Paperama, czyli nauka origami na Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Posiadacze urządzeń mobilnych z Androidem, którzy przepadają za logicznymi zagadkami, mogą odkryć dla siebie nowy tytuł. Paperama jest grą pozwalającą nie tylko nauczyć się nauki składania origami, ale także rozruszać swoje szare komórki szukając rozwiązania papierowej zagadki.

Origami, tradycyjna sztuka japońska polegająca na zginaniu kwadratowej kartki papieru tak, by uzyskać określony kształt czy przestrzenną figurę, znana jest chyba niemalże każdemu. Cel określony w Paperamie jest więc bardzo prosty i ciężki zarazem – gracz musi złożyć kartkę tak, by uzyskać oczekiwany od niego wzór. Żeby jednak zadanie nie było zbyt proste, jest on ograniczony konkretną liczbą ruchów, której nie może przekroczyć.

Produkcja została podzielona na trzy zestawy poziomów (tani, yama oraz jabara), po 24 poziomy każdy. Każdy zestaw jest trudniejszy od poprzedniego i jego odblokowanie wymaga ukończenia wszystkich etapów wcześniejszego pakietu. Podobnie jest z poziomami, których nie możemy rozegrać dowolnie, a jedynie w narzuconej nam przez twórców kolejności.

Grafika tytułu jest prosta, kolorowa i na pewno spodoba się szczególnie młodszym graczom. Wizualnie tytuł nie pozostawia nic do życzenia, zaś wraz z ciekawymi formami origami do złożenia oraz odpowiednio zróżnicowanymi wymaganiami w stosunku do nas (gracz nie ma wrażenia, że od razu musi wysilić swoje szare komórki do maksimum, nie ma także odczucia zbyt dużego przeskoku poziomu trudności pomiędzy etapami), tytuł może pochłonąć niemalże każdego na długie godziny.

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo, jednak w grze możemy się spotkać z płatnymi usługami, jak chociażby możliwość zakupienia podpowiedzi.

© dobreprogramy
s