Z ogródka moderatora i nie tylko ...

Jak już wcześniej pisałem, jestem jednym z grona moderatorów na dużym forum dla graczy. Przez dziesięć lat istnienia serwisu, uzbierało się trochę użytkowników, jakieś 33570 userów, co oczywiście niekoniecznie oznacza, że tylu ich jest:) No wiecie, boty i takie tam i cała masa nieaktywnych.
Pracy jest, co nie miara, tym bardziej, że poziom inteligencji użytkowników, ostatnio niestety dość drastycznie spadł. Dziś osierocone dzieci Neostrady ( TP już nie ma) i wszelakiej maści leniwe trolle bagienne, nie potrafią lub wręcz nie chcą wyszukać potrzebnych informacji. Za trudne dla nich skorzystanie z wyszukiwarki Google czy Bing. Ba, za ciężko jest przeczytać gotowe rozwiązanie zamieszczone w podklejonych wątkach. Prościej jest umieścić post w stylu "POMOCY !!!!!!!!!!!!! NIE DZIAŁA !!!!!!!!!!" bez podania chociażby konfiguracji komputera. Ot, sztuka czytania zanika...

Odnoszę wrażenie że słynny cytat, prawdopodobnie całkowicie niesłusznie, przypisywany Stanisławowi Lemowi

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

jest jednak doskonałym podsumowaniem tego, co się dzieje.
My oczywiście musimy to ogarnąć, choć coraz częściej zadajemy sobie pytanie, dlaczego u licha wyraziliśmy zgodę na to by założyć sobie to wędzidło. Pomroczność jasna nas ogarnęła czy co??
Człowiek się stara, żyły sobie wypruwa, wygospodarowuje jakiś wolny czas by przypilnować forum a potem czyta taki dowcip.

- Tato, a kto to taki - faszyści?
- No, synku, jak by ci to powiedzieć? Ogólnie to bardzo źli ludzie, męczą innych ludzi, znęcają się nad nimi.
- Jak moderatorzy na forum, tak tato?
- Chociaż, synku, z drugiej strony, nie tacy oni źli, ci faszyści.

Przyznam szczerze, że po przeczytaniu tego dowcipu, oplułem monitor hmm... sokiem jabłkowym ;) i długo się nie mogłem pozbierać ze śmiechu.

Polecam też wpis Shakiego, który trafnie dziagnozuje postępujący kretynizm niektórych internautów.
Na zakończenie dodam mały " kwiatek" z mojego forum. I przypomnę, takich userów mam coraz więcej ...
http://dl.dropbox.com/u/15076711/battlefield.pl-cozbuffowac.png