15.10.2014 11:29

Jakieś sugestie/poradniki jak poprawnie skonfigurować ten dodatek żeby zbytnio nie namieszać w opcjach ??

guiness   4 #3 07.10.2014 18:33

Działa z innymi przeglądarkami na bazie Firefoxa, nie tylko z Pale Moon.

  #2 07.10.2014 17:24

Moonchild =/= Monolith

  #1 07.10.2014 17:21