PaperScan Free Edition 3.0.70

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PaperScan Free Edition to darmowa edycja programu ułatwiającego skanowanie dokumentów i zdjęć, dzięki któremu łatwo zapiszemy chociażby skanowany fragment książki jako plik PDF.

Program odczytuje interfejsy TWAIN i WIA, przez co jest kompatybilny ze zdecydowaną większością urządzeń typu skanery, aparaty cyfrowe i podobne. Proces skanowania jest bardzo prosty i nie powinien przysparzać problemu nawet początkującemu użytkownikowi. Skanowanie dokumenty możemy dodatkowo poddać obróbce graficznej - usuwać ślady obramowań i "dziur" od dziurkacza i spinacza, wyrównać nierówno zeskanowany obraz, czy też nałożyć filtry typu sepia, negatyw lub zmienić kolorystykę na odcienie szarości.

Przy tym wszystkim PaperScan Free Edition posiada oczywiście bardziej podstawowe narzędzia, takie jak obracanie, zmiana rozmiarów, zmiana kolejności zeskanowanych stron, czy też możliwość przybliżenia obrazu za pomocą lupy. Dodatkowo aplikacja może importować pliki z dysku twardego, a pliki wynikowe możemy zapisywać w wielu formatach, między innymi JPG, TIFF, PNG, czy też PDF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 19.03.2018 12:01

Teraz po polsku.

  #3 04.11.2016 15:01

0.9.11 -robi prawie wszystko za mnie (oprócz skanowania). Tnie, prostuje, wybiera obszar i prostuje krzywy tekst. Z ostatnim są czasami omyłki - ale ręczne jest super. W ciągu 8h wyprasowałem 600stron

Mark7   7 #2 02.09.2016 17:40

Czy istnieje coś takiego jak 64-bitowy sterownik TWAIN ? Nawet po zainstalowaniu 64-bitowych sterowników do skanera Canon dostęp do niego w programach 64-bitowych jest tylko poprzez usługę WIA, która ogólnie mówiąc jest dość "cienka". TWAIN jest wygodniejszy i ma o wiele więcej opcji. Potrafi wycisnąć wszystko ze skanera. Programy 32-bitowe mogą się łączyć poprzez dowolny interfejs.

  #1 27.06.2015 12:55

Wersja niby free, ale z ograniczeniem do 10 stron, za jednym zamachem. A wszystko to samo, automatycznie zrobi ScanTailor, całkiem za darmo.