r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Paragon Drive Backup 9.0 Free Edition

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Paragon Drive Backup 9 Free Edition to bezpłatne (do zastosowań domowych) narzędzie, którego zadaniem jest zabezpieczanie danych przed ich utratą na skutek m.in. awarii sprzętu, oprogramowania lub systemu operacyjnego. Oferuje ono zestaw podstawowych funkcji do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych.

Program stanowi darmowy i ograniczony funkcjonalnie wariant rozbudowanego narzędzia Drive Backup 9 Personal. Pomimo, iż oferuje jedynie zestaw podstawowych funkcji to doskonale sprawdza się w domowych warunkach podczas codziennej ochrony danych użytkownika. Z pomocą Paragon Drive Backup 9 Free Edition możliwe jest tworzenie kopii zapasowych całych dysków lub wybranych partycji, wykonywanie backupów w czasie rzeczywistym (technologia Hot Backup), bez konieczności przerywania pracy na komputerze oraz sprawdzanie poprawności archiwów z kopiami zapasowymi. Podobnie jak w przypadku wykonywania backupów, również ich przywracanie odbywać się może w różnej kombinacji dysków i partycji, także z jednego archiwum. Dodatkowo narzędzie pozwala tworzyć tzw. rozruchowe dyski ratunkowe (USB, CD, DVD), które posłużyć mogą do uruchamiania systemu operacyjnego niezdolnego do rozruchu.

Wśród obsługiwanych przez Paragon Drive Backup 9 dysków i nośników wymiennych znajdziemy dyski twarde ATA (IDE, SATA), SCSI, wszystkie poziomy kontrolerów SCSI, IDE i SATA RAID, urządzenia USB 1.x/2.0 i IEEE 1394 (FireWire) oraz wszelakiego rodzaju karty pamięci. Program wspiera systemy plików NTFS (v1.2, v3.0, v3.1), FAT16/32, Linux Ext2FS/Ext3FS/Swap oraz HFS.

Narzędzie dostępne jest w polskiej wersji językowej. Jego obsługę dodatkowo uprasza interfejs graficzny oparty na kreatorach oraz system pomocy kontekstowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
sartax   1 #14 04.10.2013 08:44

@anonimowy248: Zgadzam się. Niema to jak Acronis WD Edition Free dla dysków WD Caviar.

anonimowy248   1 #13 12.03.2013 16:52

#11
#10

Mam WD, lepiej zapłacić i mieć spokój. Ich dyski są dobre, mam też acronisa od nich, ma możliwość wypalenia dysku startowego dzięki któremu możemy przywrócić obraz dysku.

PS. Dodają to chyba dla użytkowników dysków innych firm bo WD jest b.dobrej jakości. (PS.@ chodzi mi o user-ów f3 :-) )

  #12 20.08.2012 22:36

najlepszy jest norton ghost na hirens boocie. ie znam lepszego narzędzia

  #11 20.03.2012 11:15

Program nie jest zły, ale używam Backup & Recovery 2012 Free Paragona, bo obsługuje nowszy sprzęt i działa na systemie 64 bitowym. Polecam. Co do Acronisa to nie wiem, nie używam wiec sie nie wypowiadam, ale na pewno nie zamierzam zmieniac programu do backupu.

Emmers   4 #10 08.03.2012 23:14

Program jest bardzo dobry ale wolę Acronis , a szczególnie darmowe , pełne wersje , które są dostępne na stronach producentów dysków twardych:
Acronis True Image Western Digital Edition
http://support.wdc.com/product/downloaddetail.asp?swid=119&type=download&...

Segate DiscWizard
http://www.seagate.com/www/pl-pl/support/downloads/discwizard/discwizard-eula

Maxtor MaxBlast
http://www.seagate.com/www/pl-pl/support/downloads/maxblast/maxblast-eula

  #9 14.01.2012 17:14

Kiedy chcę zrobić obraz partycji C ale kreator się zatrzymuje i nie chce zapisać obrazu na tym samym dysku fizycznym ale na innej partycji Pisze, że nie ma miejsca do zapisania danych. Tymczasem na różnych partycjach mam dość miejsca. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem Mam Win XP SP3 oryginalny Paragon Drive Copy 9.0

Draqun   9 #8 26.08.2011 16:11

+szybki
+prosty intuicyjny interface
+możliwość wysłania backupu na własny serwer FTP, nagrania CD/DVD, zachowania na innej partycji

-średnio radzi sobie ze zmianą układu partycji

Ogólnie świetny program. Już od jakiegoś roku korzystam z niego na kilku komputerach i muszę powiedzieć, że genialne narzędzie. W szybki sposób tworzy backup systemu a jeszcze szybciej go przywraca. Dzięki temu narzędziu w niecałe 15 minut można przywrócić sobie system do stanu jaki nas zadowala. Potem wystarczy tylko zrobić update zainstalowanych programów.

  #7 17.05.2011 18:06

Paragon ma extra narzędzia.Jeśli obraz pod XP to wersja 6PL bardzo szybka i prosta bez durnych kreatorów.Jeśli pod 64bit to musi być conajmniej Backup&recovery 10.0 ale już angielska i to już nie to.W wersji 6 nigdy nie zawiódł a robiłem i odtwarzałem dziesiątki obrazów

Krzysztof 259   4 #6 15.05.2011 14:09

PiotrVista
Dziękuję,już zacząłem testowanie,wygląda obiecująco.

PiotrVista   5 #5 14.05.2011 16:35

Krzysztof 259

Może Macrium Reflect
Nie jest po polsku ale łatwy w obsłudze i na stronie jest opis:
http://vista.pl/download/1264_macrium_reflect_4_2_3141_free_edition.html

  #4 14.05.2011 15:22

Program z opisu, może i dobry, lecz u mnie pod Windows XPsp3 instalator zawiesza się w połowie instalacji. Występuje też problem z cofnięciem "padniętej" instalacji, zawieszaniem się systemu i usunięciem pozostałości. Raczej niepolecam.

Krzysztof 259   4 #3 14.05.2011 13:40

Pobrałem,ale jestem rozczarowany.U mnie przy próbie utworzenia kreatora kopii zapasowej wyskakuje komunikat:Na dysku twardym 1 wystąpił błąd we/wy.Trochę mi zeszło,aby sprawdzić o co chodzi z tym dyskiem.Po odłączeniu zewnętrznego dysku twardego(podłączony przez USB),kreator zaczął działać,ale kopie partycji systemowej program chce zapisać na tej samej partycji,bez możliwości wskazania miejsca docelowego.Po rozpoczęciu pracy kreatora z powrotem podłączyłem zewnętrzny dysk,ale program go "nie widzi".Inne pamięci flasch "widzi".Nadal szukam jakiegoś programu do utworzenia kopii partycji systemowej(po polsku i bezplatnego),aby w razie awarii szybko przygotować komputer do pracy.Wcześniej utworzyłem kopie partycji systemowej w programie Nero,ale niestety nie udło mi się jej przywrocić(użyłem do tego płyty ratunkowej bootowalnej).Nadal używam Nero,ale tylko do tworzenia kopii przyrostowej folderów i plików,te na szczęsćie da się przywrócić w tym programie bez większych problemów.

kazjur   2 #2 14.05.2011 08:40

Uwaga !
Program nie działa na komputerach opartych na systemie 64 bit... (szkoda...)

eddie71   8 #1 13.05.2011 22:40

Używałem "Paragon Drive Backup 8.5" obecnie używam Backup&Recovery free edition.
Używam tych programów do szybkiej reinstalacji systemu wraz z programami.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.