r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Parallels Desktop for Mac 12.1.3.41532

Strona główna Mac Narzędzia Wirtualizacja
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Parallels Desktop to maszyna wirtualna, dzięki której można uruchamiać system Windows na Maku. Program został przygotowany do pracy z różnymi wersjami systemu Windows, ale można z jego pomocą zainstalować także różne dystrybucje Linuksa, Chrome OS-a, Androida oraz inne wersje OS X.

Galeria programu

Parallels Desktop powstał, by ułatwić użytkownikom Maków pracę z programami dostępnymi tylko na Windowsie. Programy z systemu-gościa można uruchamiać na Maku na kilka sposobów – można zatrzymać pulpit Windowsa w oknie, można przenieść okna osobno na pulpit gospodarza i wreszcie można umieścić pulpit Windowsa na pełnym ekranie, jako jeden z wirtualnych pulpitów OS X. Z wieloma systemami można współdzielić pliki Maka i korzystać w nich z gestów dotykowych na gładziku, współdzielić schowek, sieć, a ponadto można podłączać urządzenia zewnętrzne do maszyny wirtualnej na życzenie. Programy z systemu Windows można dodawać do Launchera, z wielu z nich można korzystać także z poziomu Docka.

Instalacja systemów-gości jest bardzo prosta. Kreator nowych maszyn wirtualnych może sam znaleźć obraz instalacyjny systemu i dostosować optymalne ustawienia maszyny do wykonywanych zadań. Ponadto jest w stanie sam pobrać obrazy niektórych systemów i zapisywać oraz kopie stanu maszyn.

Parallels Desktop może zrobić użytek z 16 procesorów i 64 GB pamięci operacyjnej, można na nim uruchomić programy wymagające DirectX 10.

Wersja testowa Parallels Desktop działa przez 14 dni. W sprzedaży dostępne są tańsze uaktualnienia oraz wersja dla studentów. Do niektórych zakupów w pakiecie dołączony zostanie abonament na usługę Parallels Access.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu

23
OPROGRAMOWANIE 18.08.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Parallels Desktop to oprogramowanie, które pozwala uruchamiać maszyny wirtualne z Windowsem lub innymi systemami na Macach. Wersją 12 powinni zainteresować się przede wszystkim gracze. Przy jej optymalizacji pomagał Blizzard, dzięki czemu można spokojnie zagrać w Overwatch na Macach. Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest pełne wsparcie dla systemu macOS Sierra, zarówno jako systemu-gościa, jak i gospodarza. Co ciekawe, z poziomu Parallels można od razu zdobyć 60-dniową wersję próbną Windowsa 10 i szybko go zainstalować. Współpraca z firmą Acronis też idzie dobrze, bo każdy posiadacz…

Parallels Desktop tańszy o 25%

0
OPROGRAMOWANIE 10.11.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Końcówka roku mija nam pod znakiem tańszych programów do wirtualizacji innych systemów na OS X. Dziś ruszyła kolejna 3-dniowa przecena Parallels Desktop 11. W sklepie producenta cena zostanie obniżona o 25%, jeśli przy zakupie podamy kod: TPE-FM8-55R Promocja zakończy się 12 listopada o godzinie 23:59.

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.