Patent na link w formie obrazka?

Strona główna Aktualności

O autorze

Singapurska firma VueStar ogłosiła posiadanie patentu na link internetowy w postaci obrazka.

Korporacja, dążąca do osiągnięcia statusu pioniera tzw. technologii wyszukiwania wizualnego, wysłała już bowiem pozwy do innych miejscowych firm z prośbą o zapłatę za wykorzystanie opatentowanej przez nią technologii poprzez zakup specjalnej licencji. W najbliższym czasie podobne podania mają trafić także do spółek w Australii i Stanach Zjednoczonych oraz innych części globu, w tym do największych światowych gigantów - Google i Microsoftu. Firma zamierza odstąpić od płacenia abonamentu jedynie w przypadku organizacji charytatywnych i agencji rządowych. Nie jest również do końca jasny los serwisów takich firm jak Like.com, podających się za właścicieli blisko 12. podobnych patentów.

Całość zaognia występowanie w dokumencie zatwierdzającym patent bardzo ogólnego zapisu traktującego o technologii przeszukiwania Internetu z użyciem obrazków, wskutek czego zagrożone wydają się być szczególnie różnego rodzaju wyszukiwarki oraz wszelkie inne strony stosujące podobną technikę linkowania.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie