reklama

Panda Cloud Cleaner 1.1.10

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Panda Cloud Cleaner to bezpłatny i charakteryzujący się dużą skutecznością skaner antywirusowy. Wykorzystuje on technologię pracy w chmurze oraz stanowi bardzo dobre uzupełnienie standardowego oprogramowania zabezpieczającego.

Narzędzie bazuje na działającej w chmurze technologii Collective Intelligence, która pozwala nam dokładnie analizować zawartość naszego komputera pod kątem występowania szkodliwych komponentów z wykorzystaniem rozbudowanej bazy sygnatur wirusów, ulokowanej na zewnętrznych serwerach producenta. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści - użytkownik nie musi martwić się o aktualność wykorzystywanych baz sygnatur, a sam skaner podczas pracy zużywa minimalne partie zasobów systemowych.

Poza wspomnianymi atutami Panda Cloud Cleanera warto również zwrócić uwagę na prostotę obsługi skanera. Dodatkowo daje on użytkownikowi możliwość definiowania obszaru uwzględnianego podczas analizy - pełen skan lub skan wybranych lokalizacji. Po zakończeniu pracy program wyświetla informacje o wykrytych szkodnikach, dając możliwość ich usunięcia.

W skład skanera wchodzą 3 przydatne w razie zainfekowania narzędzia, z pomocą których mamy możliwość "zabicia" wszystkich uruchomionych w obrębie systemu procesów, odblokowania plików niemożliwych do usunięcia oraz przesłania do analizy w laboratoriach producenta potencjalnie szkodliwych danych.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Ładny wygląd, chmura, skuteczność, niskie zapotrzebowanie na zasoby, bardzo prosty w użyciu, bezproblemowość
Osobiście nie zaobserwowałem takowych
ocena użytkownika

Nie trzeba chyba przedstawiać nikomu Pandy. Jest to pierwsza firma która wypuściła AV w chmurze. Niniejszy skaner jest bardzo dobry. Ma minimalistyczne aczkolwiek bardzo elegancko wyglądające GUI, nie jest łakomy na zasoby naszego komputera. Spokojnie podczas skanowania można wykonywać inne czynności jak np. oglądanie filmu czy serfowanie po internecie. Skuteczność jest na dobrym poziomie. Wyszukuje ładnie różnego rodzaju zagrożenia i czyści komputer po wykryciu czegokolwiek w sposób błyskawiczny. Można z poziomu programu skanować cały komputer albo samemu wybrać elementy które chcemy przeskanować. Brak tu skanowania szybkiego ale uważam, że pełny skan jest na tyle szybki, że nie odczujemy braku szybkiego.

Jeśli chodzi o jakieś minusy to osobiście nie zauważyłem tego by jakieś były. Może to, że program nie jest po polsku ale nie wydaje mi się by komuś to przeszkadzało, gdyż jedyne co robimy to włączamy skanowanie i potem po zeskanowaniu wybieramy to co chcemy usunąć i wciskamy ,,clean". Bardzo proste narzędzie :) . Program dodatkowo podpowiada które elementy wykryte są groźne a które nie wymagają usunięcia.

Używam od początku istnienia ten skaner i jestem zachwycony. Nie zawiódł mnie nigdy, nie wywalił BSOD'a ani nigdy nie zawiesił systemu. Nie mam najlepszego kompa, od co to średniego i używając Pandy mogę spokojnie zająć się innymi rzeczami podczas skanowania.

Program nie chroni w czasie rzeczywistym. Tylko w trybie skanu na żądanie ale to chyba nie trzeba wymieniać.

Bardzo polecam. Dla przeskanowania komputera raz na jakiś czas, dla kompleksowości jak również wsparcia Antywirusa. Równie dobrze się spisuje co konkurencyjny Malwarebytes!

Moja osobista ocena dla tego programu nie może być więc inna jak tylko 5/5

Polecam i zachęcam do skorzystania z Pandy!

14.04.2014 17:38 | Recenzja do wersji 1.0.98
reklama

Komentarze

0 nowych
HnauHnakrapunt   7 #76 19.06.2018 17:11

Ostatnio Panda wykryła mi przychomikowanego trojana w systemie. Cicho, miło i spokojnie u domyślnej antywirusówki, a misiek warknął, i słusznie. Polecam na przeglądy na dysku.

