Parago.pl: z tą aplikacją paragon możesz wymienić na auto, laptop lub tablet

Strona główna Aktualności

O autorze

Słyszeliście o Narodowej Loterii Paragonowej w Polsce? Jeśli nie, to sugerujemy: warto. Nagrody funduje administracja państwowa i trzeba przyznać, że nie obawiano się sięgnąć głęboko do szkatułki. W loterii wygrać można choćby cztery samochody Opel Insignia, dwanaście Opli Astra, tablety iPad 2 oraz laptopy Lenovo. Aby wziąć udział, wystarczy zainstalować aplikację Loteria Paragonowa z parago.pl, zeskanować paragon i liczyć, że szczęście uśmiechnie się właśnie do nas.

Narodowa Loteria Paragonowa ma proste zadanie do spełnienia: uczulić Polaków na to, aby brać sklepowe paragony. To ważne zwłaszcza dla ministra finansów, który nie lubi, gdy podatki przepływają mu koło nosa, a takie są konsekwencje niezarejestrowanej sprzedaży. Stąd pomysł na to, aby połączyć przyjemne dla klienta z pożytecznym dla urzędników i budżetu państwa. Determinację urzędników obrazuje też jakość nagród: dobry samochód to spory wydatek, a np. nowy Opel Insignia do tanich aut nie należy. Widać więc, że w rządzie zrobią dużo, aby namówić Polaków do większej troski o sklepowe paragony.

W loterii można wziąć udział w bardzo prosty sposób. Wystarczy pobrać stosowną aplikację Loteria Paragonowa z parago.pl (co zaskakujące, dostępną jedynie na urządzenia z Androidem), zeskanować paragon za jej pomocą i przesłać go do bazy danych loterii. Później wystarczy trzymać kciuki w oczekiwaniu na losowanie, które odbywa się dwa razy w miesiącu. Co ważne, kwota na paragonie nie może być niższa niż 10 zł. O ile sam mechanizm zgłaszania się do loterii jest prosty, o tyle aplikacja mobilna nie jest dziełem najwyższych lotów. Broni się prostym interfejsem, ale mechanizm działania modułu OCR (z ang. Optical Character Regocnition, czyli optycznego rozpoznawania zawartości obrazów) zaufania nie budzi. Podczas testów programu zauważyliśmy błędy w skanowaniu kwot: paragon opiewał na kwotę 58,28 zł, a aplikacja uznała, że widzi opłatę w wysokości... 258,58 zł. Dlatego przed przesłaniem paragonu do loterii warto sprawdzić, czy dane są zgodne z treścią widoczną na dokumencie.

Aplikację Loteria Paragonowa z parago.pl pobierzecie z naszej bazy programów: Android. Z kolei szczegółowe informacje o Narodowej Loterii Paragonowej można znaleźć tutaj.

© dobreprogramy