r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Państwo Islamskie z duchem czasu? Kalifat ma już własną aplikację na Androida

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Państwo Islamskie już nie raz udowodniło, że jest zdolne relatywizować nieco swój skrajny konserwatyzm i fundamentalizm na rzecz funkcjonowania aparatu propagandowego. Wiele serwisów internetowych boryka się z problemem treści mających skłonić muzułmanów z całego świata do włączenia się w walkę o kalifat. W zachodnich mediach dotyczy to szczególnie Twittera, ale wkrótce nacisk może zostać przeniesiony na udostępnioną właśnie oficjalną aplikację.

Program jest dostępny jak dotąd tylko w arabskiej wersji językowej na urządzenia z systemem Android. Biorąc jednak pod uwagę dostępną, choć wciąż nieaktywną pozycję w menu, można się jednak spodziewać, że wkrótce dodane zostaną kolejne języki. W praktyce aplikacja służy do zbierania i wyświetlania w jednym miejscu informacji z arabskich (niekoniecznie przychylnych IS) mediów, jak na przykład telewizja Al Jazeera, Dijlah czy stacja radiowa al-Bayan.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.