Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Moderowanie, czyli po drugiej stronie barykady :)

Tak się niefortunnie składa, że zdarzyło mi się nieopatrznie się zgodzić by moderować na paru forach :)
Na trzech największych forach mam kolejno 23776, 5632 i 2600 niesfornych userów do moderowania, co daje nam dość pokaźną liczbę codziennej lektury do przejrzenia. Oczywiście nie jestem jedynym tam modem czy ale mam cichą nadzieję, że mi wybaczycie owe uogólnienie.
Słusznie czy nie, ogólnie się przyjęło, że moderator na jakimkolwiek forum to osoba, która trzyma w swych rękach dość potężną władzę. Taki moderator jest najczęściej osobą, której popularność jest dość dyskusyjna. Ba, jej popularność drastycznie spada wraz z aktywnością na forum .

Przyjrzyjmy się problemowi nieco bliżej. Bardzo krzywym spojrzeniem.

Bo taki „wstrętny mod”, pilnuje byśmy pisywali posty na temat, przed napisaniem sprawdzili czy istnieje już rozwiązanie naszego problemu na forum, ba … o zgrozo, zmusza nas do użycia narzędzia Szatana, jakim jest forumowa opcja SZUKAJ …
Są też tacy „zwyrodnialcy” wśród modów (sam się do nich zaliczam), którzy z uporem maniaka upominają niewinnych userów by pisali zgodnie z regułami polskiej pisowni a nawet o zgrozo(!! ) zmuszają niewinnych użyszkodników, tfu …przepraszam, użytkowników do używania polskich znaków diakrytycznych i nie pozwalają na pisanie postów w stylu „Miszczów klafiatóry” językiem używanym w GG.
Taki wstrętny mod nie „doszczega” jak bardzo taki przekaz wzbogaca komunikację na forum , ”nagradzając” wszakże niewinnego usera, oczywiście całkowicie niesprawiedliwym warnem.

Oczywiście osobna kategorią tych „złych” moderatorów są takie potworne indywidua, które nie pozwalają nam na pokazanie naszej nieomylności a co więcej ukazują userowi jak bardzo się myli …
Nie pozwalają szerzyć opinii , które muszą być prawdą no bo przecież przeczytałem ja na innym forum i tak bardzo pasuje do postrzegania świata że musi być prawdą.
To na pewno ten moderator się myli a nie ja ..

Pożycz od kolegi instalkę i zainstaluj z własnym cd-keyem lub ściągnij pirata i zainstaluj z oryginalnym Cd-keyem.

Za takie porady na tym forum można dostać bana
Moderator

Odpowiedź usera

No aż nie wierzę, osoba 'wykonująca' władzę pisze takie rzeczy. Przedstaw mi który punkt regulaminu ta porada łamie?
W ogóle, to jak będę miał dziurę w ścianie i pożyczę od kumpla zaprawę i użyję własne materiały budowlane, to to też będzie złe ? Nie użyłem swojej zaprawy, więc jestem be ?
Moderatorze, ogar bo przesadzasz i rośnie Ci b. zła opinia za plecami, zbyt restrykcyjny jesteś.
Wiesz jak wielkie i inne fora potrafią umrzeć bo admini (a tutaj i modowie) są zbyt restrykcyjni ? Gdybyśmy mieli niewolnictwo w Europie możliwy by był tylko wolny rozwój, a takto osiągnęliśmy kiedyś czystą swobodę i wolność by teraz być zniewalani przez lewactwo.

Moderatorzy , jak jak się za bardzo rozbestwią to nawet ustój nam zmienią ...

ta milion razy ktoś tak pisał i nic. teraz nowy mod i chce nam tu swoje zasady wprowadzić.
Najpierw to trzeba dać jakieś info że już nie należy stosować takich porad, czyż nie ? Jakiś młody użytkownik czyta takie porady. Następnie dostaje warna, czuje się winny. Potem ma doła i się powiesi ? (no troche przesadziłem )
Sam zostałem poszkodowany przez Moda
Najpierw za "gupiego gupka" (co w tym obraźliwego ? )
2 warn za to co wyżej o tych "niby piratach"

Moderatorzy jak widać powyżej są głównymi sprawcami zła wszelakiego i krzywią psychikę młodego pokolenia.

who care's ?
z tego co wiem można ściągać wszystko trzymać 24h i usunąc i to jest legalne. g... (shit) cie to obchodzi co ktoś zrobi potem.
a te całe wirusy, babole ... to wymyślona wymówka. na co dzień jestem piratem, ściągam gry filmy(jakie to sprawa prywatna ) itd. może raz zdarzyło mi się natrafić na trojana.
Myślisz, że ludzie wstawiają gry by komuś zaszkodzić ? nie po to by ktoś mógł się nią pocieszyć. Jakiś głupi stereotyp wymyślony przez ciebie.

był taki jeden z wąsem, który miał podobne poglądy o jego restrykcji.

