Paseczek 1.1.365

Strona główna Windows Internet i komunikacja Czytniki RSS
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pod tą niepozorną nazwą kryje się prawdziwie unikalny, polski program do odczytu wiadomości nadawanych przez serwisy internetowe poprzez kanały RSS. Paseczek nie jest jednak klasycznym czytnikiem RSS.

Podczas normalnej pracy Paseczek funkcjonuje na Pulpicie w postaci niewielkiego ale długiego okienka w którym cały czas przesuwają się nagłówki subskrybowanych wiadomości. Dzięki temu nie ma potrzeby uruchamiania co chwilę głównego okna programu czy nie denerwują wyskakujące co chwilę "dymki" - jak to ma miejsce w wielu tego typu aplikacjach. Do interesującej nas wiadomości uzyskujemy zaś szybki dostęp poprzez kliknięcie przyciskiem myszy.

Nietypowy interfejs to jednak nie jedyna zaleta Paseczka. Kryje on w sobie jeszcze kilka ciekawych możliwości. Na uwagę zasługuje m.in. możliwość ignorowania wiadomości zawierających określone słowa albo na odwrót - możliwość wyróżniania. Naturalnie oznaczane są wiadomości już przeczytane, można definiować formatowanie wyświetlanego tekstu, a także edytować listę subskrybowanych kanałów. Domyślnie zdefiniowane są kanały z najpopularniejszych polskich serwisów portalowych (w tym kanały RSS vortalu dobreprogramy) - można je wybrać podczas instalacji programu.

Najważniejsze zmiany w najnowszej wersji

  1. integracja z przeglądarką Firefox, czyli ustawienie Paseczka jako domyślny czytnik RSS
  2. poprawiono jakość przesuwanych tekstów na płaskich monitorach
  3. nowy katalog kanałów informacyjnych
  4. obsługa załączników typu Flash (np. YouTube)
  5. obsługa protokołu OPML
  6. dodano obsługę linków zaczynających się na rss:, feed: i opml:
  7. poprawiono kilka błędów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

odtwarzanie popularnych kanałów rss
nie raz obciąża procesor
ocena użytkownika
30.08.2012 15:22 • Recenzja do wersji 1.1.365

No cóż co powiedzieć bardzo dobry program ale, nie raz mocno obciąża procesor. Jednak polecam go bo jest dobrym czytnikiem rss :)