Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Moderowanie, czyli po drugiej stronie barykady :)

Tak się niefortunnie składa, że zdarzyło mi się nieopatrznie się zgodzić by moderować na paru forach :)
Na trzech największych forach mam kolejno 23776, 5632 i 2600 niesfornych userów do moderowania, co daje nam dość pokaźną liczbę codziennej lektury do przejrzenia. Oczywiście nie jestem jedynym tam modem czy ale mam cichą nadzieję, że mi wybaczycie owe uogólnienie.
Słusznie czy nie, ogólnie się przyjęło, że moderator na jakimkolwiek forum to osoba, która trzyma w swych rękach dość potężną władzę. Taki moderator jest najczęściej osobą, której popularność jest dość dyskusyjna. Ba, jej popularność drastycznie spada wraz z aktywnością na forum .

Przyjrzyjmy się problemowi nieco bliżej. Bardzo krzywym spojrzeniem.

reklama

Bo taki „wstrętny mod”, pilnuje byśmy pisywali posty na temat, przed napisaniem sprawdzili czy istnieje już rozwiązanie naszego problemu na forum, ba … o zgrozo, zmusza nas do użycia narzędzia Szatana, jakim jest forumowa opcja SZUKAJ …
Są też tacy „zwyrodnialcy” wśród modów (sam się do nich zaliczam), którzy z uporem maniaka upominają niewinnych userów by pisali zgodnie z regułami polskiej pisowni a nawet o zgrozo(!! ) zmuszają niewinnych użyszkodników, tfu …przepraszam, użytkowników do używania polskich znaków diakrytycznych i nie pozwalają na pisanie postów w stylu „Miszczów klafiatóry” językiem używanym w GG.
Taki wstrętny mod nie „doszczega” jak bardzo taki przekaz wzbogaca komunikację na forum , ”nagradzając” wszakże niewinnego usera, oczywiście całkowicie niesprawiedliwym warnem.

Oczywiście osobna kategorią tych „złych” moderatorów są takie potworne indywidua, które nie pozwalają nam na pokazanie naszej nieomylności a co więcej ukazują userowi jak bardzo się myli …
Nie pozwalają szerzyć opinii , które muszą być prawdą no bo przecież przeczytałem ja na innym forum i tak bardzo pasuje do postrzegania świata że musi być prawdą.
To na pewno ten moderator się myli a nie ja ..

Pożycz od kolegi instalkę i zainstaluj z własnym cd-keyem lub ściągnij pirata i zainstaluj z oryginalnym Cd-keyem.

Za takie porady na tym forum można dostać bana
Moderator

Odpowiedź usera

No aż nie wierzę, osoba 'wykonująca' władzę pisze takie rzeczy. Przedstaw mi który punkt regulaminu ta porada łamie?
W ogóle, to jak będę miał dziurę w ścianie i pożyczę od kumpla zaprawę i użyję własne materiały budowlane, to to też będzie złe ? Nie użyłem swojej zaprawy, więc jestem be ?
Moderatorze, ogar bo przesadzasz i rośnie Ci b. zła opinia za plecami, zbyt restrykcyjny jesteś.
Wiesz jak wielkie i inne fora potrafią umrzeć bo admini (a tutaj i modowie) są zbyt restrykcyjni ? Gdybyśmy mieli niewolnictwo w Europie możliwy by był tylko wolny rozwój, a takto osiągnęliśmy kiedyś czystą swobodę i wolność by teraz być zniewalani przez lewactwo.

Moderatorzy , jak jak się za bardzo rozbestwią to nawet ustój nam zmienią ...

ta milion razy ktoś tak pisał i nic. teraz nowy mod i chce nam tu swoje zasady wprowadzić.
Najpierw to trzeba dać jakieś info że już nie należy stosować takich porad, czyż nie ? Jakiś młody użytkownik czyta takie porady. Następnie dostaje warna, czuje się winny. Potem ma doła i się powiesi ? (no troche przesadziłem )
Sam zostałem poszkodowany przez Moda
Najpierw za "gupiego gupka" (co w tym obraźliwego ? )
2 warn za to co wyżej o tych "niby piratach"

Moderatorzy jak widać powyżej są głównymi sprawcami zła wszelakiego i krzywią psychikę młodego pokolenia.

who care's ?
z tego co wiem można ściągać wszystko trzymać 24h i usunąc i to jest legalne. g... (shit) cie to obchodzi co ktoś zrobi potem.
a te całe wirusy, babole ... to wymyślona wymówka. na co dzień jestem piratem, ściągam gry filmy(jakie to sprawa prywatna ) itd. może raz zdarzyło mi się natrafić na trojana.
Myślisz, że ludzie wstawiają gry by komuś zaszkodzić ? nie po to by ktoś mógł się nią pocieszyć. Jakiś głupi stereotyp wymyślony przez ciebie.

był taki jeden z wąsem, który miał podobne poglądy o jego restrykcji.

Na nad wyraz bezczelne pytanie Moderatora pytanie skąd ma takie informacje o legalności warezu czytamy ...

przynajmniej z muzyką tak jest. ma się pewne źródła jak ma się członków rodziny w policji.

Co do tych piratów nawet jeśli to kontrole policji sprawdzają tylko legalność systemu operacyjnego. Przynajmniej moich 2 nauczycieli od informatyki tak twierdzi. Żeby nie było że "synek kłamie"

Oczywiście taki wstrętny Mod zasłużył na porcje obelg, wszak sam się prosił, … Po co się wtrącał i burzył mój idealny światopogląd?? Dlaczego śmiał się wtrącać w nie swoje sprawy??

Oczywiście nie zapomnijmy że Moderatorzy to osoby, którym wstrętna jest jakakolwiek radość życia i to zawsze niemal bez wyjątku, bardzo ponure osobniki , które nie pozwalają na wesołą ekspresję użytkowników.

Kochani userzy, bycie moderatorem to najczęściej katorżnicza praca w utrzymywaniu porządku, pilnowanie byście mogli znaleźć potrzebna informację bez niepotrzebne przekopywanie się przez strony bezsensownego bełkotu wszelkiej maści trolli i „dzieci neo”.
I nawet, jeśli kogokolwiek upominamy, to nie robimy tego najczęściej złośliwie a tylko po to by Was zdyscyplinować, bo chcemy by nasze fora były miejscem, do którego zaglądacie z przyjemnością.
Kochani Użytkownicy, zastanówcie się czasem, jakie porady dajecie innym userom, bo bardzo często powielacie bzdury i „Urban myth” nie zastanawiając się czy taka rada jest sensowna czy … legalna.

Podziwiam Moderatorów na Dobrych Programach i nie zazdroszczę Wam tej orki na ugorze.
A z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę, Wam i sobie większego dystansu do swojej funkcji, wzorowych userów i zdrowia ...
A Wam kochani użytkownicy, życzę byście przestali patrzeć na moderatorów jak na wrogów. Jesteśmy tacy jak Wy , tylko ze my musimy bardziej przestrzegać Regulaminu :)

Wesołych Świąt

PS
Zachowałem oryginalną pisownię postów a usunąłem jedynie dane po których można zidentyfikować autorów .

 

oprogramowanie inne
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze