r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Panda ostrzega przed Bagle

Strona główna Aktualności

W ciągu ostatnich kilku dni Laboratorium Panda Software zaobserwowało wzrastającą liczbę infekcji nowymi wariantami robaków z rodziny Bagle HX, HY i HZ. W odróżnieniu do swych poprzedników, wykorzystują one techniki wykorzystywane przez rootkity: wyłączają programy antywirusowe, firewalle oraz wszelkiego rodzaju aplikacje odpowiedzialne za bezpieczeństwo komputera. Dodatkowo pobierają z Internetu niebezpieczne pliki.

Rootkity to programy działające w ukryciu: ich procesy systemowe, pliki oraz wpisy do rejestru systemowego są niewidoczne. Wszechstronność i różnorodność technik wykorzystywanych przez rootkity do ukrycia swojej obecności w systemie sugeruje, że w najbliższym okresie staną się one jednym z najczęściej używanych typów niebezpiecznego oprogramowania przez cyberprzestępców.

"Tworzenie i sprzedaż rootkitów to nowy rodzaj biznesu. Dzięki umiejętnościom przenikania przez tradycyjne zabezpieczenia rootkity są dla hakerów doskonałym źródłem zysków" - wyjaśnia Piotr Skowroński, dyrektor działu technicznego Panda Software Polska. Jest bardzo prawdopodobne, że ze względu na swoje właściwości rootkity staną się głównym zagrożeniem w sieci Internet.

W celu zabezpieczenia komputera przed nowymi robakami zaleca się aktualizację programu antywirusowego oraz zachowanie podstawowych środków ostrożności przy pobieraniu plików z Internetu oraz otwieraniu załączników wiadomości email.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.