r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Parallels Desktop for Mac 13.1.1

Strona główna Mac Narzędzia Wirtualizacja

Parallels Desktop to maszyna wirtualna, dzięki której można uruchamiać system Windows na Maku. Program został przygotowany do pracy z różnymi wersjami systemu Windows, ale można z jego pomocą zainstalować także różne dystrybucje Linuksa, Chrome OS-a, Androida oraz inne wersje OS X.

Galeria programu

Parallels Desktop powstał, by ułatwić użytkownikom Maków pracę z programami dostępnymi tylko na Windowsie. Programy z systemu-gościa można uruchamiać na Maku na kilka sposobów – można zatrzymać pulpit Windowsa w oknie, można przenieść okna osobno na pulpit gospodarza i wreszcie można umieścić pulpit Windowsa na pełnym ekranie, jako jeden z wirtualnych pulpitów OS X. Z wieloma systemami można współdzielić pliki Maka i korzystać w nich z gestów dotykowych na gładziku, współdzielić schowek, sieć, a ponadto można podłączać urządzenia zewnętrzne do maszyny wirtualnej na życzenie. Programy z systemu Windows można dodawać do Launchera, z wielu z nich można korzystać także z poziomu Docka.

Instalacja systemów-gości jest bardzo prosta. Kreator nowych maszyn wirtualnych może sam znaleźć obraz instalacyjny systemu i dostosować optymalne ustawienia maszyny do wykonywanych zadań. Ponadto jest w stanie sam pobrać obrazy niektórych systemów i zapisywać oraz kopie stanu maszyn.

Parallels Desktop może zrobić użytek z 16 procesorów i 64 GB pamięci operacyjnej, można na nim uruchomić programy wymagające DirectX 10.

Wersja testowa Parallels Desktop działa przez 14 dni. W sprzedaży dostępne są tańsze uaktualnienia oraz wersja dla studentów. Do niektórych zakupów w pakiecie dołączony zostanie abonament na usługę Parallels Access.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Parallels Desktop 13 gotowy na High Sierra i Fall Creators Update

18
OPROGRAMOWANIE 23.08.2017 | Anna Rymsza

Szukający przyjaznego sposobu na uruchamianie programów z Windowsa na macOS powinni zainteresować się Parallels Desktop, służącym do tworzenia maszyn wirtualnych na Macach. Wydana właśnie wersja 13 została przygotowana do pracy z systemami macOS High Sierra (zarówno jako gość, jak i gospodarz) i Windows 10 Fall Creators Update. Parallels Desktop 13 został także przygotowany do instalacji maszyn wirtualnych na nowych MacBookach Pro z Touch Barem. Rozwiązanie jest bardzo ciekawe, bo przyciski dotykowe dopasowują się kontekstem do aktywnego programu w maszynie wirtualnej. Parallels zapewnia…

Parallels Desktop 12 – specjalnie dla tych, którzy chcą grać w Overwatch na Macu

23
OPROGRAMOWANIE 18.08.2016 | Anna Rymsza

Parallels Desktop to oprogramowanie, które pozwala uruchamiać maszyny wirtualne z Windowsem lub innymi systemami na Macach. Wersją 12 powinni zainteresować się przede wszystkim gracze. Przy jej optymalizacji pomagał Blizzard, dzięki czemu można spokojnie zagrać w Overwatch na Macach. Prawdopodobnie najważniejszą zmianą jest pełne wsparcie dla systemu macOS Sierra, zarówno jako systemu-gościa, jak i gospodarza. Co ciekawe, z poziomu Parallels można od razu zdobyć 60-dniową wersję próbną Windowsa 10 i szybko go zainstalować. Współpraca z firmą Acronis też idzie dobrze, bo każdy posiadacz…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.