Panda vs. rootkity

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Panda Software, najnowsze wersje programów Panda Titanium 2006 i Platinum 2006 Internet Security zostały wyposażone w nową technologię do wykrywania wirusów, trojanów i innych zagrożeń ukrytych za pomocą rootkitów.

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie zwiększyła się liczba ataków z wykorzystaniem narzędzi hakerskich typu rootkit, służących do ukrywania działań innych złośliwych programów. Hakerzy wykorzystując narzędzia typu rootkit skutecznie ukrywają trojany i inne złośliwe aplikacje, przez co stają się one niewidoczne dla użytkownika i niewykrywalne dla standardowych programów antywirusowych. Ukryty trojan może bezkarnie działać w zainfekowanym komputerze: wysyłać spam, gromadzić hasła i numery PIN wpisywane z klawiatury oraz służyć jako narzędzie do ataków na inne systemy. Rootkity stały się ostatnio pożądanym towarem na rynku przestępczości elektronicznej: cyber-przestępcy płacą hakerom za tworzenie tego typu narzędzi i testowanie ich za pomocą wszystkich znanych programów antywirusowych, aby upewnić się, że nie będą one wykrywane.

Jak zapewnia Panda Software, nowe, wyspecjalizowane technologie zaimplementowane w programach Panda Titanium i Platinum 2006 będą skutecznie wykrywać rootkity, a wszyscy użytkownicy tych programów otrzymają bezpłatną aktualizację swojego oprogramowania zawierającą już nową technologię.

© dobreprogramy
s