Na nad wyraz bezczelne pytanie Moderatora pytanie skąd ma takie informacje o legalności warezu czytamy ...

przynajmniej z muzyką tak jest. ma się pewne źródła jak ma się członków rodziny w policji.

Co do tych piratów nawet jeśli to kontrole policji sprawdzają tylko legalność systemu operacyjnego. Przynajmniej moich 2 nauczycieli od informatyki tak twierdzi. Żeby nie było że "synek kłamie"

Oczywiście taki wstrętny Mod zasłużył na porcje obelg, wszak sam się prosił, … Po co się wtrącał i burzył mój idealny światopogląd?? Dlaczego śmiał się wtrącać w nie swoje sprawy??

Oczywiście nie zapomnijmy że Moderatorzy to osoby, którym wstrętna jest jakakolwiek radość życia i to zawsze niemal bez wyjątku, bardzo ponure osobniki , które nie pozwalają na wesołą ekspresję użytkowników.

Kochani userzy, bycie moderatorem to najczęściej katorżnicza praca w utrzymywaniu porządku, pilnowanie byście mogli znaleźć potrzebna informację bez niepotrzebne przekopywanie się przez strony bezsensownego bełkotu wszelkiej maści trolli i „dzieci neo”.
I nawet, jeśli kogokolwiek upominamy, to nie robimy tego najczęściej złośliwie a tylko po to by Was zdyscyplinować, bo chcemy by nasze fora były miejscem, do którego zaglądacie z przyjemnością.
Kochani Użytkownicy, zastanówcie się czasem, jakie porady dajecie innym userom, bo bardzo często powielacie bzdury i „Urban myth” nie zastanawiając się czy taka rada jest sensowna czy … legalna.

Podziwiam Moderatorów na Dobrych Programach i nie zazdroszczę Wam tej orki na ugorze.
A z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę, Wam i sobie większego dystansu do swojej funkcji, wzorowych userów i zdrowia ...
A Wam kochani użytkownicy, życzę byście przestali patrzeć na moderatorów jak na wrogów. Jesteśmy tacy jak Wy , tylko ze my musimy bardziej przestrzegać Regulaminu :)

Wesołych Świąt

PS
Zachowałem oryginalną pisownię postów a usunąłem jedynie dane po których można zidentyfikować autorów .

 

oprogramowanie inne

Komentarze

0 nowych
Karach   3 #1 21.12.2010 13:45

Przyznam, że też rzygać mi się chce jak czytam, że "kt0s uplołduje SłItNaSne f00tki na NaszKlase". Litości, czy ten tekst jest w ogóle czytelny?! I w tym wypadku praca moderatora, który ostrzega (warn) lub blokuje (ban) takich użytkowników, jest godna podziwu.
Z drugiej jednak strony moderatorów, którzy z uporem maniaka blokują temat, bo ktoś już gdzieś go poruszył i nie zechcą nawet podać odnośnika do tegoż poruszonego wcześniej tematu, uważam za nieco zbyt nadgorliwych. ;)
Może to moje złe doświadczenie, ale ilekroć używałem na forach funkcji szukania, interesujący mnie temat nie pojawiał się w wynikach. Już lepsze rezultaty daje przepuszczenie forum (jeśli współpracują z pająkiem Googla) przez jedyną słuszną wyszukiwarkę. :P

A prywatnie to dodam,że współczuję moderatorom ich pracy.
Wszystkim modom życzę powodzenia i cierpliwości, bo bez tego ostatniego chyba się długo w tej branży nie pociągnie. ;)

januszek   22 #2 21.12.2010 14:34

Pangrysie, mój drogi, *moderowanie* - jak mi się wydaje - polega na tym, że każdy tekst przed opublikowaniem jest czytany przez moderatora, który decyduje czy publikować czy nie. Jeśli nie to odsyła autorowi tekst razem z uwagami i wskazówkami... ;P

Pilnowanie porządku i przestrzeganie zasad także poprzez karanie (regulaminowe) użytkowników oraz cenzurę represyjną, w moim odczuciu, daleko wykracza po za przywołaną tu wyżej moderacje i w zasadzie jest to w pewnej formie (regulaminowej) aparat opresji ;)

Wydaje mi się, że osobę zajmującą się wykonywaniem takich zadań należy nazywac Policjantem a nie Moderatorem ;)

Każdy z Was na pewno wie, jak Stanisław Lem skomentował Internautów. Zaryzykuję twierdzenie, że jest to też najczęściej cytowana wypowiedź wielkiego pisarza w Internecie. Każdy kto podpiera się tym cytatem w głębi własnego ja, na pewno uważa, że jego to nie dotyczy. Jeśli jednak w Internecie wszyscy jesteśmy idiotami, to co?

  #3 21.12.2010 15:04

Eee... czy to czasem nie "łasica"?
Mamy Administratora - powinien być od spraw technicznych ?
mamy Moderatora - powinien być od czytania tekstów które publikują użytkownicy zanim je opublikują? i decydować o jego publikacji lub nie? - jasnowidz czy co ???

@Januszek czytaj ze zrozumieniem

Moderatorom życzę "spokoju i dystansu" oraz zdrowia do czytania "wypocin" ... dzięki nim można znaleźć coś co nas interesuje a nie czytać bełkot "dzieci neo" czy innych "takich tam".

oprych   14 #4 21.12.2010 15:34

Sam byłem moderatorem na kilku dość sporych forach i nie twierdze, że moderator to zło wcielone :)
Ale jak zwykle jest jakieś ale, a nawet więcej niż jedno :)

1. obecnie wielu moderatorów uważa się za drugiego po Bogu, bo jest jeszcze Admin :P i niestety nieraz widać to w sposobie wypowiedzi i traktowania zwykłych użytkowników :P

2. już kiedyś pisałem o tym - jeśli ktoś ma już sporą wiedzę w konkretnej tematyce, zapomina o tym jak zaczynał - wtedy pojawiają się teksty "to było", "szukaj" albo wręcz ośmieszające pytającego - choć nie powiem często faktycznie to samo pytanie było zadane dwa wątki niżej, albo jest po prostu głupie. ;)

Ale zdarzają się sytuacje, gdy np. czegoś szukamy, ale po prostu nie wiemy jak to nazwać - a odpowiedź moderatora - "szukaj" :)

Podobnie jest z aktualnością wskazanych odpowiedzi :)
Szukałem kiedyś kiedyś rozwiązania problemu związanego bodajże z pracą na baterii pod Ubuntu - posty były z 2007-2008, parę z I poł. 2009. Po zadaniu pytania często byłem kierowany właśnie do takich postów, które okazywały się już nieaktualne/dotyczyły innej wersji i co wtedy ma zrobić użytkownik? :P

3.Kwestia regulaminu.
Bardzo często forum/portal ma bardzo nieprecyzyjny regulamin albo po prostu sami moderatorzy go nie znają i pojawia się wtedy spore zamieszanie :P
Nawet regulamin forum dp.pl zawiera pewne nieścisłości przez co niektórzy mają problemy :P

izipower   2 #5 21.12.2010 16:08

Niestety z moderatorami jest jak z kanarami w autobusie. Wszyscy wiemy że są potrzebni, ale większość z nas ich nie lubi. Wg. mnie obie grupy trochę na to zapracowały. Nie dawno jeden z kolegów na swoim blogu w DP opisywał jak to za jedno "wykroczenie" na pewnym forum dostał 3 ostrzeżenia i dożywotniego bana. Hm... Co takiego zrobił? Umieścił treści pedofilskie? Wtedy miało by to sens. Jak zaparkujesz samochodem na przejściu dla pieszych, to odbierają ci prawo jazdy dożywotnio? A może dostajesz mandat i punkty karne?
Jest tutaj też poruszony problem tego, że niektórzy odpowiadają słowami "szukaj", albo "znajdź w Googlach". Ja za to karał bym banami. Nieraz jest tak, że szukam czegoś na Googlach. Wchodzę na jedno forum, a tam odpowiedź "Google nie gryzie". Wchodzę na kolejny odnośnik, a tam to samo. Ludzie, przecież ja właśnie z Googli przyszedłem! Wskaż linka, napisz odpowiedź, a nie pisz mi żebym poszukał w Googlach, bo ja właśnie to zrobiłem!
I jeszcze jedna sytuacja. Kiedyś na pewnym forum moderator zamknął mój temat bo uznał, że nie jest on zbyt ważny. Może dla niego nie był. Ale to ja szukałem przez dwa dni odpowiedzi, to ja zadałem pytanie, więc dla mnie temat był ważny. Ale jego wysokość mod uznał inaczej.
Dlatego mam prośbę do wszystkich moderatorów czytających mój przydługawy komentarz. Jeśli męczy cię praca moderowania, to zrezygnuj. Ale nie wprowadzajcie dyktatury do internetu. Komuna dawno już minęła. W przeciwnym razie będzie nadal w sieci istniał stereotyp, że moderator to jest zakompleksiony dzieciak który dorwał się do komputera i odgrywa się na wszystkich.
Oczywiście nie chce nikogo urazić. Jest wielu bardzo dobrych moderatorów. Niestety jednostki psują wam opinię.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #6 21.12.2010 16:29

@januszek
W sumie masz rację :) ale musisz mi wybaczyć to drobną pomyłkę.
@Psychodelium
Odczytuj wpis januszka z przymrużeniem oka :) Taka konwencja wpisu :P

  #7 21.12.2010 17:08

było, użyj szukajki bo dostaniesz warna :D

wojmal   6 #8 21.12.2010 19:44

Czyżby Twój wpis, Pangrysie, był odpowiedzią na tekst skandyna (http://www.dobreprogramy.pl/skandyn/Najgorsze-forum-w-Internecie,22035.html)? Mam nadzieję, że nie odbierasz go ani komentarzy pod nim, jako niedocenianie czy umniejszanie ich roli, lub też traktowania jako zła koniecznego czy "czepialskiego". Uważam, że moderacja na forum DP jest ostra, ale nie w taki sposób z jakim spotkałem się (i chyba nie tylko ja) we wspomnianym przez skandyna miejscu. Pozdrawiam.

januszek   22 #9 21.12.2010 21:36

@Pangrys: wiem, że muszę bo w końcu jesteś moderatorem ;P
I właśnie dlatego udzielam się w blogowych/newsowych komentarzach a nie na forum... ;) Ustrój Policyjny wzbudza we mnie strach ;) I w realu, i w Sieci :)

@Psychodelium: Z mojego wpisu zrozumiałeś, że moderator ma metodą prekognicji przewidzieć co user napisze? I dlatego radzisz mi dokładniej czytać? Wyjaśnię więc, że chodziło mi o prostszą metodę, która polega na tym, że post wysłany przez usera staje się widoczny dla innych userów dopiero po jego akceptacji przez mod (tak to wyglądało w początkach Internetu np na moderowanych grupach usenetowych).

ps. Co do czepialstwa, kmdr Czepialskiego nikt nie przebije ;P

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #10 21.12.2010 21:43

@wojmal
Nie, nie jest to odpowiedź na teks skandyna. Zarys tego wpisu powstał dużo wcześniej i dopiero teraz go opublikowałem :)
Są fora i fora, tam gdzie mnie nie chcą, nie wylewam łez i idę dalej :) Ale nie wydaje osądów bo sam nie znam sprawy i mógłbym być nieobiektywny .

wojmal   6 #11 21.12.2010 22:02

@Pangrys
To dobrze. Zgadzam się, że wybór w Internecie jest duży i jak mi coś nie odpowiada to idę dalej. Administratorzy i moderatorzy wspomnianego we wpisie skandyna forum mają pełne prawo przyjąć taką politykę moderacji i pewien oschły stosunek do użytkowników.

MaRa   9 #12 21.12.2010 22:33

Sam na tutejszym forum dostałem warna, poszło o możliwość spolonizowania Windowsa 7.
Moderator twierdził, że to niezgodne z licencją, a ja twierdziłem, że licencja nic o tym nie mówi. Bo nie mówi. Ale to moderator miał rację.

Ale zgadza się to, że to moderatorzy pilnują pewnych zasad i mają ku temu władzę absolutną. A każde forum ma swoje zasady, jak któreś nie odpowiada można pójść na inne, a jak żadne to można stworzyć własne. Tak działa internet od samego początku i to się sprawdza.

