r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Patentowanie emotikonek?

Strona główna Aktualności

O autorze

Dyskusje o patentach i procesach z nimi zwiazanych pomiędzy gigantami często prowadziły do różnego rodzaju "refleksji" i rodziły pytanie - jak daleko można się w patentowaniu posunąć.

Okazało się, że wyobraźnia patentujących nie zna granic. Jak donosi serwis x86.pl, powołując się na wniosek pantentowy, korporacja Microsoft zamierza opatentować emotikony - popularne symbole (buźki) odzwierciedlające emocje używane powszechnie w różnego rodzaju komunikatorach.

Gdyby taki patent został przyznany moglibyśmy emotikonek już nie zobaczyć w naszych komunikatorach ani na forach internetowych.

Sytuacja staje się absurdalna, firmy mogą popadać w swego rodzaju paranoję patentową. Każdy będzie chciał opatentować wszystko, nie tylko dlatego, aby to wykorzystywać ale po to aby konkurencja nie była pierwsza i nie pozbawiła tej możliwości. W całej wojnie patentowej co ciekawe najmniej zwykle mają do powiedzenia "ojcowie" patentowanych koncepcji.

Swoją drogą nie ma się co przejmować, nawet jeśli patent zostałby przyznany to zawsze będziemy mogli skorzystać z Microsoft MSN Messengera ;-)

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.