reklama

Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Parallels Desktop to oprogramowanie, które pozwala uruchamiać maszyny wirtualne z Windowsem lub innymi systemami na Macach. Wersją 12 powinni zainteresować się przede wszystkim gracze. Przy jej optymalizacji pomagał Blizzard, dzięki czemu można spokojnie zagrać w Overwatch na Macach.

Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest pełne wsparcie dla systemu macOS Sierra, zarówno jako systemu-gościa, jak i gospodarza. Co ciekawe, z poziomu Parallels można od razu zdobyć 60-dniową wersję próbną Windowsa 10 i szybko go zainstalować. Współpraca z firmą Acronis też idzie dobrze, bo każdy posiadacz Parallels Desktop 12 dostanie także 500 GB miejsca w chmurze na kopie zapasowe maszyny wirtualnej.

Intrygująca jest współpraca Parallels z Blizzardem. Dzięki temu na wirtualizowanym Windowsie można zagrać w popularną grę Overwatch. Co więcej, bez problemu można na windowsie-gościu korzystać z aplikacji Xboksa i strumieniować gry z konsoli Microsoftu… o ile oczywiście Mac będzie w stanie je „udźwignąć”.

Ciekawym dodatkiem do Parallels Desktop 12 jest Parallels Toolbox for Mac. Znajduje się tu 20 przydatnych narzędzi, które warto mieć pod ręką. W zestawie jest menedżer pobierania multimediów, ukrywanie pulpitu, szybka blokada ekranu, konwerter wideo, narzędzie archiwizujące pliki, możliwość nagrania ekranu, dyktafon i tym podobne drobiazgi. Pakiet narzędzi będzie można kupić także samodzielnie po 23 sierpnia – będzie kosztował 10 dolarów miesięcznie.

Ponadto nowa wersja Parallels Desktop for Mac pozwala planować aktualizacje Windowsa, kontrolować zajęte miejsce, przechowywać hasła z Internet Explorera i Edge'a w systemowym Pęku kluczy Maca czy zdefiniować specjalne zachowanie dla wielu programów (na przykład „zawsze na pełnym ekranie”). Tradycyjnie producent chwali się, że nowa wersja maszyny wirtualnej jest o 25% szybsza od poprzedniej, jednak trudno określić, co to oznacza. Na pewno można zauważyć, że dzięki nowemu systemowi wstrzymywania programów z Windowsa można się do nich dostać o wiele szybciej, niż w przypadku zawieszania pracy maszyny wirtualnej czy usypiania systemu.

Parallels Desktop for Mac można testować przez 14 dni. Pełna wersja jest dostępna w pudełku lub w ramach abonamentu, w wariancie konsumenckim i profesjonalnym, wyposażonym w dodatkowe narzędzia deweloperskie. Warto pamiętać, że wraz z abonamentem użytkownicy zyskują zdalny dostęp do komputera przez aplikację Parallels Access.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama