Partnerzy Handlowi Microsoft tylko do połowy 2006 r.

Strona główna Aktualności

O autorze

Likwidacji ulega poziom "Partner Handlowy Microsoft" programu partnerskiego Microsoft dla firm z branży IT. Od jesieni b.r. zastąpi go "Microsoft Small Business Specialist".

Wielu większych producentów oprogramowania prowadzi programy partnerskie dla firm z branży IT, które zajmują się sprzedażą i wdrażaniem ich produktów. Nie inaczej jest w przypadku Microsoft.

Programy tego typu mają zazwyczaj kilka poziomów uczestnictwa - w przypadku Microsoftu są to Partner Zarejestrowany (Registered Member), Microsoft Certified Partner i Microsoft Gold Certified Partner. W Polsce funkcjonuje dodatkowo, nie spotykany w innych krajach, lokalny poziom o nazwie Partner Handlowy Microsoft - skierowany głównie dla małych i średnich firm zajmujących się sprzedażą oprogramowania Microsoft.

Polski oddział firmy Microsoft poinformował, że 12 lipca zakończyła się rejestracja nowych firm do programu partnerskiego na poziomie Partner Handlowy Microsoft, a odnowienie uczestnictwa na tym poziomie możliwe będzie tylko do końca lipca. Uprawnione firmy będą się mogły posługiwać tym tytułem do końca maja 2006 r. tj. do formalnej likwidacji tego poziomu partnerskiego.

Od jesieni b.r. firmy współpracujące z Microsoft będą miały możliwość uczestniczenia na ogólnoświatowym poziomie programu partnerskiego Microsoft Microsoft Small Business Specialist.

© dobreprogramy
s