Palringo 2.8.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Palringo to darmowy multikomunikator, który zawdzięcza swoją ciągle rosnącą popularność połączeniu prostoty, ciekawego interfejsu graficznego i niskiego zapotrzebowania na zasoby systemowe.

Program dostępny jest dla systemów Windows, Linux, Mac OS i urządzeń iPhone, Blackberry, a także innych pracujących pod kontrolą systemów Windows Mobile, Symbian i Android. Obsługuje większość najpopularniejszych sieci - m.in. MSN, AIM, Yahoo! Messenger, Google Talk, ICQ, Jabber, iChat/MobileMe, Facebook Chat (Alpha) oraz najpopularniejszy obecnie wśród polskich użytkowników protokół Gadu-Gadu. Palringo wyposażony został tylko w najpotrzebniejsze funkcje umożliwiające komunikację za pośrednictwem wiadomości tekstowych, krótkich komunikatów głosowych (nagrywanych bezpośrednio z poziomu aplikacji) i przesyłanie grafiki (wykonanej przez kamerę internetową lub wczytanej z dysku).

Na uwagę zasługuje opcja pozwalająca poznać lokalizację użytkowników korzystających z programu na mobilnych urządzeniach, a także udostępnić informacje o swojej bieżącej lokalizacji.

Uwaga!

  1. Bezpłatne konto w programie Palringo nie pozwala na zmianę skórki i domyślnej czcionki w komunikatorze, a także wyświetla reklamy. Konto Premium pozwalające ominąć te ograniczenia wykupić można w abonamentach L2.99/€3.99/$4.99 za rok.
  2. Wersje dla poszczególnych telefonów i urządzeń mobilnych dostępne są do pobrania na stronie producenta.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

1)wieloprotokołowość,2)wieloplatformowość,3)jednoczesna obsługa tych samych protokołów,4)brak reklam,5)przesyłanie zdjęć i dźwięku,6)prowadzenie konfe
1)brak wyszukiwarki kontaktów,2)brak podziału kontaktów ze względu na protokół i ID,3)konieczność posiadania konta w serwisie Palringo
ocena użytkownika

Recenzja dotyczmy wersji mobilnej komunikatora. Palringo jest dobrym odpowiednikiem Mobilnego GG.
+
1) Pozwala na korzystanie min. z GG bez cotygodniowych opłat obsługuje również Windows Live Messenger ® (MSN), AOL ® Instant Messenger (AIM), Yahoo! ® Messenger, Google Talk ™, ICQ ®, Jabber ®,iChat® / MobileMe ®, Facebook Chat (Alpha).

2) Komunikator możemy zainstalować na wielu mobilnych platformach takich jak Windows Mobile, Java, Symbian czy Android. Zaletą są dystrybucje dla Java i Symbian, ponieważ jeszcze nie każdy telefon posiada Androida czy Windows Mobile a Java i Symbian to standard w starszych modelach telefonów.

3) Możemy jednocześnie korzystać np. z dwóch numerów GG jednocześnie.

5) Przesyłanie dźwięku i obrazków odbywa się przez serwis Palringo. Komunikator potrafi wykorzystać aparat fotograficzny w telefonie, więc możemy przesłać komuś zrobione przez nas zdjęcie. Przesyłanie odbywa się na takiej zasadzie, że po przesłaniu komuś zdjęcia czy dźwięku użytkownik dostaje link do serwisu, gdzie może go zobaczyć czy odsłuchać.

6) W ramach aplikacji mamy możliwość prowadzenia konferencji, do której dostaliśmy zaproszenie. Nie znalazłem opcji inicjowania konferencji z poziomu komunikatora mobilnego.

-
1) Dużym minusem jest ręczne szukanie kontaktu, ponieważ czasem musimy całą listę przejrzeć, aby znaleźć szukany kontakt. Brakuje wyszukiwarki kontaktów.

2) Kontakty ze wszystkich serwisów są umieszczone na jednej liście. Jedyny podział to na kontakty dostępne i niedostępne.

3) By móc korzystać z komunikatora musimy posiadać konto w serwisie, rejestracja jest darmowa.

Do pracy komunikator wykorzystuje połączenie z internetem (płacimy tylko za ilość przesłanych danych), jeśli nasz telefon posiada Wi-Fi i mamy połączenie z siecią bezprzewodową lub mamy wykupiony pakiet internetowy to nie musimy martwić się o opłaty za zużyty transfer. Polecam komunikator osobom, które chcą wykorzystywać wykupiony pakiet lub połączenie Wi-Fi w swoim telefonie.

