Palringo 2.8.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Palringo to darmowy multikomunikator, który zawdzięcza swoją ciągle rosnącą popularność połączeniu prostoty, ciekawego interfejsu graficznego i niskiego zapotrzebowania na zasoby systemowe.

Program dostępny jest dla systemów Windows, Linux, Mac OS i urządzeń iPhone, Blackberry, a także innych pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile, Symbian i Android. Obsługuje większość najpopularniejszych sieci - m.in. MSN, AIM, Yahoo! Messenger, Google Talk, ICQ, Jabber, iChat/MobileMe, Facebook Chat (Alpha) oraz najpopularniejszy obecnie wśród polskich użytkowników protokół Gadu-Gadu. Palringo wyposażony został tylko w najpotrzebniejsze funkcje umożliwiające komunikację za pośrednictwem wiadomości tekstowych, krótkich komunikatów głosowych (nagrywanych bezpośrednio z poziomu aplikacji) i przesyłanie grafiki (wykonanej przez kamerę internetową lub wczytanej z dysku).

Na uwagę zasługuje opcja pozwalająca poznać lokalizację użytkowników korzystających z programu na mobilnych urządzeniach, a także udostępnić informacje o swojej bieżącej lokalizacji.

Uwaga!

  1. Bezpłatne konto w programie Palringo nie pozwala na zmianę skórki i domyślnej czcionki w komunikatorze, a także wyświetla reklamy. Konto Premium pozwalające ominąć te ograniczenia wykupić można w abonamentach L2.99/€3.99/$4.99 za rok.
  2. Wersje dla poszczególnych telefonów i urządzeń mobilnych dostępne są do pobrania na stronie producenta.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

1)wieloprotokołowość,2)wieloplatformowość,3)jednoczesna obsługa tych samych protokołów,4)brak reklam,5)przesyłanie zdjęć i dźwięku,6)prowadzenie konfe
1)brak wyszukiwarki kontaktów,2)brak podziału kontaktów ze względu na protokół i ID,3)konieczność posiadania konta w serwisie Palringo
ocena użytkownika
10.03.2011 09:41 • Recenzja do wersji 2.5.6

Recenzja dotyczmy wersji mobilnej komunikatora. Palringo jest dobrym odpowiednikiem Mobilnego GG.
+
1) Pozwala na korzystanie min. z GG bez cotygodniowych opłat obsługuje również Windows Live Messenger ® (MSN), AOL ® Instant Messenger (AIM), Yahoo! ® Messenger, Google Talk ™, ICQ ®, Jabber ®,iChat® / MobileMe ®, Facebook Chat (Alpha).

2) Komunikator możemy zainstalować na wielu mobilnych platformach takich jak Windows Mobile, Java, Symbian czy Android. Zaletą są dystrybucje dla Java i Symbian, ponieważ jeszcze nie każdy telefon posiada Androida czy Windows Mobile a Java i Symbian to standard w starszych modelach telefonów.

3) Możemy jednocześnie korzystać np. z dwóch numerów GG jednocześnie.

5) Przesyłanie dźwięku i obrazków odbywa się przez serwis Palringo. Komunikator potrafi wykorzystać aparat fotograficzny w telefonie, więc możemy przesłać komuś zrobione przez nas zdjęcie. Przesyłanie odbywa się na takiej zasadzie, że po przesłaniu komuś zdjęcia czy dźwięku użytkownik dostaje link do serwisu, gdzie może go zobaczyć czy odsłuchać.

6) W ramach aplikacji mamy możliwość prowadzenia konferencji, do której dostaliśmy zaproszenie. Nie znalazłem opcji inicjowania konferencji z poziomu komunikatora mobilnego.

-
1) Dużym minusem jest ręczne szukanie kontaktu, ponieważ czasem musimy całą listę przejrzeć, aby znaleźć szukany kontakt. Brakuje wyszukiwarki kontaktów.

2) Kontakty ze wszystkich serwisów są umieszczone na jednej liście. Jedyny podział to na kontakty dostępne i niedostępne.

3) By móc korzystać z komunikatora musimy posiadać konto w serwisie, rejestracja jest darmowa.

Do pracy komunikator wykorzystuje połączenie z internetem (płacimy tylko za ilość przesłanych danych), jeśli nasz telefon posiada Wi-Fi i mamy połączenie z siecią bezprzewodową lub mamy wykupiony pakiet internetowy to nie musimy martwić się o opłaty za zużyty transfer. Polecam komunikator osobom, które chcą wykorzystywać wykupiony pakiet lub połączenie Wi-Fi w swoim telefonie.