Airborn   8 #13 22.12.2010 01:06

@januszek moderowanie wypowiedzi jest skuteczną metodą tylko do jakiejś ich ilości. Przykładowo przy takiej ilości postów jakie mamy na forum dp sprawiło by to forum zupełnie nieprzydatnym. Z dwóch powodów:
1. Od napisania wiadomości do jej opublikowania minęło by od kilku minut do kilku godzin. Żyjemy w czasach, w których czas jest jedną z największych wartości i nie możemy sobie, w dobie internetu, pozwolić na takie opóźnienia.
2. W czasie w którym post oczekuje na akceptację przeważnie zdążyło by pojawić się kilka(naście) postów podających to samo rozwiązanie problemu. Znów marnujemy czas, tym razem użytkowników którzy kilka(naście) razy piszą to samo. Oczywiście potem było by, że źli moderatorzy nie opublikowali postu.

Użyte przez Ciebie określenie 'Policjant' również uważam za nieprawidłowe. Jeżeli chcesz tak bardzo wchodzić w semantykę, sugerował bym 'Cenzor'. Aczkolwiek jest to pojęcie stanowczo zbyt wąskie, zahaczające jedynie o fragment obowiązków typowego moderatora.

@Pangrys dzięki! Wzajemnie :)

januszek   22 #14 22.12.2010 08:21

@Airborn: Sam napisałeś, że "Cenzor" jest zbyt wąskie. Podtrzymam więc swoją opinię, że "Policjant" pasuje tu najlepiej ;) Biorąc pod uwagę, że funkcje te zwykle na znanych mi forach wykonuje się społecznie to jeszcze lepszą nazwą byłoby: "Policjant społeczny" albo nawet: "Policjant obywatelski" ;P

ps. Pangrys sam ustalił konwencję ustawiając tytułową barykadę pomiędzy modami a userami ;P

pps. Przykład z klasyczną moderacją miał być ilustracją do definicji "Moderatora" a nie apelem o zmiany na forum dp... ;)
Po za tym - tu (w komentarzach) tak właśnie działa publikowanie komentarzy od niezalogowanych użytkowników ;)

ppps. Niech żyje USENET! ;P

  #15 22.12.2010 08:43

@MaRa

Paczki językowe dostępne są z poziomu WU, w czym więc problem? Tobie, zapewne, chodziło o coś innego, co jest możliwe tylko dla wersji Ultimate i Enterprise. Jeżeli chciałeś to zrobić w wersji innej niż wymienione, to wiedz, że licencja zabrania modyfikowania systemu, a taka modyfikacja by nastąpiła. Ty nie kupujesz systemu na własność, a jedynie licencje na użytkowanie. Trza było sobie kupić odpowiednią wersję a nie kombinować. Tak, moderator miał rację. Zapłaciłem mniej (jeśli w ogóle zapłaciłem) ale chce mieć więcej! A co, należy się.

Pozdrawiam moderatorów i życzę przede wszystkim odporności na "buractwo" z jakim niewątpliwie macie do czynienia. Z definicji jesteście wrogami, którzy czepiają się o wszystko, w związku z tym nie jesteście traktowani jak inni użytkownicy tylko jak naczynie, gdzie inni mogą wylewać swoje frustracje. Mało kto zaczyna krytykę od siebie, a wali od razu do swoich sprawców nieszczęść. Panuje mylna świadomość, że jak ktoś założy konto na forum, to należy mu się pomnik i traktowanie jak członka rodziny królewskiej. Niektórzy, a właściwie większość, nie zauważa jednej rzeczy. Forum jest platformą wymiany zdań udostępnioną przez właściciela. W zamian żąda on stosowanie się do zasad jakie jemu odpowiadają. W tym celu powoływani są moderatorzy. Na początek sugeruję więc, zapoznanie się z tymi zasadami i zdecydowanie czy one pasują. Jak nie, to nie korzystam, a nie rzucam urwami.

Moderator też człowiek, też posiada granice wytrzymałości, też popełnia błędy, też ma zły dzień, też ma problemy, które czasem rzutują na co robi. Ale dobry moderator, to taki, który potrafi przyznać się do swoich błędów i wyprostować sytuację. A takich na dp.pl jest sporo, przynajmniej ci, z którymi miałem przyjemność.

Czasem warto się zastanowić przed napisaniem do kogoś, a nie dopiero po wysłaniu tejże wiadomości.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #16 22.12.2010 08:59

Oczywiście screeny z PW od rozżalonych userów zostały wyselekcjonowane. Większość PW nie nadawała się do publikacji :)
Nie ważne czy jesteśmy Modami, Adminami ... Jestesmy ludźmi z krwi i kości i powinniśmy się wzajemnie szanować .

