Okiem Pangrysa czyli Adata Premier Pro SP920 — dobry i niedoceniony SSD

Dziś na rynku dysków SSD napotkamy głównie trzy rodzaje modułów NAND Flash SLC, MLC oraz najtańszy TLC . O ile SLC jest przeznaczony raczej do zastosowań serwerowych, tak właśnie dyski z kościami TLC i MLC stanowią większość na rynku konsumenckim. Przynajmniej na dzień dzisiejszy bowiem powoli, ale nieubłaganie będą wypierane przez 3D NAND ale o tym napiszę następnym razem.

Kingston uv400 240GB — dysk do zadań codziennych

Czasem zdarza mi się reanimować lub rozbudowywać jakiś starszy notebook o czym pisałem już wcześniej. Jedną z najważniejszych spraw przy takiej reanimacji, poza naturalnie takimi czynnościami jak gruntowne czyszczenie, zmiana procesora czy zwiększenia ilości ramu jest oczywiście zmiana dysku. I to najlepiej od razu na dysk SSD, który znacząco przyśpiesza działanie naszego systemu operacyjnego bez względu czy to Okienka czy kolejna dystrybucja spod znaku Pingwina.

Dwa miesiące z Microsoft Surface Pro 4, okiem Product Managera

Od przeszło dwudziestu kilku lat jestem handlowcem, czy jak to teraz się określa Product Managerem. Przeżyłem kilka naprawdę ciekawych firm i uczestniczyłem we wprowadzeniu na polski rynek wiele różnych, dziś już zapomnianych marek, ale nie o tym dziś chciałem napisać. Mój zawód jest mocno specyficzny i - co może zabrzmieć nieco paradoksalnie - sama sprzedaż zajmuje mi tylko ok 20-30% mojego czasu pracy.

Czterdzieści lat minęło, czyli rewolucja VHS

Obiecałem kiedyś, że napiszę trochę o rewolucji, jaką niewątpliwie było pojawienie się na rynku VHS. Technologii, która naprawdę zmieniła nasze życia, oraz spojrzenie na świat i kulturę. Dzięki kasetom video, mogliśmy wreszcie w domowym zaciszu, z wypiekami na twarzy, obejrzeć powtórnie swój ulubiony film. A trzeba zaznaczyć wtedy nie było to takie oczywiste... ni łatwe.

Microsoft Sculpt Comfort, czyli niemal doskonały bezprzewodowy duet

Wielu z was na zadane pytanie, z jakim produktami kojarzy ci się firma Microsoft, zapewnie szybko odpowie - Windows i Office. I oczywiście będziecie mieli pełną rację, bowiem są to sztandarowe produkty z oferty MS, ale ich portfolio produktów jest dużo szersze i oprócz softu czy usług w chmurze obejmuje również hardware. I to całkiem niezłe hardware. Od wielu lat Microsoft produkuje całkiem oryginalne i naprawdę świetne klawiatury i myszki, dla zwykłego użytkownika.

Warto reanimować nieco starsze notebooki

Zawsze wyznawałem zasadę, że każdy zepsuty sprzęt należy starać się jednak naprawić a nie przeznaczać od razu do utylizacji. Jeśli reanimacja okazywałaby się nieopłacalna, to taki sprzęt rozkręcałem i lądował w szafie w moim magazynie części zamiennych, by uratować mniej uszkodzone notebooki. Pisałem o tym już wcześniej

HP co prawda Mini, ale kłopoty całkiem Maxi

Pewnego słonecznego dnia, jak to zwykle w Kalifornii bywa, w dziale projektowym firmy HP w Palo Alto...

Lekko poirytowany inżynier z Działu Projektowego, powstrzymując się przed rzuceniem jakimś ciężkim słowem, po raz kolejny odpisywał na maila w sprawie pewnego producenta dysków SSD, który oferował HP sprzedaż za psie pieniądze SSD o pojemności 16GB na złącze ZIF 40pin.

Asus ET2323INK — czyli wszystko w jednym

Gdy rozpoczęła się nowa, bodajże trzecia już edycja akcji "Przetestuj sprzęt od Intela", początkowo nawet nie chciałem się zgłosić, wychodząc z założenia, że trzeba dać szanse innym blogerom. Jednak stało się inaczej, bowiem mój wzrok przyciągnęła informacja, że można przetestować komputer All in One Asusa. Przyznam szczerze, jakoś nigdy dotąd nie miałem do czynienia z takim sprzętem, a byłem ciekaw możliwości tego dość nietypowego i raczej rzadko spotykanego PC.

Sam może nie jestem miłośnikiem takiego typu sprzętu, bowiem posiadam, wydajnego PC oraz