Paragon Go Virtual 1.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Paragon Go Virtual jest darmową aplikacją umożliwiającą przeniesienie systemu Windows zainstalowanego na fizycznym komputerze do maszyny wirtualnej.

Aplikacja przeznaczona jest do wykorzystania w scenariuszach klienckich, na przykład przez bardziej zaawansowanych użytkowników domowych. Paragon Go Virtual tworzy specjalny obraz fizycznego systemu, który można uruchomić w jednym z popularnych klienckich narzędzi do wirtualizacji - Microsoft Virtual PC, VMware Workstation, VMware Fusion, VMware Player lub Oracle VirtualBox 3. W ten sposób możemy na przykład zmigrować system ze starego komputera i używać go na nowym jako maszynę wirtualną. Jedyny warunek powodzenia to wersja systemu źródłowego - musi to być przynajmniej Windows 2000 i nie może to być żadna edycja serwerowa.

Paragon Go Virtual pozwala zdecydować, które partycje lub dyski twarde mają zawierać się w tworzonym obrazie oraz ile pamięci RAM i rdzeni procesora ma być przydzielonych wirtualnej maszynie. Gdy na naszym komputerze znajduje się więcej niż jeden system, Go Virtual zapyta, który z nich chcemy zwirtualizować. Proces przygotowania obrazu możemy przeprowadzić "na gorąco", czyli także podczas pracy migrowanego systemu, lub offline z poziomu innego systemu. Co ważne, system fizyczny nadal pozostanie użyteczny po przygotowaniu obrazu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!