  #75 11.08.2017 16:54

Panda Cloud Claner w najnowszym w 2017 roku teście skanerów zajęła wysokie drugie miejsce i deklasując siedem skanerów. Pierwsze miejsce zajął Hitman Pro .W tym teście nie wiem dlaczego nie uwzględniono i nie przetestowano Eset Online Skaner czyżby był przereklamowany . Zauważyliście to samo co ja ,że darmowe programy z działu bezpieczeństwa do których są promocje okresowe lub dawane instalki i klucze coraz częściej nic nie wykrywają lub w ogóle nic nie znajdują . Czyżby szkodników ,robaków ,trojanów już nie było i internet czysty - wątpię .Mam takie wrażenie ,że to programy mocno osłabione .Producent sypiąc co jakiś czas darmowymi akcjami promocyjnymi czy daje nam produkt pełnowartościowy lub strona ,link z której pobieramy czy są pewne ? Dlatego internauci którzy wiedzą jak sprawdzić dany program antywirusowy ,spyware na jego skuteczność niech napiszą swoje spostrzeżenia i oceny .Kolega miał jak myślał dobrego antywirusa , skaner online i program działający ochronnie w czasie rzeczywistym często polecany na forach jako dodatek do antywirusa .Komputer mulił ,dłużej wczytywał , CPU wysokie i działy się dziwne zaobserwowane sytuacje w trakcie przeglądania. Wezwał informatyka i ten dopiero swoim programem antywirusowym znalazł szkodniki i jakieś badziewie i je usunął i komputer odzyskał szybkość i prawidłowość. Niektórzy piszą ,że dawne programy miały potencjał lub były lepsze w wykrywalności i nie ulegały awarii a po najnowszych aktualizacjach więcej narzekań .Niektóre programy są już archiwalne, zostały porzucone ,osłabione lub są nierozwijane na rzecz programów płatnych .Po to aby ktoś nie pisał,że darmowy jest nie gorszy od płatnego a nawet porównywalnie skuteczny ,więc jaki interes mają producenci aby dawać skuteczne darmowe i namawiać na płatne ?

  #74 07.08.2017 11:29

Skaner znalazł mi coś podejrzanego w dwóch miejscach - KeyHKCU\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\EXPLORER\ADVANCED
Value: HIDEFILEEXT i nie wiem czy zaznaczyć wyczyść więc zamknąłem skaner bez wyczyszczenia .

  #73 19.06.2017 10:14

Czy dobrze ,bezproblemowo i dokładnie odinstalowuje się z systemu ? Może ktoś o tym w zarysie napisać oczywiście kto zainstalował i odinstalował ?

Shagrath   5 #72 17.06.2017 03:58

Jak dla mnie ten skaner nie może równać się z antywirusowymi produktami tej firmy.

  #71 27.11.2016 09:31

Na moim komputerze Panda pięknie zainstalowała się ale niestety nie odpaliła .Klikając w ikonkę programu w celu zainicjowania skanowania nastąpił brak reakcji i po za upierdliwie kręcącym się kółeczkiem na ekranie nic nie uzyskałem. W dodatku zablokował mi się komputer i żadne programy nie reagowały na kliknięcie w nie oraz zamknięcie komputera z ramki start było niemożliwe . Nie chciałem czekać przy komputerze do wieczora ,więc wyłączyłem bezpośrednio na obudowie zasilanie prądowe . Po ponownym włączeniu komputer sam się zresetował awaryjnie po błędzie i lekko , bezboleśnie odinstalowałem Pandę przez funkcję Windowsa . Co ciekawe żaden z programów antywirusowych i Antilogger , Anti-Exploit nie przyznawał się ,że zrobił ruch w kierunku zastopowania Pandy w ramach ochrony ,więc przypuszczam ,że przyczyna wariacji Pandy jest inna.

FreeWare_RK   21 #70 02.03.2016 22:15

@Magnum 44: To jest ten program http://www.dobreprogramy.pl/Zemana-AntiMalware,Program,Windows,36263.html . Sprawdź pocztę mail albo wiadomość prywatną na forum DP, coś Ci tam napisałem :) .

