r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Parchi 1.4.6518.4480

Strona główna Android Akcesoria Notesy

Parchi to niewielki, podręczny notatnik stworzony przez firmę Microsoft. Nie posiada tak rozbudowanych funkcji jak aplikacja OneNote, pozwala jednak na bardzo szybkie tworzenie prostych notatek. Z racji swojej funkcjonalności i prostoty obsługi jest konkurentem dla Google Keep.

Aplikacja jest bardzo prosta i do działania nie wymaga logowania się na jakimkolwiek koncie. Głównie okno przedstawia listę zapisanych notatek – każda z nich jest nich jest oznaczona wybranymi przez użytkownika tagami, każda może być także dodana do listy ulubionych. Podczas dodawania nowej notatki użytkownik może oprócz tekstu umieszczać w niej zdjęcia i listy np. zadań do wykonania. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Google Keep, także i tutaj notatka może stanowić zarazem przypomnienie wyświetlane o wybranej przez użytkownika godzinie.

Całość silnie opiera się na tagach: podczas dodawania notatek aplikacja sugeruje najczęstsze z nich, umożliwia również dodawanie nowych. Poruszanie się po całej bazie notatek ułatwia panel boczny dający szybki dostęp do wszystkich tagów, notatek zarchiwizowanych, a także oznaczonych jako ulubione. Ustawienia programu umożliwiają wykonanie kopii zapasowej danych i ich ewentualne przywracanie – do wykonania tej czynności konieczne jest posiadanie konta Microsoft.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Parchi: niewielki notatnik od Microsoftu i konkurent dla Google Keep

40
21.10.2015  •  Łukasz Tkacz

W ofercie firmy Microsoft znajdziemy bardzo rozbudowany, a na dodatek zupełnie darmowy notatnik, jakim jest OneNote. Jego istnienie nie oznacza jednak, że firma nie eksperymentuje z innymi aplikacjami tego typu. Użytkownicy Androida mogą wypróbować Parchi – niewielką aplikację do tworzenia szybkich zapisów i list zadań, która nie wymaga łączenia z żadnym kontem. Program został stworzony przez zespół Microsoft Garage i ma służyć do tego, do czego nawiązuje nazwa – w języku hindi oznacza ono niewielkie kawałki papieru służące do tworzenia prostych notatek. Nie jest to program tak rozbudowany,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 22.10.2015 00:54

@djroomy: to samo stwierdziłem

djroomy   4 #3 21.10.2015 23:11

I po co to tu skoro nie można zainstalować w naszym kraju?

  #2 21.10.2015 18:24

Strasznie dużo uprawnień jak na prostą aplikację

  #1 21.10.2015 16:23

Wszystko było by fajnie gdyby nie to że "nie jest dostępny w twoim jezyku" i nie mogę pobrać :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.