2012 czyli marzenia sie spełniają :)

Na tegorocznym HotZlocie na chętnych czekało całe mnóstwo ciekawych nagród do wygrania. Od komputera poprzez pokaźną pule Windowsów, Office czy innego oprogramowania, koszulek, kubków czy innych gadżetów. Moją uwagę przykuła wiadomość, że na HotZlocie będą do wygrania trzy smartfony z Windows Phone 7.
Przyznam się szczerze, sam rozglądałem się za nowym telefonem i zaciekawił mnie sam Windows Phone. IPhone pozostaje po za moim zasięgiem finansowym, Symbionta nie cierpię jak członek PiS-u Gazety Wyborczej a Androida dość dobrze już zdążyłem poznać.

Tutaj przynajmniej mogłem się trochę pobawić telefonem z nowym OS Microsoftu, porównać go z Androidem, sprawdzić czy najnowszy wytwór z Redmond się do czegoś nadaje.
Nadaje się :) Bardzo mi się spodobała sama koncepcja Metro UI i szybko odnalazłem się w nowym interfejsie. Jest rzeczywiście intuicyjny i całkiem responsywny. Po dłuższej chwili zabawy, zapragnąłem mieć takie cudeńko na własność. Okazja się szybko nadarzyła, bowiem można było wygrać telefon w turnieju Kinnecta organizowanego przez MS w ostatni wieczór HZ.

Oczywiście, jak można było się spodziewać, nie udało mi się wygrać żadnego z trzech smartfonów LG, choć na moje (dość słabe) usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że przegrałem pojedynek z jednym ze szczęśliwych zwycięzców. Wiem, marna to pociecha, ale jakoś muszę się usprawiedliwić. Szczęśliwi zwycięzcy przyciskali do piersi z trudem zdobyte pudełka z logiem LG i z błyskiem w oku pilnowali jak lwy swojej cennej zdobyczy. Z ciężkim sercem po przegranej poszedłem, więc napić się soku jabłkowego i policzyć ile miesięcy pozostało mi do końca umowy z moim operatorem i jakie mam szanse na jakiś przyzwoity smartfon z Windows IPhone.
Niestety mój operator, podobnie jak pozostali krwiopijcy... Ups operatorzy telefonii komórkowej obecni na polskim rynku chciałem rzec,co prawda mają w ofercie smartfony z WP 7 ale w cenach zawstydzających wielu zdzierców. Znowu mi się wyrwało, chciałem rzec w cenach lekko nieprzystających do naszego rynku :) Remedium na ten stan rzeczy ma być planowana ofensywa Nokii z ich telefonami z WP7.5. Oczywiście może się okazać, że prędzej wybudują nam autostradę do Medyki niż ta ofensywa nastąpi, ale jestem dobrej myśli. Muszę odstawić leki :P

W miedzy czasie ORANGE ( nie mój operator) ogłosił na początku października konkurs Orange „Testuj HTC 7 Mozart z Windows Phone”. Na uczestników czeka 2012 nowoczesnych smartfonów HTC 7 Mozart z Windows Phone 7.5 Mango. Połowa laureatów konkursu, czyli 1006 osób ma otrzymać testowane smartfony na własność. W czasie testów, które potrwają do końca roku, uczestnicy mają prowadzić na stronie www.testuj.orange.pl, blogi poświęcone własnym wrażeniom z użytkowania smartfona HTC 7 Mozart i systemu operacyjnego Windows Phone oraz realizować zadania konkursowe. Coś dla mnie :)

Stwierdziłem a co mi tam, spróbuję swoich sił i może się uda. I wiecie co ?? Udało się .
Parę dni temu dostałem takiego maila.

GRATULUJEMY!

Witamy w gronie 2012 testerów HTC 7 Mozart z Windows Phone

Oczekujcie, więc również na blogu DP moich wrażeń z testowania HTC 7 ... I pamietajcie, czasem naprawdę warto ryzykować.