Panda Cloud Cleaner Panda Cloud Cleaner 1.1.10

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Panda Cloud Cleaner to bezpłatny i charakteryzujący się dużą skutecznością skaner antywirusowy. Wykorzystuje on technologię pracy w chmurze oraz stanowi bardzo dobre uzupełnienie standardowego oprogramowania zabezpieczającego.

Narzędzie bazuje na działającej w chmurze technologii Collective Intelligence, która pozwala nam dokładnie analizować zawartość naszego komputera pod kątem występowania szkodliwych komponentów z wykorzystaniem rozbudowanej bazy sygnatur wirusów, ulokowanej na zewnętrznych serwerach producenta. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści - użytkownik nie musi martwić się o aktualność wykorzystywanych baz sygnatur, a sam skaner podczas pracy zużywa minimalne partie zasobów systemowych.

Poza wspomnianymi atutami Panda Cloud Cleanera warto również zwrócić uwagę na prostotę obsługi skanera. Dodatkowo daje on użytkownikowi możliwość definiowania obszaru uwzględnianego podczas analizy - pełen skan lub skan wybranych lokalizacji. Po zakończeniu pracy program wyświetla informacje o wykrytych szkodnikach, dając możliwość ich usunięcia.

W skład skanera wchodzą 3 przydatne w razie zainfekowania narzędzia, z pomocą których mamy możliwość "zabicia" wszystkich uruchomionych w obrębie systemu procesów, odblokowania plików niemożliwych do usunięcia oraz przesłania do analizy w laboratoriach producenta potencjalnie szkodliwych danych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki, sprawdza rejestr, pokazuje wtedy, kiedy inne nie pokazują
Może sprawiać kłopoty przy synchronizacji dokumentów z chmurą na komputerze
ocena użytkownika
19.05.2019 14:14 • Recenzja do wersji 1.1.10

W przeciwieństwie do nieco za spokojnego Malwarebytes, Panda faktycznie grzebie po plikach i wpisach rejestru. Nawet, jeśli na liście malware mamy zero, przy okazji zasugeruje usunięcie kilku błędnych wpisów i śmieci na dysku. Używam jej awaryjnie, ale z przekonaniem. Największy kiks, jaki zaobserwowałam, przydarzył się przy próbie skanu na kompie zsynchronizowanym z OneDrive. Otóż po dotarciu do tej części skanu Panda zaczęła mi... pobierać hurtowo pliki z chmury na dysk. W przypadku Malwarebytes takiego zachowania nie zaobserwowałam. Udało mi się szybko zatrzymać tę operację, po czym program kontynuował poprawnie swoje działanie, jednak potencjalnie może to spowodować problemy przy wieloplikowych projektach.

Ładny wygląd, chmura, skuteczność, niskie zapotrzebowanie na zasoby, bardzo prosty w użyciu, bezproblemowość
Osobiście nie zaobserwowałem takowych
ocena użytkownika
14.04.2014 17:38 • Recenzja do wersji 1.0.98

Nie trzeba chyba przedstawiać nikomu Pandy. Jest to pierwsza firma która wypuściła AV w chmurze. Niniejszy skaner jest bardzo dobry. Ma minimalistyczne aczkolwiek bardzo elegancko wyglądające GUI, nie jest łakomy na zasoby naszego komputera. Spokojnie podczas skanowania można wykonywać inne czynności jak np. oglądanie filmu czy serfowanie po internecie. Skuteczność jest na dobrym poziomie. Wyszukuje ładnie różnego rodzaju zagrożenia i czyści komputer po wykryciu czegokolwiek w sposób błyskawiczny. Można z poziomu programu skanować cały komputer albo samemu wybrać elementy które chcemy przeskanować. Brak tu skanowania szybkiego ale uważam, że pełny skan jest na tyle szybki, że nie odczujemy braku szybkiego.

Jeśli chodzi o jakieś minusy to osobiście nie zauważyłem tego by jakieś były. Może to, że program nie jest po polsku ale nie wydaje mi się by komuś to przeszkadzało, gdyż jedyne co robimy to włączamy skanowanie i potem po zeskanowaniu wybieramy to co chcemy usunąć i wciskamy ,,clean". Bardzo proste narzędzie :) . Program dodatkowo podpowiada które elementy wykryte są groźne a które nie wymagają usunięcia.

Używam od początku istnienia ten skaner i jestem zachwycony. Nie zawiódł mnie nigdy, nie wywalił BSOD'a ani nigdy nie zawiesił systemu. Nie mam najlepszego kompa, od co to średniego i używając Pandy mogę spokojnie zająć się innymi rzeczami podczas skanowania.

Program nie chroni w czasie rzeczywistym. Tylko w trybie skanu na żądanie ale to chyba nie trzeba wymieniać.

Bardzo polecam. Dla przeskanowania komputera raz na jakiś czas, dla kompleksowości jak również wsparcia Antywirusa. Równie dobrze się spisuje co konkurencyjny Malwarebytes!

Moja osobista ocena dla tego programu nie może być więc inna jak tylko 5/5

Polecam i zachęcam do skorzystania z Pandy!