10.03.2011 09:41 | Recenzja do wersji 2.5.6

Komentarze

0 nowych
  #57 12.11.2012 00:02

a nikt nie wspomniał że w wersji java jest płatne;) za transferek pociaga zł !@#$%^!

  #56 04.11.2012 15:02

co myślicie o pomyśle utworzenia grupy dobrychprogramów na palringo?

  #55 14.08.2012 14:30

@uTalk
Jak w uTalku zdobyć konto premium (dla historii GG)?

ubnt   2 #54 01.08.2012 11:25

Lekki, szybki. Ogromny minus za zrezygnowanie z wspierania protokołów firm trzecich.

Autor edytował komentarz.
  #53 04.07.2012 11:41

Natomiast język angielski w uTalku w wersji na Symbiana ustawia się podczas instalacji.

  #52 04.07.2012 08:15

Pomimo tego, że strona domowa uTalka czyli http://www.utalk.su ma awarię, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście pobrali wersję Java, Symbian, Android, Windows Mobile lub Windows PC (w zależności od tego jaki macie system) ze strony beta.utalk.su. Strona ta działa i można bezproblemowo pobierać z niej pliki. Przypomnę, że uTalk jest na: Windows PC, Windows Mobile, iPhone, Android, Java, Symbian, BlackBerry i obsługuje: Windows Live Messenger, Google Talk, iChat, Odnoklassniki, VKontakte, Yahoo! Messenger, AOL Instant Messenger (AIM), Gadu-Gadu, ICQ, XMPP/Jabber i Facebook Chat.

  #51 03.07.2012 21:40

Aha, zapomniałem dodać, że uTalk wygląda zupełnie tak samo jak Palringo, przynajmniej na Windowsie i Symbianie. W uTalku dla Windowsa język zmienia się tak samo jak w Palringo, dlatego aby zmienić język potrzebne są dwie rzeczy: znajomość języka rosyjskiego, albo znajomość układu opcji w Palringo, w tym przypadku trzeba wiedzieć gdzie w Palringo są Ustawienia, w uTalku są w tym samym miejscu. Jeszcze jedno. uTalk jest tak samo lekki, jak Palringo. Jest lekki niczym wspomiane Palringo, GG Lite, Miranda IM oraz WTW. Dlatego sam go używam na swoim starym komputerze i polecam.

  #50 03.07.2012 18:48

Aktualna wersja uTalka na Windowsa NT to 2.6.4

  #49 03.07.2012 18:47

Lekkie opóźnienie, gdyż wersja 2.7.9 jest już dostępna od kilku dni na stronie domowej programu, ale najważniejsze, że udostępniliście już nową wersję. Został w niej poprawiony błąd, który w "Popularnych" grupach pokazywał grupy arabskie, zamiast polskich, a do tego dodaje funkcję powiadomień, np. o wejściu na nowy level. Być może funkcja ta została zaimplementowana już w wersji 2.7.5, nie wiem tego, ponieważ nie używałem jej z powodu tego błędu dotyczącego popularnych grup. Apropos Palringo i braku wspierania od 14. maja zewnętrznych serwisów firm trzecich, typu Gadu-Gadu, Facebook Chat, Google Talk, Windows Live Messenger, Jabber itp., to istnieje darmowy klon Palringo - uTalk. Obsługuje te same sieci co niegdyś Palringo, m.in. Gadu-Gadu, Facebook Chat, Windows Live Messenger, Jabber, a także 2 serwisy rosyjskie. Rosyjskie, ponieważ jest to program rosyjski, jednak bez problemu w wersji Windows PC można ustawić język polski, tak samo jak w Palringo, a w wersji na Symbiana język angielski. Właśnie, na Symbiana. Program ten jest nie tylko na Symbiana. Jest też na wszystkie inne platformy, na które jest Palringo (oprócz Windows Phone 7), a co najważniejsze, wersje na te systemy będą rozwijane dalej, w przeciwieństwie do wersji Palringo na te systemy. Te systemy to Windows, chyba też Linux i Mac OS, Symbian, Android, Windows Mobile, chyba też BlackBerry OS, no i jest też na telefony z obsługą Java MIDP2.0, czyli po prostu na telefony z Javą. Do tego obsługuje grupy, tak jak Palringo, jedna z nich jest nawet moja. Nie da się ukryć, że grupy te nie są tak rozbudowane jak te na Palringo, (największa polska grupa ma trochę ponad 100 użytkowników), gdzie polskie grupy mają nawet 500 użytkowników, ale zawsze coś. Fakt, że na Windowsa są lepsze alternatywy dla Palringo, z natywną obsługą Gadu-Gadu, Facebook Chat itd., ale na Symbiana i Javę nie ma nic lepszego i bardziej rozbudowanego, co natywnie (to znaczy bez kombinacji z Jabberem) obsługiwałoby zewnętrzne protokoły, grupy itp. Nie wiem jak z innymi systemami, gdyż mam dostęp tylko do Windowsa, Symbiana i Javy. uTalk, tak samo jak Palringo, nie udostępnia historii rozmów z kontaktami spoza uTalka, np. z kontaktami GG gdy nie ma się konta premium. Na Symbiana polecam pobierać uTalka ze strony beta.utalk.su (wersja 1.4.0), natomiast dla wszystkich innych urządzeń ze strony domowej utalk.su, która aktualnie (3 lipca 2012, godzina 18:47) ma awarię :P I proszę też o dodanie uTalka do katalogu programów.