Saracen   7 #17 22.12.2010 10:26

Jak to ktoś na forum napisał: chińscy cenzorzy przy moderatorach dp to pikuś...

djDziadek   17 #18 22.12.2010 10:44

@Pangrys - jako mod jesteś świetny, wiem, że rzadko umykają ci na siłę przemycane przez "drogich" userów rzeczy nie nadające się do publikacji, znam również twoją "drugą" naturę, która nie pozwala ci siać zgorszenia i wszelkiej deprawości, podziwiam stoicki sposób w jaki odpowiadasz, ja niestety nie jestem taki i dlatego nie jestem modem :) - wziąłem się za adminkę :D

Zdrowych i spokojnych świąt życzę wszystkim (bez wyjątku) użytkownikom DP.

dodo.gemini   5 #19 22.12.2010 11:03

jakbym był moderatorem, to na pewno by mi się nie chciało co trzecią moderowaną wypowiedź, wchodzić w szukajkę, szukać danego hasła, bo nie musi być od razu na pierwszym planie i wklejać do tematu. Piszę, że było i ktoś ma sobie poszukać. Nie będę zły jak ktoś mi tak zrobi, ja bym postąpił jak wyżej opisałem.

januszek   22 #20 22.12.2010 11:12

Tak sobie myślę, że tak jak wcześniej fora niejako przejęły userów usenetu i mailowych list dyskusyjnych (po za oczywiście niedobitkami) tak same oddadzą w końcu pola takim serwisom jak FB ;)

Airborn   8 #21 22.12.2010 11:38

Mam wrażenie, że usenet wciąż nie umarł. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o tematy ściśle techniczne jest to wciąż źródło porządnej wiedzy.

Ewolucja części treści w kierunku portali społecznościowych wydaje się natomiast bardzo naturalna. Pytanie natomiast, co będzie później, czym będzie web 3.0 :)

  #22 22.12.2010 15:51

Panie Pangrys-moderatorze. Jak proponować komuś słownik i wytykać ortografię to przynajmniej wypadałoby sprawdzić samemu pisownie. "Anie" czy "a nie" ? :)

freeq52   8 #23 22.12.2010 23:04

Bo ja wiem - moderator też człowiek... I tak samo moderatorzy są różni, jak różni są ludzie :D Ja miałem do tej pory to szczęście, że w większości przypadków trafiałem na modów, z którymi można było wiele rzeczy wyjaśnić. Żaden z nich nie czepiał się bez przyczyny, ale nigdy też żaden nie nadużywał swoich praw. Nie wiem, może po prostu miałem takie szczęście, że nie trafiłem na moda-gnoja, a przecież i tacy są - wszystko wiedzący i potrafiący wlepić warna kompletnie za nic. Sprawa jest prosta - najlepiej robić wszystko, aby z moderatorami nie mieć do czynienia :D

Monczkin   15 #24 24.12.2010 12:26

Dzięki serdeczne Pangrys. Ja również życzę Tobie tego samego, razy 2 :)fiesta   15 #25 27.12.2010 14:43

"@ dla moda nie wiem w jakim to ma być dziale jeśli można proszę bardzo o przeniesienie ale nie mam czasu szukać . Dziękuje."

Pomimo "uprzejmości" usera, scyzoryk się otwiera w kieszeni.

On nie ma czasu, a cała moderka ma stawać na głowie by znaleźć właściwy dział dla tematu "misia".

Ja nie jestem wszech wiedzący i nigdy się za takiego nie uważałem, jeżeli mam wątpliwości, konsultuję się z innymi "modkami" bądź "admiami" w celu ich rozwiania.

A do moderki trzeba mieć rękę i siódmy zmysł. Takie cechy miał Asterisk z naszego forum, wielu mogło by się od niego uczyć .........

