Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu

Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu

Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu
18.08.2016 15:15, aktualizacja: 18.08.2016 15:34

Parallels Desktop to oprogramowanie, które pozwala uruchamiać maszyny wirtualne z Windowsem lub innymi systemami na Macach. Wersją 12 powinni zainteresować się przede wszystkim gracze. Przy jej optymalizacji pomagał Blizzard, dzięki czemu można spokojnie zagrać w Overwatch na Macach.

Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest pełne wsparcie dla systemu macOS Sierra, zarówno jako systemu-gościa, jak i gospodarza. Co ciekawe, z poziomu Parallels można od razu zdobyć 60-dniową wersję próbną Windowsa 10 i szybko go zainstalować. Współpraca z firmą Acronis też idzie dobrze, bo każdy posiadacz Parallels Desktop 12 dostanie także 500 GB miejsca w chmurze na kopie zapasowe maszyny wirtualnej.

Obraz

Intrygująca jest współpraca Parallels z Blizzardem. Dzięki temu na wirtualizowanym Windowsie można zagrać w popularną grę Overwatch. Co więcej, bez problemu można na windowsie-gościu korzystać z aplikacji Xboksa i strumieniować gry z konsoli Microsoftu… o ile oczywiście Mac będzie w stanie je „udźwignąć”.

What’s New in Parallels Desktop 12 for Mac

Ciekawym dodatkiem do Parallels Desktop 12 jest Parallels Toolbox for Mac. Znajduje się tu 20 przydatnych narzędzi, które warto mieć pod ręką. W zestawie jest menedżer pobierania multimediów, ukrywanie pulpitu, szybka blokada ekranu, konwerter wideo, narzędzie archiwizujące pliki, możliwość nagrania ekranu, dyktafon i tym podobne drobiazgi. Pakiet narzędzi będzie można kupić także samodzielnie po 23 sierpnia – będzie kosztował 10 dolarów miesięcznie.

Obraz

Ponadto nowa wersja Parallels Desktop for Mac pozwala planować aktualizacje Windowsa, kontrolować zajęte miejsce, przechowywać hasła z Internet Explorera i Edge'a w systemowym Pęku kluczy Maca czy zdefiniować specjalne zachowanie dla wielu programów (na przykład „zawsze na pełnym ekranie”). Tradycyjnie producent chwali się, że nowa wersja maszyny wirtualnej jest o 25% szybsza od poprzedniej, jednak trudno określić, co to oznacza. Na pewno można zauważyć, że dzięki nowemu systemowi wstrzymywania programów z Windowsa można się do nich dostać o wiele szybciej, niż w przypadku zawieszania pracy maszyny wirtualnej czy usypiania systemu.

Parallels Desktop for Mac można testować przez 14 dni. Pełna wersja jest dostępna w pudełku lub w ramach abonamentu, w wariancie konsumenckim i profesjonalnym, wyposażonym w dodatkowe narzędzia deweloperskie. Warto pamiętać, że wraz z abonamentem użytkownicy zyskują zdalny dostęp do komputera przez aplikację Parallels Access.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)