FreeWare_RK   21 #69 02.03.2016 22:06

@Magnum 44: Obczaj, naprawdę warto, program bije na głowę HitmanaPRO.

Magnum 44   18 #68 02.03.2016 22:02

@FreeWare_RK: Tego nie znam, czas obczaić :)

FreeWare_RK   21 #67 02.03.2016 21:29

@Magnum 44: Albo Zemana AntiMalware :) .

Magnum 44   18 #66 02.03.2016 17:46

@FreeWare_RK: Jako skaner na żądanie najlepiej się sprawdza MBAM :)

Magnum 44   18 #65 02.03.2016 17:45

@krzych5610: Teraz już naprawili i jest 1.1.7 :)

krzych5610   8 #64 22.02.2016 20:00

Gdzie znaleźć sygnalizowaną wersję 1.1.6? Z wejść: "Pobierz program" i "Wszystkie wersje" - pobierana jest wersja 1.1.5.

FreeWare_RK   21 #63 10.02.2016 19:49

@rafalJG: Zawsze jak są wątpliwości sprawdzaj na VirusTotal. Abrateks głównie poleca Pandę Free AV i Pancę CC z zestawu ratunkowego. Ja korzystałem tylko ze skanera i jakoś odpukać nic mi nie zrobiła :) . Zawsze trzeba patrzeć co dany program chce usunąć. Ja sobie odkurzaczem kiedyś coś usunąłem i potem system już nie uruchomił się niestety.

rafalJG   4 #62 10.02.2016 18:02

@FreeWare_RK: Poprzednia wersja Pandy Free "rozsypała" mi się w systemie. Nie dało się jej odinstalować (musiałem czyścić system Revo Uninstaller). Z Avirą miałem zresztą to samo. Dlatego choć @abrateks poleca ten produkt i dałem mu szansę kolejny raz - jestem ostrożny. Inna sprawa, że Panda Cloud wykryła rzeczy, których nie wykrył Malwerebytes czy Hitman Pro. Pytanie, czy nie były to części systemu... :)

Autor edytował komentarz.
FreeWare_RK   21 #61 10.02.2016 15:53

@rafalJG: Nawet mnie nie strasz bo ja korzystam z tego programu i nigdy nie miałem problemów z nim :( . Nie wiem teraz czy go nie odinstaluję. Przeraziłeś mnie.

rafalJG   4 #60 10.02.2016 12:34

@FreeWare_RK: Mam podejrzenie, że skaner Pandy - Panda Cloud Cleaner zabił mój drugi komputer. Po restarcie po nieudanej próbie uruchomienia skanera system już się nie odpalił - świecą się bezsensownie jakieś pojedyncze kontrolki na laptopie, ale ekran czarny i za cholerę system nie daje się uruchomić. Dysk nie uszkodzony, płyty ratunkowej CD nie czyta, RAM - ok, komputer odkurzony... Zastanawiam się, czy nie padł BIOS, bo coś mi się nie chce wierzyć w przypadek, że akurat przy nieudanym odpalaniu Panda Cloud Cleaner padła płyta główna...

FreeWare_RK   21 #59 02.12.2015 20:33

@Skunks180: Ja mam na płytce wypalonego Dr.Web CureIt i jest świetny. Długo skanuje ale dokładnie i nieraz uratuje kompa, znajdzie to co inne AV nie znajdują. Pożyteczna szczepionka :) .

Skunks180   1 #58 02.12.2015 20:09

@FreeWare_RK: Właśnie dlatego stale wracam do konsolowego ale bardzo skutecznego SmartDefensa.
Na dodatek bardzo szybki. Chwilka i gotowe dlatego zawsze mam go pod ręką:

https://drive.google.com/open?id=0BzBxIZgOIEl2UFZuZTV2bHlYNWs

FreeWare_RK   21 #57 20.11.2015 15:01

Ciekawe, że Panda Free AV ma wsparcie dla win 10 a skaner Claur Clener nie ma. Nie ma czy tu nie jest to uwzględnione?

reklama