Pani Dewey prawdę Ci powie...

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W sieci pojawiła się niecodzienna wyszukiwarka, na razie oczywiście w formie prototypu. Można ją znaleźć pod adresem www.msdewey.com, a jej główną bohaterką jest Ms. Dewey. To właśnie jej użytkownik powinien zadawać pytania, a ona w całkiem zabawny sposób poszuka odpowiedzi i wyświetli wyniki wyszukiwania. Nie oszczędzi jednak przy tym humorystycznego komentarza.

Trudno sobie wyobrazić, jak taka wyszukiwarka miałaby konkurować z tradycyjnymi, które działają dużo szybciej i cechują się tzw. "piękną prostotą", ale od lat mówi się, że przyszłością komputerów i Internetu jest ludzki interfejs użytkownika i sztuczna inteligencja - być może więc zanim stwierdzimy nieprzydatność bieżącego rozwiązania warto zobaczyć, jak to tak naprawdę wygląda i jakie niesie możliwości.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu