PassMark SoundCheck PassMark SoundCheck 3.0 build 1003

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PassMark SoundCheck to niewielkie i bezpłatne narzędzie, umożliwiające kompleksowe przetestowanie zamontowanej w komputerze karty dźwiękowej, a także głośników oraz mikrofonu.

Umożliwia ono sprawdzenie układu dźwiękowego pod kątem nagrywania i odtwarzania dźwięków w różnych częstotliwościach próbkowania. Z jego pomocą zdiagnozujemy również możliwości głośników do reprodukcji dźwięków w niskich i wysokich częstotliwościach, dzięki funkcji formowania sygnałów testowych (i ich zapętlania), która pozwoli nam zaobserwować wszystkie generowane zniekształcenia.

Program wyposażony został we wbudowany generator tonów, dający możliwość generowania dźwięków testowych w wybranych przez nas częstotliwościach. Realizowane one mogą być w postaci m.in. fal sinusoidalnych i szumów, a ich postęp ilustrowanym może być na żywo poprzez wykres widma częstotliwości, generowany przez algorytm szybkiej transformaty Fouriera.

PassMark SoundCheck pozwala na jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie dźwięku (wymagana karta dźwiękowa potrafiąca pracować w trybie duplex), obsługując przy tym częstotliwości próbkowania z zakresu od 5000Hz do 128 000 Hz i umożliwiając pracę z dźwiękiem w trybach 8-, 16- i 24-bitowym.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!