Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

openSUSE11.2 już jest !!!!

Już jest najnowsza edycja mojej ulubionej dystrybucji linuksa - openSUSE 11.2. I na pierwszy rzut oka, widoczne są duże zmiany w stosunku do poprzedniej, raczej średnio udanej 11.1.

Nowy kernel 2.6.31, Gnome 2.28 oraz KDE 4.3 i wreszcie domyślny system plików Ext4, który zastępuje dość wysłużonego Ext3. Dziwi mnie trochę brak Gruba 2.0 ale cóż, nie można mieć wszystkiego :) YaST, praktycznie od nowa napisany, prezentuję się spójnie i czytelnie. Na pewno przejście z Qt3 na Qt4 mu bardzo pomogło. Nowością w nowym openSUSE i chyba znakiem czasu :) jest dodane wsparcie dla sieci społecznościowych, jak Facebook i Twitter. Nawet stary dobre Kopete zyskał wsparcie dla protokołu Facebook ... Takie czasy :)

Nowy kameleonek został zoptymalizowany również pod kątem coraz bardziej popularnych netbooków. openSUSE 11.2 zawiera także nowe i uaktualnione sterowniki, co oznacza, że więcej urządzeń będzie działać z openSUSE.

r   e   k   l   a   m   a

Ja szczerze polecam, jest widoczny naprawdę duży postęp w odniesieniu do poprzedniej wersji. Kolejna, naprawda udana edycja ze stajni Novella, która zadowoli największych malkontentów ;) Przynajmniej mnie :)

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem
 

Komentarze