ParkControl ParkControl 1.3.1.8

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ParkControl jest darmowym narzędziem umożliwiającym zwiększenie wydajności procesora dzięki wykorzystaniu funkcji „parkowania” rdzeni.

Za sprawą „parkowania” możemy po prostu wyłączyć nieaktywne rdzenie, w efekcie czego będziemy mogli zaoszczędzić energię, co może okazać się przydatne głównie wśród użytkowników laptopów. Mimo wszystko z aplikacji ParkControl warto również skorzystać na komputerach stacjonarnych celem osiągnięcia większej wydajności w wymagających grach lub programach.

ParkControl pozwala na wybranie jednego z kilku trybów pracy (np. wysoka wydajność, oszczędzanie energii lub zrównoważony). Narzędzie wyświetla szczegółowe informacje na temat danego CPU w czytelny sposób, przedstawiając aktualne zużycie procesora oraz „zaparkowane” rdzenie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!