A co do rygorystycznej moderki na "Dobrych" - taka jest bo taka ma być. To nie jest forum ze stu postami, i chcący się czegoś doszukać, porządek naprawdę musi być, no chyba że chcecie czytać posty Sweet Joli (btw zbanowanej nawet na vortalu i odrodzonej pod nową ksywką ;) )

Albo taki kwiatek:

"siema pisze pierwszy raz na tym forum,ale przejdzmy do sprawy bardzo lubie grać w gry więc postanowiłem kupić sobie konsole albo psp 3004 albo psp 1004 albo 1003 niewiem kture leprze głuwnie hodzi mi o gre gta4 whodzi na te wersje psp 3 : 3004,1004 i 1003 ceny są podobne tak około do 300zł więc poprostu dyha więcej czy mniej nierobi mi ruznicy niewiem czym sie rużnią więc oczekuje na poprawną odpowiedz"

kolejny:

"Witam jestem nowy na forum i już bardzo mi się podoba do żeczy jestem posiadaczem głosników Logitech X-530 i są fajne do czasu chodziły dobrze ale nie tak odrazu mój kumpel ma 50 WAT i mu ładnie latają 2 x lepiej od moich a te do połowy i bardzo słabo mam pytanie czy to wina Karty dzwiękowej w moim komputerze dzieje się tak dobrze chodzi i nagle koniec słabo Karta zintegrowana Niewiem jakiej firmy nawet amm aby płyte Realtek ale niemam żadnej karty prosze o pomoc co można zrobić a z KOmputerem to się bardzo wbiłem byłem młody niewiedziałem za dużo o komputerach itd. i takiego mi sprzedał ZAl sklepowy wielki Prosze o pomoc naprawde chciałbym żeby moje Maleństwa pokazały co robią zmienie komputer ale to dopiero może za 5 miesięcy a teraz kumple do mie przychodzą niechce się za nie wstydzić /////

Edit Kiedyś miałem podłaczoną wieże jest wynik podłączona jak była 2 x miej waliła zero basów nic słabo 2 x miej waliła nic z płyty puszczana ///// Pls co to moze być"

Fajnie się czyta, prawda ??

A reakcja userów na zwrócenie im uwagi (nawet w najuprzejmiejszy sposób) taka jak podał Pangrys na screenach.

Jeżeli chcemy żeby tak wyglądało całe forum, to wtedy można sobie odpuścić :P

przemek7525   5 #26 27.12.2010 19:48

@fiesta: "Fajnie się czyta, prawda ??" - tak, zwłaszcza ten pierwszy post, w dodatku z tym "siema" na wstępie...

Sam jestem i byłem moderatorem na forach. Nie jest to takie fajne, jakby się mogło wydawać (patrząc oczami zwykłego użytkownika - możliwość rozdawania warnów, banów itp.). Użeranie się z niektórymi osobnikami na takich forach to istne piekło na ziemi. Nie ma co zazdrościć moderatorom tej posady ;).

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #27 27.12.2010 21:56

Sam Fiesta widzisz co się dzieje .
Ja to nazywam pokoleniem GG i słitaśnych fotek ...

olmeca   13 #28 02.01.2011 19:48

Pokazanie userowi rozwiązania nawet w formie obrazkowej nie zawsze przynosi zamierzony efekt. Też mam przyjemność zaliczać się do tego grona orzących po bezkresnych ugorach.

  #29 04.01.2011 00:01

Ja trafiłem jeszcze "gorzej". Administruję forum z blisko 15 000 userami. Są dni, że jest spokój, ale niekiedy człowiek chciałby wyjść z siebie i stanąć obok. Są przypadki tak ciężkie, że tylko odłączenie od sieci i odizolowanie na Syberii daje nadzieję na spokój. Są tacy ludzie, którzy najpierw walą na forum gdzie popadnie, a po zasłużonym BAN-ie stos bluzg lub wstępuje w nich duch prawniczy i mi wyskakują paragrafami, że im wolności obywatelskie ograniczam.

Dlatego zawsze śmieszą mnie userzy, którzy pakują się na posadę moderatorów, bo marzy im się ranga. W ciągu blisko sześcioletniej kariery widziałem już dziesiątki zapaleńców, którzy po zderzeniu z brutalną rzeczywistością moderatora wymiękali po kilku miesiącach. Zarówno administracja jak i moderacja to ciężka robota i do tego niedoceniana, bo robi się to (oczywiście zależy od modelu, ale przynajmniej u mnie tak jest) za frajer. Dla mnie jest to tymczasem normalna praca, bo poświęca się średnio godzinkę-dwie dziennie, wątki same się nie połączą, posty same do kosza nie polecą. Nawet w parę osób nie jest to łatwo ogarnąć.

Pozdrawiam wszystkich adminów i moderów łącząc się z bólu ;)