PartnerTV - wszystko o Microsoft z pierwszej ręki

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft w Polsce zapoczątkował nową inicjatywę PartnerTV, w ramach której publikowane są klipy wideo z pracownikami polskiego oddziału firmy oraz partnerami wypowiadającymi się na interesujące dla użytkowników technologii Microsoftu tematy.

Klipy przygotowywane są głównie z myślą o firmach partnerskich Microsoftu, ale obejrzeć mogą je oczywiście wszyscy zainteresowani. Na początek dostępnych jest kilkanaście klipów. Na filmach występują między innymi pracownicy Microsoftu znani uczestnikom naszego HotZlotu - Patryk Góralowski prezentujący platformę Windows Live oraz Krzysztof Janiszewski opowiadający o licencjonowaniu. Są także klipy poświęcone myszom i technologii BlueTrack, pomocy technicznej, wirtualizacji, pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej oraz samemu programowi partnerskiemu.

Warto zauważyć, że projekt zbudowano w całości w oparciu o dostępne bezpłatnie składniki platformy Windows Live - od witryny w Windows Live Spaces przez streaming wideo z wykorzystaniem MSN Video (Soapbox) po hosting plików w Windows Live SkyDrive. Microsoft zapowiada, że na stronie systematycznie będą pojawiać się nowe klipy, również z udziałem firm partnerskich. Polecamy więc zaglądać do bloga PartnerTV od czasu do czasu, a w wyłapywaniu wszelkich nowości pomóc może również kanał RSS witryny.

© dobreprogramy