  #48 11.06.2012 10:04

Niestety, Palringo nie obsługuje już komunikatorów firm trzecich (http://support.palringo.com/entries/21343306-palringo-dropping-support-for-all-3...). W związku z tym należałoby zmienić opis programu, bo może kogoś zmylić i spowodować, że użytkownicy wykupią opcję premium w nadziei, że będą mogli używać GG lub inny ulubiony protokół.

Ja zlikwidowałem właśnie swoje konto premium Palringo.

Wojtek

  #47 02.06.2012 20:34

W javie na forum s5620.pl jest wersja angielska, polska, info jak podłaczyćGG, TwarzoKsiążkę itp:
s5620.pl/showthread.php?tid=12693

Jarul   2 #46 01.06.2012 22:18

Tylko jak w tym uTalk zmienić język na polski lub angielski w wersji windows mobile :D

  #45 30.05.2012 08:04

Jest darmowy klon Parlingo: uTalk
W wersji java na komórkę do dziś działają w nim serwisy: GG, Facebook, MSN, ICQ i wiele innych.

  #44 29.05.2012 15:49

W związku z niedawną rezygnacją Parlingo wspierania komunikatora GG w telefonach z systemem Symbian bardzo proszę o aktualizację recenzji. Pozdrawiam.

  #43 21.05.2012 18:17

Dla wlascicieli (i nie tylko) smartfonow opartych na windows mobile polecam multikomunikator IM+. Bardzo ladnie dziala na nim Gtalk i Facebook. Dodatkowo cala masa innych serwisow (GG brak, ale mozna jakos transferowac). Polecam! ;)

  #42 17.05.2012 21:44

koleżanki niżej* ;)
palringo było bardzo wygodne, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy ;/ teraz znowu będę musiała płacić za gg :(

  #41 16.05.2012 00:10

U mnie to samo-zniknęły serwisy (białe okno), w starszej wersji gg się ładuje, ale nie łączy z siecią. Chyba wraz z rezygnacją wersji na Symbiana zrezygnowali z dalszego wspierania zainstalowanych wersji na tą platformę. Skończył się najlepszy komunikator na Symbiana :/

  #40 15.05.2012 20:56

mam ten sam problem co kolega niżej. Zniknęły mi serwisy i nie logują się żeby dodać nowe. ;/ przeinstalowałem lecz nic. 14.05 mi się zepsuło wieczorem. Jeśli ktoś wie jak to naprawić proszę o napisanie ;)

  #39 15.05.2012 14:09

mam ostatnio problem z palringo na komórce, zniknął mi serwis gg, nowe serwisy się nie ładują ;/ usunęłam program i jeszcze raz zainstalowałam jednak to nic nie dało

  #38 29.04.2012 00:03

Ten program posiada coś takiego jak wyszukaj kontakt.
Trzeba kliknąć na zakładkę kontakty (klikamy na obojętnie jaki kontakt) i normalnie naciskać na klawiaturze przyciski. przez przypadek to odkryłem.