r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Patent na Europę

Strona główna Aktualności

Parlament Europejski głosował wczoraj nad propopozycją dyrektywy o wprowadzeniu patentów na oprogramowanie (Patentability of Computer-Implemented Inventions). O tej sprawie pisaliśmy już w sierpniu.

Wynik: 361 głosów za, 135 przeciw, 28 parlamentarzystów wstrzymało się. To jeszcze dane nieoficjalne (inne źródła podają 365 głosów było za i 153 przeciw), faktem jest jednak przeforsowanie projektu (przy czym to dopiero pierwsze głosowanie). Choć ustawa przewiduje, że patenty bezpośrednio i tylko na oprogramowanie nie będą dozwolone (np. nie będzie można opatentować "czystego" algorytmu), głosy w jej ocenie są podzielone. Większość analityków jest jednak zgodna co do jednego - decyzja Unii Europejskiej z pewnością nie wpłynie korzystnie na dalszy rozwój oprogramowania Open Source.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.